arrow
profile_image
Ava1
od 28. 5. 2007
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Tak ještě před pár dny jsem tu zakládala téma jak psychicky zvládnout hledání práce a už ji mám!a ve středu můžu nastoupit..ALE..něco mi v podvědomí říká, že nedělám dobře, že ta náplň práce pro mě nebude..je to zákaznický servis(povětšinou v AJ) pro mezinárodní společnost, plat 20 tisíc hrubého..vzala jsem ji spíš protože ted to opravdu se sháněním práce není žádný med, zvlášť pokud jsem absolvent..ale když už tam nastoupím, chtěla bych tam vydržet nějakou delší dobu, asi by to nedělalo dobrý obrázek v CV mít tam napsáno , že jsem někde vydržela třeba 2 měsíce..doufám, že mě některé neodsoudíte, já vím spousta lidí by asi byla ráda za cokoliv ale já se nějak nedokážu radovat, nemám z toho dobrý pocit..ani nevím jestli ta práce je vhodná pro VŠ..no smlouvu jsem zatím nepodepsala..tak nevím co dělat

To si budeš muset rozhodnout sama. (v nejhorším zavčasu - o práci si uděláš obrázek brzy, myslím- ve zkušebce prchni a do CV nic nedávej).
Zákaznický servis chce po Tobě odolnost vůči stresu, aspoň trošku. Na druhou stranu možná lepší než sedět nezaměstnaná doma (a budeš mít nějaké peníze; což jako absolvent asi nemáš?!). Nevím. Sama zaměstnání dost měním a v CV to asi fakt hezké není (osobně to ale vnímám tak, že sbírám zkušenosti). Na druhou stranu mám známou, která sedí doma a stále jí žádná nabídka není dost dobrá - tak ta je zas druhý extrém...
Také pozor na velké očekávání s tím, ze máš vš. I když záleží na oboru.

Cituji Ava1: ani nevím jestli ta práce je vhodná pro VŠ.

To myslíš jak jako jestli neni moc nad nebo podřadná?Je jasné že máš trochu obavy,ale co vypadá líp v CV další měsíce na ÚP a nebo přeci jen vydržet zkušebku nebo možná kdoví zalíbí se ti tak že z toho bude třeba rok a to už vypadá slušně praxe rok...
je to na tobě ale já bych to každopádně zkusil a než se plácat doma zadarmo raděj bych šel do práce a vidělo by se

koukám že jsme se celekm s Kaja555 shodli na tom že lepší být v práci i když na zkušenou za nějaký peníz než přemítat a ani nezkusit

arrow
profile_image
Pavla Hečová
od 17. 7. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Nové práce se nemusíš bát.Hlavně nesmíš pracovat v trapných společnostech jako zfp akademie a jiné multilevely. Důležité je, aby jsi se v práci cítila svobodně a ne jako manipulovaný stroj.

arrow
profile_image
Mylady
od 3. 3. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Pavla Hečová
trapné společnosti jako zfp? to mi vyjmenuj zajímá mě to....ty multilevely??myslíš avon a oriflame?

arrow
profile_image
mariane
od 28. 4. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

taky myslím že pořád lepší taková práce než žádná,každý to má jinak ale mě přijde plat 20 tis. hrubého jako dobrý,zvlášť pro absolventa a v dnešní době.
Mylady
myslím že když se tu zmiňují ty multilevely,tak jám mám špatnou zkušenost s avonem, oriflamem,amway a pod.

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Taky jsem měla obavy skoro před 2 lety, kdy jsem nastupovala do IBM na helpdesk v AJ. A teď jsem ráda, že jsem do toho šla.

arrow
profile_image
Mylady
od 3. 3. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Já si myslím, že důležité je aby člověka práce bavila a tímji většinou dělá i dobře)a je spokojený.

Cituji Mylady: Já si myslím, že důležité je aby člověka práce bavila a tímji většinou dělá i dobře

jenže málokoho baví tak, aby ráno nadšeně vyskočil z postele a utíkal do práce...už tím, že je každodenní povinností k ní má člověk odpor

Ava1
Pokud nejsi o práci přesvědčená a můžeš si dovolit ještě chvíli být nezaměstnaná (pokud utáhneš nájem nebo bydlíš u rodičů, kteří ti finančně pomohou apod.), pak klidně ještě chvíli hledej. Jinak to můžeš zkusit a během 3 měsíců odejít. Získáš nějaký penízky, trochu se otrkáš, naučíš se chodit do práce a mít nějaký režim a můžeš přitom hledat dál. Do životopisu jí vůbec psát nemusíš. A i když jí tam napíšeš, tak to není nic špatného, prostě ti nesedla, tak si ve zkušebce odešla, to podle mě není nic, za co by se měl člověk stydět. A třeba se ti tam začne líbit...A pak vidím plus v tom, že je tam AJ, tak jí nezapomeneš, budeš jí trochu udržovat (já teď 2 roky nepoužívala němčinu a nevěřila bys, jaký mám problémy, je strašný, jak člověk zapomíná).

A co přesně je ten zákaznický servis? Je to jen odpovídání zákazníkům na dotazy? Aby v tom nebylo i vnucování...na takovou práci bych neměla náturu.

aimek
Nechceš to trošičku rozvést? Jak se ti tam líbí, jaká je to pozice a šance na postup? Byla bych ti vděčná

arrow
profile_image
neposipik
od 26. 1. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

zuzkabedna
Ahoj. já ti s dovolením taky dám pár informací o IBMku. Přítel tam pracuje už asi čtvrtým rokem, začátky asi jako všude krušný, protože dělal nějakou šílenou práci, kde kontroloval tabulky a uváděl do nich informace, já tomu nerozumim, tak nevím co to přesně bylo, ale každopádně ho celkem brzy povýšili a postupoval dál a dál, teď mu za ty 4 roky vzrostl plat o 15 tisíc, takže IBM určitě dobrá volba, ale asi jako v každé práci je to o schopnostech

neposipik
Díky moc. Jedna agentura mě právě kontaktovala kvůli pozici u IBM v Brně, tak mě zajímá, jak to tam chodí.

arrow
profile_image
Bridget Jones
od 23. 8. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Od toho je zkušebka, aby jsi mohla odejít. Já jednou odešla taky po necelých 3 měsících a přesto jsem práci našla jinou. Pokud to budeš mít v životopise 1x, tak se nic neděje, splést se s výběrem práce může každý. Horší by bylo, kdyby jsi to tak měla uvedené víckrát. Být Tebou, tak to zkusím a pokud Ti po pár týdnech bude připadat, že by jsi tam nevydržela alespoň rok, tak odejdi a ani si to do životopisu zapisovat nemusíš.
Ten plat na absolventa není zase tak strašný. Když jsem před pár lety hledala jako absolvent já, tak jsem měla stejnou nabídku. A teď je ještě ke všemu blbá doba na hledání práce. Po roce na tomhle místě budeš mít v životopise praxi, zdokonalíš se ještě v angličtině a další nabídky budou mnohem lepší, tak se toho neboj a naopak buď ráda, že něco máš. Moje kamarádka (taky s VŠ) rok hledala práci a za těch 20 tis. by byla vyloženě vděčná.
Co se týče blbých pocitů a intuice, tak ty jsou před nástupem do nové práce (obzvlášť, když u Tebe je to poprvé) úplně normální. Já jsem teď třetí měsíc v nové práci a jsem tam moc spokojená. Ale intuici jsem měla před tím stejnou jako Ty. Asi je to jen nějaká forma strachu z neznáma.

Já být tebou, tak do toho jdu. Aspoň se zdokonalíš v AJ, když ji budeš každý den používat. A 20 000 hrubého je na absolventa dost dobrý plat. Já jsem dodělala práva a hledám práci jako koncipientka, byla jsem asi na čtyřech pohovorech a nabídli mi max. 12 000 hrubého, takže práci za 20 000 bych brala bez váhání.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené