Moje dítě jí vše, rádo a pořád...jsem z toho taky špatná, protože obezita u dětí je problém. Snažím se vařit zdravě a odpoledne preferuji zeleninu a ovoce, ale holka na to slyší jen někdy....je nejsilnější ze třídy, bude se to zhoršovat, ale zaseknout tu žranici se mi nějak nedaří...postavou je po babi a mém muži, takže veliký zadek, silné nohy, tlusté bříško...má zřejmě už nějakou genetickou výbavu...už jako miminko měla celulitidu a má ji dodnes....když jí jídlo zakazuji, sní si to tajně a já pak najdu jen prázdné kelímky....pořád jí říkám, že bude po babi a že je to děs a hrůza a ona mi na to odpovídá, že není důležité, jak kdo vypadá, ale jaký kdo je....je sice vysoká, ale to v našem případě nic neřeší....takže já bych uvítala, kdyby se jí změnily chutě a jedla dvě jídla a to ještě jenom někdy ....

arrow
profile_image
Monika202
od 27. 11. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Natýska
No, to je taky pěkná polízanice, tloušťka taky neni nic moc. Mám v rodině taky nějaké oplácané děti, respektive už to nejsou děti... holka má v osmnácti 73 kg a kluk ve dvaceti 96 kg (a měří jen 165 cm). Kluk nemá dodneška žádnou holku a holka bude mít po dětech 100 kg. A oběma to žrádlo pořád stojí za nacpání. Nechápu. Ráda bych ti Natýsko poradila co s tím, ale fakt netuším. Nějakej lékařskej dohled...?

Natýska
Mozna by pomohlo nemit ty jidelka, po kterych holcina tloustne, vubec doma. Treba by to pak aspon trochu omezila. A nejaky sport by taky urcite nebyl marny.

Monika202když někomu řeknu, že je holka tlustá a oni jí pak vidí oblečenou, tak řeknou, že to přeháním, že vypadá normálně....oblečená tak strašná není, ale i tak, váží jednou tolik, co ostatní ve třídě...když jdem plavat tak, ostatní děti mají nohy jako moje holka ruce...troufnu si říct, že vršek stehna máme zhruba stejný, já jen malinko silnější, ale jí je 8 let...já myslím, že by pomohlo, kdyby i můj muž změnil stravovací návyky, protože dcerka se dost řídí podle něj...sice on jí taky jídlo zakazuje, ale když malá vidí, jak si ke zprávám nese šest housek nějak obložených, tak chce taky...a běda, jak si udělá večer hranolky, to pomalu brečí, jak to, že táta může a ona ne...chlapovi nadávám, že taky může počkat, až holka půjde spát a pak se nacpat...já jsem vždycky trošku ráda, když má nějakou virózu a teplotu, protože dva dny jí strašně malinko a hodně jí zhubne břicho a hned jí všechno oblečení lépe sedí

arrow
profile_image
MagdaA
od 23. 7. 2007
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Natýska
Já vím, že to teď bude hodně mimo téma, ale nedá mi to, já mám přes stehno nahoře 50 cm a chtěla bych rozhodně míň!

Majdachodí na plavání a na golf, přes zimu moc golf ne, ale plavání má celoročně...to jí jde výborně.....holka jí hodně mléčných výrobků a prostě po mléce se tloustne....má ráda zeleninu a saláty...já vůbec nedělám knedlíková jídla, vařím jen libové maso, vaříme v páře, jíme dietní rýži, těstoviny al dente, takže vše nízký glykemický index...ale ty jogurty, tvarohy, mléčné rýže, actimely atd. - to jsou ty naše zabijáky...k pití převážne minerálky bez příchutě...sladké limonády je občas...má apetit po tatínkovi, ten toho zbaští naráz, že by jinému stačilo na týden...má dva metry a 140 kg, ale vypadá tak na 11O....denně jí to říkám, že bude jednou nešťastná, ale nějak jí to nevadí...teď mi kouká přes rameno a čte si, co o ní píšu a směje se tomu

arrow
profile_image
sharon76
od 22. 6. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Natýska
Přesně! Naše mala take ji všechno a pořad ale ji je 2,5 roku a tu ledničku sama neotevře. Neni tlusta ale na svuj věk je velká. Snažim se to hlidat ale asi to má genetické dane, ja jsem jako ditě také byla velká a to nakrmit mě byl nadlidský vykon

taky se přidávám,nejhorší je ta geneticky podmíněná chuť k jídlu.moje dcera taky sní všechno a moc ráda,je jí 10 a udržet ji je dost problém a navíc myslím že te´d se to díky pubertě která brzo přijde začne zhoršovat.A taky mě moc mrzí,když vidím,jak ji ta váha omezuje a mění,není tak spontánní jako jiné děti..A co je ještě horší-že v ní poznávám sama sebe a bohužel vím,co všechno mě obezita stála-od 5.třídy diety,operace žlučníku,pochroumané zdraví,sebevědomí nula,plastika,bandáž,zničená kůže,tělo který i kdyby jste se zbláznily tak nebude nikdy už vypadat normálně,nervy na pochodu,a to nemluvím o těch propocených trikách a kilometrech v nohách,bolavých kyčlích když jsem začala běhat a makat..když jsem pochopila že jediný co pomuže je pohyb a omezení jídla.A ono u dětí je to taky hodně o tom,že se málo hýbou-teda ta moje určitě.

arrow
Neprodává v Bazaru

Petronela
málo hýbou
to rozhodně,ale taky dříve se to tak nějak neřešilo (a je fakt že děti dokážou být velice kruté k těm co se nějakým způsobem odlišují od dané většiny),dneska více vládne kult štíhlosti což není taky dobré,já měla asi ve12 při výšce167 64 kg takže taky pěkný macek,ale nijak jsem to neřešila a je fakt že nebyly počítače atd takže jsem byla pořád někde venku ve větru pohybu dost a dost.i pro dospělé platí podle mne to že někdo má genetickou výbavu na to aby mohl sníst kolik chce a je normální postavy(za normální považuji normální babu se zadkem a prsama ne40až 50kg jako modelky)ale kdo má v genech sklony ke tloušťce musí se více starat a omezovat v jídle celý život.
sharon76
směje se tomu
zase lepší že se bere jaká je a netrápí se

Natýska
...já vůbec nedělám knedlíková jídla, vařím jen libové maso, vaříme v páře, jíme dietní rýži, těstoviny al dente, takže vše nízký glykemický index...
To bych se taky musela dorážet něčím. Ale teď vážně. Dcerce teď bude osm, je jak Otesánek, dokáže vyžrat lednici za víkend, věčně má něco v puse. Ale nějak sama od sebe nejí přílohy nebo minimálně. To má odkoukané od táty. Takže jako přílohy máme k masu jen saláty. Když je manžel doma, což je tak týden v měsíci, vaříme italskou kuchyni, jinak to míchám, jak se dá. V lednici držím jenom bílé jogurty, sem tam pribiňáka nebo rýži v mléku, pak uzeniny - sušená šunka, Fuet salámy, dětská šunka, dětské párky, domácí tlačenku a pod., sýry, zeleninu- okurky, papriku, rajčata..... Každý večer se snažím, abychom měly teplé jídlo, i když ne vždy to vyjde a když hodinu po jídle řve, že má hlad, dostane buď jogurt, trošku šunky, okurky, rajčata nebo malý sendvič a pak nějaké ovoce. Tím se snažím oddálit konzumaci sladkostí, ale stejně to většinou ještě ukončí nějakou oplatkou nebo bonbónkem. Sladkosti - to je náš věčný boj. O víkendech jí po dvou - třech hodinách. Přeslazené mléčné výrobky jsem se jí snažila zhnusit už odmala při nákupech, kdy jsem to v obchodě vždy náležitě okomentovala jako to je ale hnusné a pod. to samé při reklamách. Když to moc chce, třeba, že to měl někdo ve škole, tak jí to koupím, ale většinou podruhé už nechce. Vím, že to není ideální stravování, ale razím heslo menšího zla.
V družině chodí na aerobik, míčové hry, o víkendu se taky snažím, aby se vyblbla na hřišti, na kole, k Ježíšku dostala koloboty, plus chodíme na procházky se psem. Tím pohybem kompenzujeme to kvantum jídla, co spořádá. Mít méně pohybu, je oplácaná taky.
Natýsku, v Tvém případě, myslím, hodně dělá příklad manžela. Malá se v něm vidí a snaží se ho napodobňovat. Tam bys měla zapracovat. Ale vím, je to těžké, ne-li nemožné.

arrow
profile_image
google
od 23. 3. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Natýska

Já bych to určitě neřešila nějakým omezováním, nebo zakazováním, ať se nají a dá si sladkost, když na to má chuť. Mně když jako dítěti něco jíst zakázaly, tak jsem si to pak stejně koupila a snědla toho dvakrát tolik. A když jsem něco jedla často, tak časem už jsem na tu věc třeba ani neměla chuť. Taky si myslím, že od Vás a kamarádů odkoukává, co jíte a tak by to chtělo aspoň před ní dodržovat zdravý jídelníček a taková jídla jí připravovat, aby si na ně chuťově zvykla. Spíš bych to řešila zvýšením fyzické aktivity, nebo s ní častěji choď někam ven, aby měla hodně pohybu, nebo ať chodí ven a kamarádkami, já když jsem jako dítě blbla venku, tak jsem třeba až za 5 hodin zjistila, že mi kručí v žaludku a že mám hlad, když člověk blbne s kamarády, nebo dělá nějakou aktivitu, která ho baví, tak hlad ani nevnímá, nejhorší je asi sedět u televize, nebo počítače. A pozor na hranolky a smažená jídla, ať si na nich nevytvoří závislost, toho se pak těžko zbavuje, hůř než závislosti na sladkém, ale sladkost sem tam podle mě nemá tak negativní vliv na zdraví jako smažené jídlo.

brácha - 15 let, 173 cm a nějak okolo 95-100 kg, mazec. On ale nejí tolik, kolik bych si myslela, drží se, ale toho pohybu je asi málo

arrow
profile_image
colette11
od 29. 12. 2007
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Natýska
Moje dítě jí vše, rádo a pořád...jsem z toho taky špatná, snažím se vařit zdravě a odpoledne preferuji zeleninu a ovoce, ale holka na to slyší jen někdy....je nejsilnější ze třídy, bude se to zhoršovat, ale zaseknout tu žranici se mi nějak nedaří...postavou je po babi a mém muži, takže veliký zadek, silné nohy, tlusté bříško...má zřejmě už nějakou genetickou výbavu...už jako miminko měla celulitidu a má ji dodnes..
Tak moje holka to samý. Dokonce jsme se účastnily nějakého výzkumu, kde jsme s manželem říkali svoje váhy a míry a Dr. nám řekla, že holka je po manželovi a bude max. 158 cm vysoká (přesně tchýně). Honím ji jak se dá,ale výsledky já nevidím. ěří 128 cm a váží 26 kg. Mně to připadá hodně. Když ji vidím ve třídě, tak je normální - všechny holky tam jsou totiž podle mne tlusté. A vůbec obecně mi dnes děti připadají hodně silné. Takové dítě, jako je moje dcera jsme měli ve třídě na ZŠ 1 a považovaly jsme ho za tlouštíka. Dnes jsou takové považovány za normál. Snažím se mít doma a podávat pouze zdravé věci, hranolky neznáme atd. o mi je to ovšem platné, když slečna přijde jednou za čas k babičce a tam zbodne 5 knedlíků. Má tendence se přejídat a nedaří se mi s tím něco udělat.

angiegoogle...pravda je, že od malinka nerada chodí, ušly jsme spolu opravdu kousek a už seděla a plakala, že jí bolí nožičky, kola má od dětství, ale spíš kolo tlačí, protože jí bolí nožičky, šlapat do pedálů je asi fuška, nebo co, když jí děda vytáhne na dlouhou vycházku, tak brečí, že by aspoň šla na chvilku do restaurace, že táta s ní jde do restaurace a když děda řekne, že nemá peníze, tak holka povídá, že táta má vždycky peníze..já jí tedy dobrý příklad taky nedávám, jsem pecivál...holka doma tancuje, občas cičí na břišní svaly, ale jen málokdy...když jsem zkoušely cvičit spolu, tak jí to hned nebaví a vymyslí si něco, aby nemusela cvičit...zjistila jsem, že se dost čast pro určité bolesti vymlouvá na tělocviku, třeba že jí bolí malíček...jo, ten objem horní části stehna máme stejný, měřila jsem to....teď je u babi, to zase bude přežraná, knedlíky, omáčky, halda cukroví, babi má figuru jak Helena Růžičková, takže ta je v pohodě...asi s ní budu chodit ven, občas to praktikujeme, že jdem dost dlouhou cestu do obchodů, ale pořád držkuje, že jsem nevzala taxíka a že zpátky ona tedy šlapat nebude...je to prostě trošku v ní, ale já budu muset začít být nekompromisní...nebo z ní bude opravdu druhá babi

arrow
profile_image
colette11
od 29. 12. 2007
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Natýska
denně jí to říkám, že bude jednou nešťastná, ale nějak jí to nevadí
Také znám. Dnes jsem zrovna říkala, že je snazší 2 kg přibrat než 1 kg shodit. Moudře se na mne podívala a řekla: "Já vím, mami." A šla hledat něco k jídlu

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené