Ráda bych se už odstěhovala od rodičů a osamostatnila se. Už cítím, jak mi to doma nedělá dobře. Už to aní není tak o tom, že prostě CHCI pryč, ale i o tom, že MUSÍM. Myslím si, že od jistý doby už je to prostě potřeba i přestože si s rodiči nedělám nějak zle a nemám se zle.
Momentálně jsem bez práce, takže je to teď docela neaktuální a nemožný a i kdybych práci našla, tak dostanu cca 11.000,- a ráda bych nějakou chvilku opravdu bydlela jen sama. Žádný přítel, kamarádka... ale pořád jsem přesvědčována, že se to nedá zvládnout. Naši se mi diví, že chci vůbec jít někam do pronájmu. Ale jak jinak, když jsem bez peněz? Když jsem pracovala, tak jsem byla zvyklá si i šetřit, ale v tomhle případě, pokud dám dejme tomu 5.000,- za pronájem (to je muj strop), cca 3.000,- za jídlo a zbytek padne na nějaký věci okolo, no, moc mi toho nezbyde, nejspíš nic nezbyde.

Klidně bych se i odstěhovala jinam, nejlépe do Prahy. Mám jí ráda, líbí se mi. Více možností. Tam si myslím, že by to s tou prací mohlo být i slavnější, ale zase určitě ne o moc ze začátku + ty pálky za pronájmy.
Nejde to. Je to jak bludnej kruh.

Proto by mě zajímalo, jak jste začínaly vy a tak. Mám z toho docela úzkostné stavy, ale strašně chci být už "sama"...

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Já budu mít za měsíc 20, jsem bez práce, bohužel u nás v miniměstečku nikdy nic neseženu a pryč bych chtěla strašně moc. Už si připadám dospělá a že je na čase vyletět z hnízda mám stálého přítele, takže i on by vyletěl se mnou.....
Ale to je v nedohlednu, když nemám práci, každoopádně se moc těším na ten Den, kdy řeknu PÁPÁ

arrow
profile_image
anngirl
od 25. 2. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

jestli chceš bydlet opravdu sama, tak nemáš šanci to finančně zvládnout z 11 tis... pro představu - pronájem garsonky nebo 1+kk, 1+1 v Brně stojí cca 7tis. (když máš štěstí) a v Praze to bude ještě větší pálka pokud by ti ale nevadil podnájem, třeba mít jen pokoj někde v bytě u někoho, tak je možnost se dostat i na tři tisíce, to už by se pak dalo zvládat z takového platu hodně štěstí

Tak toho jsem se taky bála.Bydlela jsem cely život v hrozné díře.. 1000 obyvatel práce v okolí nikde nic.Přitele jsem měla z většího města a už rok pracoval,už od začátku mi bylo jasný,že spolu budem v jeho městě do budoucna a ne tady Jsem vyučená kosmetička,jestě před maturou jsem rozesílala e-maily snad do všech větších i nejmenších salonku A měla jsem štěstí hned 2X,v jedné po mě chtěli kurzy na dělání nehtů,ale to jediné jsem bohužel nenáviděla .. Takže nic.. A u druhé nabídky jsem teď skončila něco jako manažerka kosm.firmy,kdo by to řekl? No ještě před necelým rokem bych se tomu zasmála,kdyby mi tohle někdo řekl,že budu dělat. + si vydělávám focením,,Takže tyhle začátky se mi hodně povedly a jsem nadmíru spokojená.S přítelem nám ted už chybí jen dům,jiank máme vše.. a každý se divý jak to děláme.Větsina spolužaček si do ted sedi doma na prdeli a čeká až je něco osvítí a dojde někdo s 25.000kč + ? Nesnaží se a tak to vypadá.Já jsem běhala,rozesílala jak magor,dostala jsem malou prácičku s posranýma 12.000kč /měsích a z té nic neříkající práce je teď takový takový příjem jako nemá má rodina dohromady.Raději si prý udělají a užijí poslední prázdniny a až po nich si budou něco hledat,tak že se daj na pracák? Tohle je podle mě ptákovina jako vrata.

mě bude v sprnu 18, a mám to uplně stejně. Prostě už chci být sama a ne s našima a ejště malousegrou která jde ted do puberty a všechno mi bere. ale díky moje v+ěku te žádnou práci nemám apočitám že dobrou práci dostanu až kolem 20 roku takže těžko říct

arrow
profile_image
Harlow
od 24. 2. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

POZOR
Prodejce je na
černé listině.
Nebyla hodnocena

Taky bych se stěhovala... je mi 21 let, ale ještě mě čekají 3 roky prez. studia na vysoké... k tomu práci, abych vydělala tolik, kolik bych min. potřebovala, bych určitě nezvládla. Obdivuju ty, kteří to zvládnou.

Cituji Fellys: ještě malou segrou která jde ted do puberty a všechno mi bere

A bude hůř Teda aspoň mou ségru nezastavilo vůbec nic (a nezastaví, je jí 15). Kolik věcí jsem už v životě neviděla, kolik věcí mi rozflákala/vypotřebovala... hrůůza!

Reaguji na panda08:
No a to AŽ je ono .. Bohužel.. A jak říkáš poslední moznost,kdy muzes naposledy na dlouho vycestovat, proc?Proc si myslis ze 100% budeš mít práci jak znáš z okoli? denně do práce, na dovolenou jen s přihlížením kdy tě pustí a na jak dlouho,šetřit si peníze na dovolené.. Nene, pokud se budes snazit a neco s tim delat tak mas 50% ze takhle neskončíš.Kdybych si to říkala jako ty a jen čekala až až.. ... nevím nevím.. šetřila bych si na dovolenou a neuživala si života..Z velké části si za to lidi můžou sami,myslím ted co znám z okolí,z doslechu.. z rodiny...Jen vyčkávají a jsou už smíření ,že nad 20.000kč vyplatu mít nebudou .A nebo s práci ,kde jsou nic nedělají a mají to jako denní rutinu..

Reaguji na panda08:
Já za to nikoho neodsuzuju jen se pak nedivím ..že lapí doma, a většina je jen zapsaná na PÚ a čekají A k těm zaslouženým prázdninám,já taky makala ve škole a teď si místo sezení 2 měsíců doma ,užívám krásnou volnou práci. Podnikat má ja sakra kolik výhod,jen se toho nebát a aspon zkusit.Ale když není snaha a lidi na vše kašlou a jsou smíření se svým bídným platem, je to jejich výběr,ale at si pak nestěžují na všechny strany, to byl jen můj názor a odpovídala jsem slečně na to jak jsem začala já,protože jí zajímaly názory Tak jsem ji chtěla dát kousek z mé rady

Reaguji na Nicol:

a proč nechceš spolubydlet? jestli chceš jít do prahy, tak to jinak nepůjde, pokud nebudeš mít tak 20 čistého, aby ti i něco zbylo. tady seženeš pronájem 1kk za desítku. naopak spolubydlení tě vyjde kolikráti i víc jak 2krát laciněji.

jinak já jsem se odstěhovala od rodičů ve 22. bydlím s přítelem, takže samozřejmě ty náklady se rozloží. studuji a pracuji na půlúvazek.

z osamostatnění rozhodně obavy neměj mě to přišlo hrozně přirozený, zezačátku jsem sice rodiče navštěvovala častěji asi se mi trochu stýskala po mamince a její kuchyni ale pak si hrozně rychle zvykneš, že vše záleží jen na tobě (a popř. na partnerovi) a organizuješ si čas podle sebe. nedovedu si představit, že bych se měla vrátit domů, přitom jsem ještě ve věku, kdy je celkem standartní, že děti bydlí s rodiči

arrow
profile_image
Bubonika
od 3. 12. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Holky a co si byt pronajmout s kamarádkou? Moje neteř se fakticky stará sama o sebe od 8-mi let, její matka odjela podnikat do zahraničí a prakticky sem nejezdí a tatínek začal pořádně pracovat až minulý měsíc ..., tak pečlivě se "staral" o dcerku, až je málem vystěhovali z bytu, protože neplatil nájem. Holka chce na VŠ, ale peníze jsou třeba, takže už od druháku na gymplu o víkendech maká v McDonaldu, o prázdninách taky a celé školné si platí. Vysokou bude bohužel dělat při zaměstnání, protože z něčeho žít musí .... A zároveň chce z domova taky vyletět. Je jí 19 let.

My jsme začali tak, že jsme si s přítelem šetřili a chtěli si koupit garsonku (to bylo v roce 1996), ale pak nám spadl do náruče 2+kk po jeho babičce, s čímž jsme ovšem nepočítali. Tak jsme měli aspň něco do začátku ... Bylo mi 24 let.

arrow
Neprodává v Bazaru

Ahoj, tak tohle téma je pro mě momentálně aktuální, jsem krátce před maturitou a už chci vážně vypadnout. Otec mi řekl, že mě živit nebude, tak ať na VŠ zapomenu, platit mi ji taky nebude, přitom oba mý rodiče studují VŠ soukromě. Chtěla bych jít na dálkové studium, ale školné stojí 25 000 Kč semestr. Bydlím v Praze, tak u mě připadá v úvahu jedině spolubydlení, byty jsou drahé. Finančně zajištěného přítele nemám. Jsem zvědavá, jak to všechno zvládnu. Ale tu školu si udělat chci, s ekonomkou mě žádná budoucnost nečeká, nechci skončit jako kancelářská myš. Chci dělat sociální práci, ale vím, že tam platy nejsou zrovna velké,ale zase bych měla práci, které by mě bavila a těšila

Takže stručně a jasně - lepší plat = můžeš bydlet sama versus dostupný plat = bývání s někým druhým. Napřed pronájem, až to bude možné, tak vlastní byt... hmmm hmmm

Tak si tak říkám, jak to dělají např. maminky s dítětem, dětma, které berou minimální mzdu a musí to všechno poplatit. To je všechno pak jenom o přežívání. To je smutný.

Reaguji na Natyy:
Tak to si měla docela štěstí. Já rozhodně nečekám až mě něco osvítí, proto jsem smířená "pro začátek" právě i s takhle "mizerným" platem. Je mi 22 let, takže bych se už měla hejbnout, ale není kam, protože není jak...

Cituji Natyy: Nene, pokud se budes snazit a neco s tim delat tak mas 50% ze takhle neskončíš.

Co znamená SNAŽIT SE? Taky rozesílám, reaguji a kde nic, tu nic... Prostě blbý kraj ze kterého se bez nějakých finančích prostředků alespoň do začátku nehnu.

Cituji Natyy: Podnikat má ja sakra kolik výhod,jen se toho nebát a aspon zkusit.

Cituji lasicka: mě to přišlo hrozně přirozený, zezačátku jsem sice rodiče navštěvovala častěji asi se mi trochu stýskala po mamince a její kuchyni

Já nemám obavy z toho, že by mi chyběl domov . To vůbec ne. Tím samozřejmě zase vůbec nechci říct, že mi by doma bylo ubližováno nebo tak, jde mi jen o tu finanční stránku.

A taky zrovna nemám nikoho s kým bych mohla nebo spíš chtěla spolubývat. S přítelem se na to ještě moc necítím. Jsme spolu rok a asi bych zrovna tomuhle chtěla dát ještě nějakej čas. S cizím člověkem bych se do toho taky moc nehrnula. A kamarádi ... buď nemají v plánu se ještě osamostatnit nebo se jim nechce stěhovat se pryč nebo taky nemají peníze ... No.

Tak to je taky smutný...

arrow
profile_image
Orina
od 9. 4. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Tak rovnou řikám, že pokud chceš SAMA bydlet v podnájmu v Praze a máš strop 5táců, tak na to hodně rychle zapomeň. To tady fakt neseženeš... Reality jsou tu opravdu výnosnej byznys... Počítej tak minimum 10tis. vč.poplatků a to ještě musíš mít kliku - aby to bylo zařízený a vypadalo to co k čemu (většinou je to za 10 plus poplatky). Jo, najdeš třeba i za 7tis., ale to bývají šílený díry, pomalu i bez kuchyňský linky!

arrow
Neprodává v Bazaru

Reaguji na Nicol:
Za 7000- 8000 dá se dá v Praze garsonka sehnat, ale samozřejmě na okraji Prahy. Pokud máš strop 5000, tak jedině si u někoho pronajmout pokoj, to by ses akorát vešla. Myslíš, že když budeš chtít tak si vyděláš víc než 11 000.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené