arrow
profile_image
Ekoka
od 25. 8. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Prosíím poraďte.. vůbec nevím co si obléct , jedeme na operu Don Giovanni, do Stavovského divadla. Je to až v listopadu, takže se bojím že mi v případných šatech bude zima , Je mi jasný že v teplákách nevyrazím, ale nechci působit jako prostitutka . V každých ( dříve zkoušených letních) šatech vypadám divně.. Mám postavu typu hruška, takže vršek celkem ok. , ale spodní část ... hrůza.. ....Takže co je tedy vhodné pro 14- 15 letou slečnu ?

Tak si prostě vezmi společenské šaty ne? Přece pak nepůjdeš pěšky přes půl Prahy ne?

arrow
profile_image
susa
od 25. 8. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na Ekoka: a co třeba nějaký kostýmek?

Kostýmek je asi usedlý. nebo ne? Volila bych jednoduché pouzdrovky, pěkné boty - hlavně ne typu "sandálky s pásečky a prázdnou patou". A nšjaký mladistvý doplněk. Protože představení není jen o šatech , ale hlavně o zážitku z představení. Nicméně vše musí do sebe zapadat a měla by se slečna cítit dobře. Jen bacha na flitry a podobné hrůzy. Viz "kolotoč". V jednoduchosti krása a mládí je krásný samo o sobě.

Pokud má slečna postavu typ hrušky, tak nevím, zda bude chtít pouzdrové šaty,.asi spíš něco s širší sukní. Teď ten styl i docela frčí, tak něco bude i v konfekci.

arrow
profile_image
susa
od 25. 8. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

No popravdě, když jsem byla naposled ve Státní opeře na Carmen, tak tam lidé měli i džíny...hrůza! Takže pokud bude zima, vůbec se nestyď si vzít prostě nějaké společenské kalhoty, nějakou blůzku, kabát. Šaty jsou zbytečné, hlavně večer už bude zima.

My máme do Opery předplatné (jinak slečna ale nejde do Opery, ale na operu, špatný nadpis)

Chodí tam i lidé ve fraku, já sama mám vždy šaty. Možná někde na vyšší galerii jsou turisté v džínách, ale jinak si myslím, že to není pravidlo.

Ani mi tam není zima (a pešky samozřejmě z Opery nejdu)

Já bych si dala třeba samet, je takový slavnostní a do Stavovského se hodí. Ona může vypadat elegantně i třeba obyčejná černá sukně s krémovým roláčkem, když k tomu pak přidáš zajímavé šperky nebo klasiku - třeba malé perličky v uších a perlový náramek. A dej si černé silonky, do divadla se hodí a nohy vypadají štíhlejší.

arrow
profile_image
Jenny_11
od 2. 8. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Já volím společenské černé kalhoty (teplotně jsou na tom stejně jako džíny - stačí vybrat materiál, který je hezký a zároveň ne tenoučký jako hedvábí ), k tomu třeba košili... Dneska už se dají sehnat pěkné společenské kalhoty i na mladé slečny (nosím je od 12).

arrow
profile_image
annemarie
od 5. 2. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Na operu jedině ve velké večerní! S hrůzou jsem ale zjistila, že jsem takle oblečená široko daleko jako jediná .

Pokud ti je 15, tak bych to nedramatizovala, vem si nějaké jednoduché kalhoty nebo sukni a blůzku nebo elegantní topík a kozačky nebo jednoduché lodičky a neuděláš chybu . Letní šaty a džíny bych nechala ve skříni. Není nutné za každou cenu jít v šatech, navíc letní model není imho do divadla vhodný (nota bene v listopadu).

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené