arrow
profile_image
Janis87
od 12. 9. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ahojte holky. Chtěla bych koupit obal na knížku, jelikož ji všude tahám a nechci,aby se poničila. Kde se dá takový tužší obal na tlustší knížku sehnat? Na Fler je jich poměrně dost, ale ještě bych se chtěla mrknout jinde. Co v Luxoru? Neměli by?

arrow
profile_image
covet
od 30. 8. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Ahoj, v Luxoru jsem nedávno viděla kožené obaly na knihy, mají stránky obalynaknihy.cz

arrow
profile_image
Mireia
od 13. 5. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Já balím knížky "jako v knihovně" - naučila jsem se od mamky postup. Stačí obyčejná knihovnická folie, kolíčky a lepicí páska a drží to

Jak na to (doporučuji vzít si do ruky knížku z knihovny, všude by se mělo balit víceméně stejně a líp si to na tom představíš):
1) Ustřihneš si fólii takové velikosti, aby ti na každé straně knížky tak 5 cm (nebo trochu víc) přečnívalo.
2) Boční kraje fólie ohneš dovnitř knížky (přes pevné desky) a upevníš kolíčky. Jejich rohy nahoře a dole lehce šikmo sestřihni (cca 30° od rohu desek a vodorovného okraje) - celkově stříháš 4x. Pozor, ať nestříháš moc blízko rohu, raději ať je tam o milimetr víc fólie!
3) Nahoře a dole vždy dvakrát fólii nastřihneš - vždy cca 3 cm od hřbetu knihy a až ke knížce (nebo tak 1 mm od ní, ať se ti tyto části časem neodrbávají). Stříhej kolmo nebo lehce směrem od hřbetu knížky.
4) Části, které jsou dál od hřbetu (jsou 4) zahneš zase dovnitř přes pevné desky. Jejich rohy opět sestřihni, stejně jako předtím - tak, aby se překrývaly s tím sestřižením, které už tu je z bodu 2. Překryté části přelep lepicí páskou.
5) Nyní by ti mělo nahoře a dole podél hřbetu přečnívat kousek fólie. Pokud má kniha ještě navíc papírový obal, zahni tyto kousky pod tento obal. pokud ho nemá, prostě je prostrč mezi knihu a obal.

Pomohla jsem aspoň trochu?

arrow
profile_image
Janis87
od 12. 9. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Mireia: Jo, tohle taky umím. Pomáhaly jsme na základce v knihovně balit knížky... ale dík za reakci.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené