dipendenza
No tak to má aspoň jasné.

arrow
profile_image
dipendenza
od 7. 1. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

100%
22    0
Číst hodnocení

VIP

Ale pokud jsi z Prahy, kam přijde do každé z firem kontrola jednou za 100 let, tak bych se moc nebála.

Ne, to byl samozřejmě vtip, nebudu tě nabádat k nepravostem

arrow
Neprodává v Bazaru

VIP

Oblečení jako takové se do nákladů dávat nesmí - tedy může se dát jako náklady na reprezentaci - fakticky to poníží finance /třeba pokladnu/, ale do daní se toto dávat nesmí - tedy nesnižuje to daňový náklad.
Jinak u těch společenských oděvů na výuku tance je to asi na posouzení správce daní - tedy pracovníka FÚ, obecná citace je, že do daňově uznatelných nákladů se uznává to, co je nutné k výkonu povolání - tedy čím vzniká podnikateli příjem, což asi nákup a oprava společenských šatů pro toho, kdo se živý výukou tance bude, tyhle spornější věci je vždy lepší písemně domluvit se správcem daní.
Co se ochranného oblečení týká, může si ho koupit a daňově uznat i OSVČ, pokud je nutné ho mít k výkonu povolání - viz zedník či jiné dělnické profese, a kde je přímo zákonem stanované, že je třeba ochranné a pracovní pomůcky mít a používat.

Pokud se týká oblečení na reprezentaci, kde je to, jak člověk vypadá i zdrojem výdělku /tedy různí poradci/ není nic jednoduššího domluvit se se správcem daní, co by a v jaké finanční částce by ještě jako daňově uznatelný náklad OSVČ prošlo.

Vesměs veškeré pracovní oblečení musí bý označeno logem společnosti, jinak se do nákladů dát nesmí, to logo by mělo být neodstranitelené, pevně vyšité, přišitě, nažehlené, namalované - tedy ne na špendlíku nebo jinak hned odendatelné

arrow
profile_image
janis
od 21. 6. 2007
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Tak já sem zaměstnanec ve svém s.r.o. a beru si každej rok buď pracovní obuv a nebo pracovní oděv, jsem manažer. Prostě si třebas na pantofle nechám napsat pracovní obuv a nebo na nějaký oblečení. Tak to dělaj i moji změstnanci /4/ a zatím klídek. Do nákladů jsem si dala i koženou tašku diplomatku a to vícekrát. Všecko to mám pro práci a při kontrole to tam mám, takže nevím čeho bych se bála....nyní jsem koupila i LV diář - obal včetně diáře na příští rok a to bude účetní trochu vykulená, páč to je přes 4 tisíce, faktura je na firmu. Nemám strach, že bych to nezdůvodnila !
Když si můžou jiní dávat do svých kanceláří telky, kožené sedačky...tak nevím z čeho bych jako měla strach, když to používám ke svý práci !

arrow
profile_image
janis
od 21. 6. 2007
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Přesně jak píšeš matadi, boty při nakládání jsem tak poničila, že mám fakt vždy druhé....tam jaksi logo nejde teda....to se zdůvodní.....bunda je taky potřeba a nebo mikina zas příště...snažím se neprovokovat a ceny se pohybují od 400 - 600 u těch pracovních oděvů. Máš pravdu, jednou mně to vyhodili, ale to mně teda neva, páč stejně něco musí najít, tak udělám smutný voči a maj to, ne ?!

arrow
profile_image
dipendenza
od 7. 1. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

100%
22    0
Číst hodnocení

VIP

Cituji janis: Tak to dělaj i moji změstnanci

Zaměstnanci jsou něco jiného.

Cituji janis: Do nákladů jsem si dala i koženou tašku diplomatku a to vícekrát

To je něco jiného než kostým nebo lodičky, to můžeš.

Jinak co se týče těch log na oblečení: Dnes nemusíte mít logo ani na reklamním předmětu .

Prostě uznávat si kostýmy, lodičky atp. pro své účely OSVČ nemůže. Záleží potom na kontrole z "finančáku" zda to přehlédne, nebo se v tom bude šťourat a vyhodí vám to.

arrow
Neprodává v Bazaru

VIP

Cituji dipendenza: Jinak co se týče těch log na oblečení: Dnes nemusíte mít logo ani na reklamním před

ta změna je tam poprvé od letoška

arrow
profile_image
janis
od 21. 6. 2007
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Hlavně mám dycky na dokladu pracovní obuv nebo pracovní oděv, i když to neni. Domluvím se, aby se to tam prostě napsalo a je klid.
No já jsem taky zaměstnanec, takže je to tak možná jen u s.r.o.

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Můj známej tam dává vše! Dokonce i kino

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené