Máte zkušenost s prací obchodního zástupce? Teď jsem někde četla, že když firma má své zákazníky tak je to dobrá práce. Já si to představovala spíš tak, že budu hledat nové klienty a přemlouvat je, aby braly zboží. Jak je to?

Záleží na firmě, oblasti prodeje, klientele, produktu, zda děláš i objednávky nebo jen reprezentuješ výrobek atd. Pracuji jako OZ asi 5 let a jsem velmi spokojená. Zatím nejlepší práce jakou jsem kdy měla Navíc bonusy jako auto, telefon, pc ... jsou u lepších společností samozřejmostí

Zmijucha
a ty co přesně děláš? Já právě narazila na takovou společnost, která nabízí spíše služby (řeší nějaké spory) a nedokážu si představit co bych tam jako obchodní zástupce dělala (konkrétně konzultant).

arrow
profile_image
andula 55
od 18. 1. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Ja tú prácu robím 16 rokov, teraz v 3.firme - vždy to bola kozmetika, teraz kozm. a farmácia. Podstatné je v akej firme pracuješ..iné je navštevovať zákazníkov a podľa potreby im doobjednávať tovar, informovať o letákových akciách, kontrolovať reťazce, aby mali zalistovaný sortiment a iné hľadať zákazníkov a ponúkať niečo neznáme, alebo nové.

a když už ta firma má zákazníky, tak k čemu vlasně ten obchodní zástupce je? Pak už přece stačí jen faktury a dodání

jsem absolvent bez praxe. Nerada někomu něco vnucuju. Firma s jakým zaměřením by pro mě byla vhodná?

můžete mi popsat celý váš den? a jak daleko za prací dojíždíte?

Cituji lucisek1111: a když už ta firma má zákazníky, tak k čemu vlasně ten obchodní zástupce je?

Musíš se zákazníky udržovat vztahy, informovat o nových službách, produktech, atd. Neznamená, že jak je jednou nějaký zákazník, tak už bude nadosmrti odebírat od firmy

a myslíte že takové místo je vhodné pro holku bez praxe?

arrow
profile_image
tirafa
od 17. 3. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji lucisek1111: a myslíte že takové místo je vhodné pro holku bez praxe?

Cituji lucisek1111: Nerada někomu něco vnucuju

Sama sis odpověděla, klidně můžeš být bez praxe, ale pokud nerada vnucuješ, je to pro tebe pasé.Na to musí být trochu povaha. Ale stále nechápu, proč to řešíš takhle, ptáš se tady, jestli je to pro tebe vhodné-zkus to, pokud tě přijmou a uvidíš. Pokud se na to necítíš, tak bych se tím nezabývala. Je totiž rozdíl, když máš zavedené zákazníky a nabízíš produkt (např.obchoďáci od Vitany, Coty)atd, tam sice vyhledáváš novou klientelu, ale není to hlavní náplň, jen objíždíš stálé a jednáš s velkoobchody. Tady ta firma o které píšeš, je poměrně nová, takže tam se podle mého jedná hlavně o to aktivní vyhledávání.

Cituji lucisek1111: Nerada někomu něco vnucuju.

Pokud to bereš takhle, tak to rovnou vzdej. Při téhle práci si nesmíš myslet, že někomu něco vnucuješ, že někoho přemlouváš, atd. Jestliže máš hledat nové zákazníky, pak musíš být přesvědčená, že produkt, který nabízíš, je opravdu dobrý a ne že někoho nutíš do koupi. Jako obchodní zástupce bys ani nutit neměla.

tirafa
no tohle jsem chtěla slyšet, jelikož někdo psal že je to úžasná práce a já si nedovedu přestavit, že bych celý den někde lítala po firmách, nabízela a podle výsledků byla hodnocena.

Těhle pracovních míst je docela dost. Takže když se poohlídnu po nějaké zavedené firmě, která vyrábí zboží tak je to snadná práce?

mě to místo odradilo, protože to byla nabídka služeb, ale na druhou stranu, že bych jen tak udržovala kontakt se zákazníky a občas nabídla něco nového to by mi nevadilo.

a jak je taková práce placená?

mohl by mi tu někdo popsat jeho den v práci a čím se ta firma zabývá

Pema002
snadná jako nic těžkýho co bych nezvdládala. Kdybych fakt měla denně hledat zákazníky tak to by pro mě nebylo

arrow
profile_image
Lilith81
od 22. 2. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

28

Tebe bych tedy zaměstnávat nechtěla

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené