arrow
profile_image
maggggda
od 20. 4. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji Doudou: Tak jsem si od nového roku udělala v excelu tabulku podle kategorií (jídlo, doprava, oblečení, kosmetika apod.) a za měsíc budu mít přesný přehled.

Taky si všechno zaznamenávám do excelu. Jeden měsíc = jeden list. Průběžně píšu, co kupuju, na konci měsíce si udělám shrnující tabulku podle kategorií. No a pak mám ještě souhrnnou tabulku, kde si píšu souhrnné údaje za jednotlivé kategorie v jednotlivých měsících a porovnávám celkové příjmy a výdaje. Je to tak krásně přehledný a kdykoliv se můžu podívat, za jako oblast utrácím nejvíc, az co naopak nejmíň, kolik jsem za ten měsíc ušetřila nebo kolik jsem anopak v minusu. A když chci dohledat konkrétní věci, co jsem si koupila, mrknu do seznamu všech věcí v daném měsíci

Cituji maggggda: kolik jsem za ten měsíc ušetřila nebo kolik jsem anopak v minusu.

Nejhorší na šetření se mi zdá být možnost "jít na kartě do mínusu".
Když vydělám tisíc korun,tak nemůžu utratit tisíce dva a pak můžu šetřit.

Šetřím tak,že peníze neutrácím po výplatě,ale před výplatou,kdy jasně vidím kolik zbylo z minulého měsíce.

Taky jsem se nad sebou a svýma výdajema musela zamyslet...Utrácím zbytečně za kraviny, které mi pak leží doma bez využití...v drogérce jsem k neudržení, nakoupím věci, které mi pak nevyhovují a zase mi v tom leží peníze.
1500 za kosmetiku je dost, já za ní utratím tak maximálně 500 za 2 měsíce (pro svojí osobní potřebu), ale někdy ani to ne. Záleží na tom, jestli mi zrovna dojde všechno najednou Jsme dva a za jídlo utratíme cca 4-5000 měsíčně...Oblečení jak kdy...někdy měsíc vůbec nic a pak za pěknou pálku...
Posledních pár měsíců jsem měla velké výdaje kvůli Vánocům a plánované dovolené, ale během roku si z každé výplaty posílám 2000 na stavebko, 500 na penzijko a ještě si snažim 5000 poslat na spořící účet. Ale zatím nemáme žádnou hypotéku, takže to jde...

arrow
profile_image
maggggda
od 20. 4. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji Laky: Nejhorší na šetření se mi zdá být možnost "jít na kartě do mínusu".

A kdo říká, že žiju od výplaty k výplatě? Do minusu bych na účtě nešla. Ale něco mám našetřeno, tak můžu některý měsíc utratit víc, jindy zase míň. Samozřejmě se snažím vždycky aspoň něco málo ušetřit, ale třeba zrovna ted, když jsem se přestěhovala, mám tý výdaje trochu větší (zařizování domácnosti taky něco stojí).

arrow
profile_image
MarBella
od 28. 12. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Já jsem taky psala, že nežiju ani od výplaty k výplatě, natož abych šla do mínusu. Jen bych si mohla a chtěla ušetřit víc než se mi dařilo doposud. Kolik % z výplaty si tak dokážete ušetřit?

arrow
Neprodává v Bazaru

Cituji MarBella: A jak šetříte? Co jsou největší položky ve vašem měsíčním rozpočtu?

No,to mě moc nejde,některý měsíc neušetřím ani korunu a jindy třeba pět tisíc a víceJsem lajdák a vůbec nevim,kolik třeba měsíčně dám za jídlo,kosmetiku atd...ale občas jsem naštvaná sama na sebe,jelikož si nic neodpustím a dopřávám si,ale je fakt,že mě nic netlačí k tomu,abych se moc uskromnila,ale chci se to naučit
Věřím tomu,že kdybych musela,tak by mě to velký problém nedělalo.

arrow
profile_image
Maui
od 20. 1. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Já si to teda nepíšu, ale vždycky se mi udělá dost špatně, když zabrouzdám do internetového bankovnictví do přehledu transakcí... Ony ty platby kartou totiž tolik nebolí, ale pak když to člověk vidí všechno pohromadě...

arrow
Neprodává v Bazaru

Cituji Nympha: přece jen jsou sice levnější potraviny ale to jejich složení pak

dá se nakoupit i levně a zdravě.. já se o to právě pokouším a mám radost z každýho nákupu ted

arrow
profile_image
Morgan le Fay
od 20. 1. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Já si výdaje píšu do tabulky v excelu už asi 3 roky. Excel mi to pak pěkně spočítá v kontigenční tabulce kolik jsem utratila každý měsíc za tu kterou kategorii, kolik celkem za měsíc, kolik celkem za rok, no je to vymakané . Když se na to podívám, tak průměrnou útrata za drogerii tenhle rok mám 700kč/měsíc a 1100 kč/měsíc za oblečení + boty (v tom mám ovšem započítané i sportovní oblečení, takže kvůli tomu to taky naskáče). Ale když to porovnám s tím co tady bylo zmíněno, tak to není zas tak hrozná útrata.

arrow
profile_image
daty
od 15. 2. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Holky nemohli byste mi nějakou tu tabulku poslat (samožřejmě bez údajů)?

arrow
profile_image
duckie
od 28. 10. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

My si vedeme s přítelem tabulku v excelu, kam zapisuju poctivě všechny položky. Určitě jsme utráceli stejně i dříve, když jsem to neevidovala, ale vidět to takhle černý na bílým mi občas zvedá obočí
Překvapivě málo utratíme za jídlo - kolem pěti tisíc měsíčně, přestože nakupujeme jen kvalitní potraviny. Hodně ale určitě dělá "domácí zásoba" od švagra z vesnice - vajíčka, brambory, od jara do podzima ovoce, zeleninu vůbec nekupuju, hodně i maso a ryby, takže na tom ušetříme asi hodně.
Nejvíc stojí asi moje hadry a kosmetický procedůry , chodím na p-shine, pedikúru a na řasy. Zase je fakt, že vlasy mi stříhá kamarádka kadeřnice jednou za půl roku zadarmo, kosmetiky (jako řasenky, make-upy) atd. moc nespotřebuju (líčím se sice denně, ale pudr si koupím, až když je prázdnej atd.
Oba dva jsme nekuřáci a když party, tak u nás doma většinou
Takže já si dala takový "předsevzetí", že musím na tom oblečení a botech trochu ubrat (jsem fakt ujetá, počet mých bot se blíží k počtu dnů v roce ).
Ušetříme hodně, řekla bych. Hlavně díky tomu, že bydlíme ve vlastním a necpeme nikomu prachy do chřtánu za podnájem nebo obří sumy hypotéky bance.
Největší položkou naší domácnosti je tedy kultura - jako výlety a cestování, no a benzín teda Ale na tom šetřit nehodláme, co bysme z toho života pak taky měli.

arrow
profile_image
trinny
od 2. 11. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na Morgan le Fay:
mohla bych poprosit také o prázdnou tabulku?

Taky musím začít šetřit, příjem nemám špatný, ale bohužel krom životka a penzijka nějak nezvládám spořit na rezervu, kterou bych chtěla aspoň 50tis.
Chtěla jsem začít už v létě..ale to bylo pořád něco...dovolená, narozeniny skoro celé rodiny a přítele, výročí, Vánoce...

Ale ta tabulka je skvělý nápad - člověk má přehled a pak už se nediví, kam ty peníze mizí a také si chci stanovit pevnou částku měsíčně, kterou hned po výplatě pošlu pryč.

arrow
profile_image
martinalans
od 10. 9. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na MarBella:
Za jídlo rozhodně šetřit nebudu, protože jsem při hubnutí zjistila, že je lepší kupovat raději dražší a kvalitnější potraviny, než se ládovat kde čím, protože pak se všechno promítne ve zdraví a to máme jen jedno. Pokud budu mít stálý plat, tak šetřit asi nebudu, protože jak si pořád říkám, žijeme jen jednou ne? Tak proč si občas neudělat nějakou tu radost nebo nezajít posedět někam s přáteli.

arrow
profile_image
verula
od 30. 8. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

u nas veľká časť ide na nájom, poistenie a tiež na stravu, kupujem vo väčšom množstve mäso asi tak raz za mesiac (jasne cez leto viac grilujeme..) a kupujem veľa zeleniny a ovocia a dorgeria sa nevyšplhá moc no a treba aj šetriť

arrow
profile_image
MariP
od 20. 5. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Morgan le Fay: taky bych chtěla tu tabulku, výborný nápad

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené