arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Momentálně řešíme doma dilema, máme 13ti letého kříženečka jezevčíka, je to venkovní pejsek a začíná se nám na něm projevovat stáří, ačkoli ještě před pár měsíci běhal jak ztřeštěné pár měsíční štěně, stále byl ve formě, ale teď úplně "zdědkovatěl" dnes jsme s ním dokonce byli na "delší" cca 3 km procházce a najednou se zastavil a odmítl pokračovat v cestě, tak jsme si ho střídali v náručí, ještě popoběhne, i se proběhne sám od sebe, ale dneska mě to hodně zaskočilo, teď dokonce hodně přibral, ačkoli dostává granulí, jako obvykle, tak o to víc chodíme na procházky, i když si běhá po zahrádce..ale k jádru věci, nedovedeme si představit, až tu jednou nebude a tak přemýšlíme, že bychom si pořídili nového pejska (rádi bychom stejné rasy) současně s naším Fildou, říkáme si, třeba zase ožije, nebude mu venku smutno, ptz občas teď poslední dobou poštěkává po nocích a smutní, tak si ho bereme domů, jenže tam máme zase čičinu, a tím, že je normálně zvyklý jít se vyčůrat kdy potřebuje, tak občas přes noc udělá na dlažbě loužičku a tak to nejde pořád, také si říkáme, že by Filda naučil nového pejska a tzv ho vychoval podle svého a něco mu ze sebe předal a možná by pro nás do budoucna byl snadnější jeho odchod ačkoli jsme na něj hodně fixovaní a on na nás, děsí mě na to pomyslet ...jenže si zase říkáme, aby to Filda nebral špatně, že jsme mu pořídili kamaráda, bojíme se, aby tím zase nebyl třeba frustrován a naopak mu to nepřihoršilo, přeci jen má nějaký věk a věřím, že by to nějak psychicky prožíval..

Nemá někdo z Vás zkušenost, či neřešili jste někdo podobné dilema?

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Aby starej nežárlil, na to pozor!

arrow
profile_image
Brutus
od 27. 2. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Nejdřív bych se rozhodně zaměřila na povahu svého psa...! Jak se snáší s jinými psy, jak reaguje na štěňata. Může se taky stát, že už 13ti letý pán nebude mít nálady na malé potřeštěné štěně, taky už starší pes potřebuje svůj klid a vždycky nebude mít náladu si hrát s mladým psem, který bude plný elánu. Přece jenom už má svůj řád, svoje teritorium...Určitě ale záleží na obouch jedincích, jak se sžijí. Určitě se podívej na kynologickou diskuzi, do vyhledávání zadej- starší pes a štěně a přečti si zkušenosti chovatelů s touto záležitostí. (nemůžu poslat odkaz, nemám ještě pět smysluplných příspěvků)
A k tomu přibírání a neochotě pokračovat v cestě. Asi je správný čas na to, kupovat granule pro seniory. Přece jenom už nepotřebuje takový přísun energie jako aktivní dospělý pes. A na ty procházky bych chodila spíše častěji a na kratší.

arrow
profile_image
Misy
od 25. 1. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

My jsme měli v rodině jakoby "společnýho" psa, s kterým jsem žila od malička. Před třema rokama jsem ale nastoupila na VŠ v jiným městě a bez psa jsem se tam nudila (i když jsem tam cca 3 dny v týdnu jen). Takže jsem si předloni pořídila k 14letý fence malý štěně, který se mnou na ty tři dny jezdí pryč a zbytek jsme doma. Popravdě - žádný ožití starouška se nekonalo, jen se občas trochu poštěkali, ale jinak žili naprosto samostatně a nezávisle na sobě - starej pes už většinu dne prospal v pelechu na chodbě, mladší byl se mnou v pokoji... nikdy se nijak zvlášť neskamarádili. Starší pejsek bohužel letos v zimě umřel, ale řeknu ti, že to loučení bylo snazší, kdyžs mohla brečet do kožichu toho mladýho...nedokážu si představit, že bych najednou nemusela, resp. nemohla jít ven se psem, protože by žádnej nebyl.
Strašně záleží na povaze tvýho psa, nevím, jestli ti můžu po svých zkušenostech dalšího doporučit, každopádně já jsem za to rozhodnutí ráda.

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

děkuji moc za Vaše názory a rady...co se týče povahy Fildy, tak to není žádný mrzout, právě naopak, v rodině má většina příbuzenstva pesany labradory, vlčáky a velké křížence...a vždy když přijdou na návštěvu, nebo my k nim, tak s pesanama..strejda dokonce má dva labradory...a problém s nimi vůbec nemá, právě naopak, prohánějí se společně atd a mamka chodí se sousedkou vždy na prochajdy a sousedka má také jezevčíka už druhého co se s ním Filda chodí venčit, takže je "společenský", ale vždy to bylo jen třeba na pár hodin, teď kdyby to mělo být na stálo, tak se toho trošku obáváme, právě aby mu to naopak třeba psychicky neublížilo, myslím, že by nežárlil, ptz když je doma, tak se dělí o pozornost ještě s čičinou, která na něj pořád prská a on se jí spíš bojí druhý kocourek (vykastrovaný) si s ním naopak hraje a Filda s ním...ale přikláníme se, že snad by ho to nijak nemrzelo a druhého pejska by bral snad kamarádsky, jen zvažujeme ještě pohlaví pokud tedy se jako rodina rozhodneme pro druhého pejska pročtu ještě kynologické články a pak se rozhodneme..

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené