Zdravím, mám problém, objednala jsem si ze zahraničního eshopu zboží, poslali mi pak tracking number, kde můžu svou zásilku sledovat, ale všimla jsem si, že v adrese i ve jménu napsali slova bez písmen, která obsahují háčky a čárky! Takže např. jméno Uršula Koníková, Drobného 42, Praha 10, napsali Urula Konkov, Drobnho 42, Praha 10. Takže jsem opravdu nadšená, jelikož mi balík pošta asi nevydá. Balík jsem zaplatila internet bankingem a částka byla docela vysoká, zkrátka několik kousků oblečení a bot, cena naskáče. Eshop se mnou komunikuje, takže se moc nebojím, že bych o peníze přišla, zdá se mi i věrohodný, někdo na omlazení ho už zmiňoval v dobrém tuším. Zajímalo by mě, jestli s tím máte zkušenosti a jak se Vám to podařilo vyřešit? Já jim psala mail, vše jsem jim vysvětlila a odpověděli mi, že jim to bohužel program vygeneroval takto (to jméno a adresu), nic víc.

arrow
profile_image
Klariska1241 mojeid
od 2. 11. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Já si myslím, že pokud pošta zjistí, že jsi to ty, tak ti balíček dá....
Já mám trvalou adresu v místě, kde nebydlím a peníze a balíčky mi chodí jinam a pošta mi to taky normálně jdá ( i když to teoreticky může být jiná osoba).
Musíš to na poště vysvětlit.

no mě tak jednou na balíčku napsali jen o jedno písmenko špatně..jinak vše sedělo,včetně adresy atd
ale ta nána mi to nedala a balíček normálně poslala zpět odesílateli
jde asi o to na koho narazíš

arrow
profile_image
Lucrezia
od 26. 12. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

v zahraničí čárky a háčky prostě neznají - já když objednávám, tak jim svoje jméno i adresu píšu rovnou bez čárek a háčků a vždy to dojde bez problémů

Určitě to nebude poprvé, co tohle pošta uvidí. Mně už se to taky myslím stalo, akorát to nebylo tolik písmen. Poučení pro příště - zahraničí nezná naše znaky, proto psát bez diakritiky.

Reaguji na Klariska1241: No pokusím se, mě totiž na této poště neznají, jsme tu čerstvě nastěhování a ani nejsme v Čr (jsme v Bratislavě)... A až budu příště objednávat třeba z asos.com, nestan se to samé?mám tam to jméno napsat raději bez háčků a čárek?

No mě už několikrát nechtěli balík vrátit a chtěli po mě dokumentaci o firmě apod. Abych pro všechny papíry jela do česka atd., když jsem byla milá a chtěla jsem se domluvit, tak mi balíky nedali a když jsem tam začala řvát, tak to šlo . Doufám, že se zas nebudu muset přemáhat k ječení, tahle role mě moc nebaví . Ale je smutná pravda, že to na některé lidi platí, tvrdí, jak to nejde, ale když se nedám a zařvu, tak to z čista jasna vlastně jde, ale nemusí se poštěstit pokaždé, zkrátka modlím se, aby to šlo, už se nemůžu dočkat. Moc díky za příspěvky

arrow
profile_image
Cvrnďa
od 30. 1. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Správně by ti balík měli poslat zpátky, adresa nesouhlasí,ani jméno,blbé je,že tam jsi krátce,"domorodcům" by ho dali určitě. Asi bych zkusila zajít na tu poštu dopředu a zkusit se domluvit,že ti nastala taková situace, jestli by třeba neudělali vyjímku,že je to prostě zásilka z ciziny a že ti zkomolili jméno a adresu,díky těm háčkům, že už to máš s odesílatelem domluveno,že příště už to bude v pořádku,ale je to fakt o tom,na koho terfíš,já bych ti ho vydala i tak pak dej vědte,jak to dopadlo

arrow
profile_image
Cvrnďa
od 30. 1. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Zkus se na to podívat i z druhé strany,jak může ta pošťačka vědět,že zrovna nejsi nějaká kontrola?? Proto ti ho nechtějí dát,protože se to opravdu nesmí. A že jsou kontrolovány pořád a na všechno,to mi můžeš věřit a proto ti ho po tom ječení dají,protože kontroloři neječí,ale opravdu to není proto,že by tě někdo chtěl vytáčet,to fat ne

Reaguji na Cvrnďa: No, tak jsem tam volala předem a seznímila je se situací a vypadá to, že mi ho klidně dají, jen se jedná o to, aby ho vůbec doručili, protože chyba je i v adrese, ale pošťačka říkala že jim to snad dojde a dají to sem.

arrow
profile_image
Cvrnďa
od 30. 1. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

tak snad to bude ok

Tak jak to dopadlo: Lítání sem a tam mě stálo 22eur - Taxi . Pak po tom všem lítání jsem zjístila, že daň a clo mě výjde na 100eur!!! Takže se jeden z příslušníků naštěstí nechal uplatit za menší peníz, ale už si nic ze zahrančí objednávat nebudu, hrůza, nejlepší bylo, že se mi v těch věcech prohrabovali (2x).

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené