arrow
profile_image
cumaku
od 24. 7. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Čeká Vás obhajoba diplomové či bakalářské práce? Nebo ji máte už za sebou? Jak jste se připravovaly, jaký byl průběh a čemu se vyvarovat? Podělte se se svými zkušenostmi.... Díky.

arrow
Neprodává v Bazaru

Mě teprve čeká, takže zkušenosti zatím nulové a pocity smíšené

arrow
profile_image
Pihatka
od 23. 9. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

hlavní je se připravit podle posudku oponenta,oponent ti dá nějaký posudek a vypíše otázky,které k té diplomce má..aspoň u mě to tak bylo

arrow
profile_image
cumaku
od 24. 7. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

No právě že jsem se ptala u nás na katedře a bylo mi řečeno, že se klidně může stát, že posudek dostanu až v den obhajoby (prý to někdy nestihnout připravit dřív) a otázky v tom posudku vůbec nebývají...tak právě nějak netuším, jak se na to připravit...

arrow
profile_image
Courtney
od 14. 12. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ahojky, mě to čeká prvního června...taky mám vítr, ale předchůdci mě ujišťují, že se není čeho bát.. Všichni zdůrazňují - stručně, věcně. Kámoška obhajovala v lednu a prý se krom jednoho člověka všichni vykecávali a pili kávu Tak my se tu stresujeme..... Všem hodně štěstí!

arrow
profile_image
Minee
od 1. 3. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Čauky, mě obhajoba čeká na začátku června, nehodlám se na to nijak zvlášť připravovat, podle mě stejně rozhoduje posudek oponenta a vedoucího DP. Plánuju zabývat se tím nedéle tak 3 dny - znova si pročíst práci, udělat prezentaci, připravit si odpovědi na otázky (pokud nějaké budou od oponenta), a hlavně si to několikrát zkusit odprezentovat, aby člověk nepůsobil nejistě. Nejlépe před někým. Horší jsou státnice, tam to člověk jen tak neokecá. Obhajoba už bude jen taková formalitka (aspoň myslím )

arrow
profile_image
daty
od 15. 2. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ahojky. Já bych potřebovala poradit, teďka na nás ve škole (gympl) vybafli, že budem obhajovat seminárku a já teda vůbec nevím co si pod tím mám představit. Konkrétně jde o matiku, téma mám Matematika v ekonomii (vůbec jsem teda ještě nezačla)...nikdo nám k tomu nic neřekl...píšete tu o prezentaci a otázkách oponenta (oponenty si budeme dělat navzájem, jen tak mimochodem). Otázky od oponenta chápu, něco si připraví a já mu na to budu muset odpovědět. Ale co ta prezentace? To mám mluvit o tom tématu nebo přímo o tom co píšu v tý práci nebo o čem?

Chápu, že seminárka je oproti bakalářce jen čajíček, ale princip bude asi stejnej, tak se od vás můžu poučit

arrow
profile_image
daty
od 15. 2. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Alca
Jo jasně, přednášky s prezentací znám, děláme je třeba na jazycích a tak. Mě šlo hlavně o to o čem tam mluvit. A na co se tak normálně ptá oponent? My si totiž budem dělat oponenty navzájem, takže já si vemu něčí práci a mám mu pak dělat oponenta a teda vůbec nevím jak to připravit, aby to bylo nějaký a zároveň jsem ho nedostala do úzkých to by nebylo dobré Přece se nebudu znova ptát na to, co je v tý seminárce napsaný, ale zas když se zeptát na něco co tam nebude tak to zas bez přípravy nebude vědět....Jako jakej typ otázek to má být? Třeba i na výběr tématu (když jsme si ho vybírali sami), nebo to je blbý?

arrow
profile_image
daty
od 15. 2. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Alca
Moc děkuju, hned v tom mám jasněji Stejně si myslím, že to na nás jentak zkouší, snad to nebude takové maso Zas lepší čumět jak puk teď než na vejšce...

Já jsem se právě ptala i starších známých, ale všichni měli semínárku ze společenských věd nebo zemáku a u obhajoby diskutovali o tom, jakej na to maj názor nebo různý pohledy na věc a tak. Což mi vůbec nepomohlo, protože na matiku člověk názor mít nemůže...

Já třeba psala diplomku na téma Tepelné zpracování a mikrostrukturní charakteristiky jisté specifické oceli, vedoucí diplomové práce mi všechno schválil, navrhnul za 1 a oponent mi řekl, že on si myslí, že určité věci v té práci jsou právě úplný opak (navrhnul mi 2). Ani dipl. vedoucí ani oponent sice nebyli v komisi, ale stejně se tam dva profesoři spolu hádali, jak to tedy vlastně je. Doporučuju se připravit na všechno, vypsat si i malé věci k dané problematice z jiných odvětví, na co by se asi tak mohli zeptat. Nás se třeba ptali, proč když zlomím klacek, praskne nebo proč když postavím v konvici vodu na čaj, začně voda hučet před dosažením varu (tohle měli jako záchranné otázky, když někdo nevěděl).

arrow
profile_image
maggggda
od 20. 4. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Bakalářku jsem obhajovala loni a byla to hrozná fraška. Komise mě skoro vůbec neposlouchala, psali si tam smsky, bavili se mezi sebou, bylo to docela nepříjemný, když jsme viděla, že nikdo neposlouchá, měla jsme dojem, že mluvím jen tak do větru. Na závěr se mě na pár věcí zeptali, zkritizovali mi to a bylo. Neboj se toho, když už tu bakalářku máš jednou napsanou, tak by neměl být problém to obhájit.

no mě to též čeká začátkem června, hlavně vůbec nevím co dat do té prezentace, furt nejdůležitější věci,ale mě připadá všechno důležité.no to bude boj, bože

Já jsem obhajovala v červnu 2002, na katedře čj- a byla to fuška....ty češtináři jsou fakt blázni

arrow
profile_image
Jola
od 12. 4. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Uf, taky mě to v červnu čeká. Ti, co si na naší škole už obhajobou prošli, doporučují nedělat žádnou prezentaci. Komisi to prý jen zdržuje a jsou pak ještě víc otrávení. Ale jinak je pravda, že moc neposlouchají a dělají si svoje.

arrow
profile_image
Lentilie
od 21. 2. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Já obhajovala bakulu loni. Trvalo to asi patnáct minut. Vešla jsem dovnitř, tam seděla tříčlenná komise. Předseda komise (zároveň to byl i můj oponent) mně představil ostatním, řekl, jaké je téma mé práce a vyzval mně, abych o práci pohovořila. To jsem stručně udělala - tedy jaký byl záměr, cíl práce o čem práce je podle kapitol a jaký jsem z ní vyvodila závěr. Pak předseda komise sdělil ostatním, jak dopadly oba posudky, tedy posudek vedoucího práce i oponentský, zeptal se mně na dvě otázky, které byly v posudku, na ty jsem odpověděla. Pak zhodnotil, že mou práci osobně četl a že se mu zdála dobře napsaná, srozumitelná a psaná pěkným jazykem. Vytkl mi jednu jedinou věc o které jsme spolu ještě polemizovali, protože jsme to každý viděli jinak. Pak mi poděkovali, řekli, ať jdu na chvilku ven, že se poradí o výsledku. Pak mně zavolali zpět, řekli, že mé posudky jsou ohodnoceny 1 a 1,5 a že se přiklánějí ke 2, vzhledem k tomu, že 1,5 se zakrouhluje nahoru (šmejdi)....a šla jsem. Žádná prezentace, žádné papíry, vše přirozeně z hlavy, příprava nebyla třeba, neboť jsem si práci psala poctivě sama a věděla jsem, o čem je. Takže žádný stres - obhajoba je o ničem oproti samotným státnicím.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené