arrow
profile_image
Bublifucekk
od 5. 11. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Zdravím, před chvílí jsem narazila na jedno téma a logika některých mi hlava nebere. Proto se zeptám tu (nemyslím to špatně, jen je asi základ pochopit proč to lidé dělají) proč jste ochotni dát za psa bez pp několik tisíc? bez pp není čistokrevný pes, ČISTOKREVNÝ PES JE JEN A POUZE S PP, jinak je to vořech a může si to kdo chce nazývat jak chce. Není lepší vzít si psíka z útulku, než za něj nesmyslně platit a podporovat množitele, kterým opravdu NEZÁLEŽÍ na blahu zvířete, ale jen na tom, aby si namastily kapsy? Nebo proč si rovnou nekoupíte psa s pp (kolikrát je "jen" o 2-3 tisíce dražší)?

arrow
profile_image
Marghita
od 25. 9. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

To, že pejsek nedostal průkaz původu ještě neznamená, že není čistokrevný. Oba jeho rodiče mohou mít PP, jen třeba jeden z nich neprošel bonitací, nebo má nějakou exteriérovou vadu (př. bílý puntík na ťapce, který standard nedovoluje). Jinak souhlas, radši bych si připlatila a pořídila si psa s PP. Člověk mnohdy co ušetří za koupi psa bez PP pak vrazí do veterinární péče.

arrow
profile_image
nejaga
od 26. 9. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Proč psa s PP ? Třeba proto, že to je alespon záruka toho, že pes není hluchý nebo slepý, že ve většině případů nemá nějakou vážnou vrozenou nemoc (nemyslím tím alergie) protože není nakřížený v rodě - tj."bratr" se "sestrou".. víš jaké má geny, jací byli rodiče.. a další... To, že si někdo vezme psa s PP neznamená, že chce chodit na výstavy, ne s každým psem s PP lze na výstavách uspět, např.u dalmatinů velmi záleží na vybarvení daného "kusu" a i ti "špatně" neboli nepředpisově vybarvení mají prostě PP. Pes s PP je prostě záruka jakési "kvality" psa..
A čistokrevný pes je i pes bez PP a to, že pes bez PP stojí 5 tis. a pes s PP stojí 15 tis. je celkem rozdíl.. ČISTOKREVNÝ PES= pes, který má oba rodiče jednoho a téhož plemene... PAPÍROVÝ PES = pes, který je od rodičů, kteří jsou UCHOVNĚNÍ, tzn.splnují určité požadavky z výstav, splnili určité zkoušky (u každého plemene to je jiné- jiné u loveckých plemen, jiné u pracovních plemen atd) a jsou vedení pod chovnou stanicí, která může tyto psy prodávat s PP a mají vedený rodokmen.. To je ten rozdíl !! Nechápu, kde jsi vzala, že čistokrevný pes je jen pes s PP..
Psík z útulku přece není to samé, jako když si budoucí majitel chce pořídit nějaké konkrétní plemeno, chce si ho nechat dát vykastrovat, protože nechce mít štěnata a nechce chodit na výstavy a tudíž se rozhodl nekupovat psa za 15 tis. s PP!
A kde si prosimtě sebrala, že chovatelům psů nezáleží na blahu psa, kterého prodávají ?! Větina takových lidí si majitele svých štěnat důkladně vybírá ! My máme chovnou stanici a rozhodně jsme si nechtěli namastit kapsu ! Spíše naopak jsme na tom prodělali, jelikož jsme štěňata krmili tím nejlepším, aby pěkně rostla a byla zdravá, vrazili jsme balík do vyšetření sluchu a zraku na prvotřídní klinice, spoustu peněz do očkování, o času nebo zdemolované místnosti v domě nemluvě... Ke všemu jsme si ještě tak důkladně vybírali majitelle pro štěnata, že jsme je měli až moc dlouho doma a málem jsme je neprodali.. Většina chovatelů to dělá z lásky k zvířatům, je o pro ně koníček, záliba které se věnují... Na peníze většina tak uplně nehledí,.. A štěně se nedostane nikomu pochybnému, kdo vypadá, že by psa nechal venku na mraze a nedal mu nažrat...
Tak asi tak.. doufám, že jsem ti vysvětlila základ a ty pochopíš, proč to ti lidé dělají..

arrow
profile_image
Gigigirlone
od 23. 3. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji Bublifucekk: ČISTOKREVNÝ PES JE JEN A POUZE S PP, jinak je to vořech

já teda osobně jsem pro PP mazlíčky, kvůli kvalitě, a možnosti chlubení se na výstavách...
Ale máš děvče neúplné informace o tom co je čistokrevný a co ne...
Polopaticky.... čistokrevný pes je když má maminku a tatínka stejné rasy.
Vořech je když má maminku jezevčíka a tatínka třeba bernardýna...
To že je PP nebo bez PP je už jen věc kvality, určité záruky že je mládě vpořádku...

arrow
profile_image
nejaga
od 26. 9. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Gigigirlone:

přesně !

arrow
profile_image
corinkaa
od 10. 3. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Pes který má papíry je záruka toho že je zdravý? A na to jste přišli jak? Pes, který má papíry znamená, že má rodiče, kteří měli papíry a byli uchovnění, ale jejich štěnata nemusí být vždy 100%, pes s PP nemusí být vždy uchovněn a tim pádem nemůže mít pak štěňata s PP. Má teta je ukázkovej případ, jak jí chovatelka PEČLIVĚ vybírala to nejlepší štěně, fena nakonec není uchovněná, má různé alergie a problémy se srdcem..tak k čemu jim jsou papíry? Já mám čistokrevnou pětiletou jorkšírku bez PP a zatím je zcela v pořádku...ta samá rasa by mně stála asi o deset tisíc víc. Navíc jí mám od rodiny, která nechala jednou svou fenu připustit, takže nebyla unavená z žádných předchozích vrhů a ti lidé to nedělali pro peníze. Jak řikáte, neměla jsem v plánu výstavy a uchovnění, proto pes bez PP.

arrow
profile_image
nejaga
od 26. 9. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

pes, který má papíry není záruka toho, že je zdravý, ale je zde daleko větší pravděpodobnost, že tomu tak bude ! samozřejmě ne vždy... a psala jsem že nemyslím alergie a takovéto nemoci, mluvila jsem o vrozených vadách.. to je rozdíl

arrow
profile_image
Lillly1
od 31. 10. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

kamarádka měla psa s PP a měl samé problémy (zuby,varlata a nevím co ještě). Teď si pořídila psa bez PP - labradora za 5 500 ! Tak nevím no...každýho věc

arrow
profile_image
Bublifucekk
od 5. 11. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji nejaga: A kde si prosimtě sebrala, že chovatelům psů nezáleží na blahu psa, kterého prodávají ?!

mluvím o množírnách, kde se vydělává na psech bez pp. Pochybuju, že jim dělají všelijaké testy, rentgeny. Viděla jsem dost nechutných fotek, ve kterých psi žili a majitelé si jen mastili kapsu. Teta si taky hodlá nechat uchovnit fenu, tak vím kolik do toho vráží peněz. Množitelé nemají kolikrát toho psa ani očkovaného.

Cituji nejaga: A čistokrevný pes je i pes bez PP a to, že pes bez PP stojí 5 tis. a pes s PP stojí 15 tis. je celkem rozdíl..

opravdu? tak jak je možné, že si přítel před 12ti lety koupil huskyho bez pp a vyrostl z něho kříženec huskyho a malamuta? to je taky čistokrevnej husky?? rodiče viděl, to ale neznamená, že třeba jeho babička nebyla malamutka. Řekla bych, že čistokrevný pes je jen a pouze pokud můžeš doložit původ, že je opravdu čistokrevný. Jak můžeš vědět, že pes bez pp je čistokrevný? Na slovo majitele? Ano rodiče můžou vypadat jak husky, ale již zmíněná babička může být malamutka, na matce se projeví otcovi geny, takže vypadá jak husky a máme tu křížence husky x malamut, který se projeví až v několikátém koleni.
Mrkni tady, taky koupila "ČISTOKREVNÉHO BEZ PP" http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/1097429889-c erne-ovce/210452801080416-bile-ovce/obsah/110021-p es/

arrow
profile_image
SusanBe
od 14. 9. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na Lillly1:

My máme ,,v rodině" podobný případ.Teta má ridgebacka s PP, měl nádor a pořád má nějaké nemoci.Moje babička má zase voříška z útulku a nebyl nemocný ani jednou... takže nevím

arrow
profile_image
Bublifucekk
od 5. 11. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

pro jistotu přikládám foto našeho huskyho bez pp...vidím jen malamuta, ne huskyho popř. večer najdu lepší obrázky huskyho, aby byl rozdíl zřetelnější

arrow
profile_image
hambala
od 12. 6. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Souhlasím se zakladatelkou, ač mám psa bez PP a dala jsem za něj 6 000, sice vypadá přesně jakko jork, rodiče má papírový (byl z chovky, kde prodávali papírový štěňata, ale paní tvrdila, že je to náhodný vrh - PP psi mohou mít štěňata jednou ročně, pokud se nepletu a ona je prý neuhlídala). Až teď vím, že kecala, že si prostě od každý feny nechá štěňatka 2x ročně, jednou s PP a jednou bez a vydělává na tom Důvod byl prostý, rodiče nechtěli PP, že je prý nepotřebujeme, na výstavu chodit nebudeme a že jsou moc drahý... A mě to bylo v tu dobu jedno, protože jsem chtěla jorkšíra (dávala jsem si pozor hlavně na vzhled, aby vypadala jako jorkšír, proto jsem odmítala útulek). Teď už bych si psa bez PP nekoupila. Nella je sice krásná a zdravá, ale pro ten princip. Bohužel i mezi pravými chovateli se najdou svi*ně...Ale člověk má alespoň nějakou záruku...

To, že máme psi bez PP ovšem neznamená, že bychom je měli míň rádi, nikdo je neodsuzuje, za to, že je nemají nemůžou oni, ale "rodiče"

arrow
profile_image
UsmejSe mojeid
od 18. 1. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji Bublifucekk: Mrkni tady, taky koupila "ČISTOKREVNÉHO BEZ PP" http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/1097429889-c erne-ovce/210452801080416-bile-ovce/obsah/110021-p es/

Teď jsem se na to video dodívala. No to je teda otřesné. Zaprvé chování jednatele a zadruhé mi přijde úplně hnusné mít štěňátka v nějakém minivýběhu bez maminky, bez hraček. Jak nějaké věci. Vždyť zvířátka mají být až do přesunu k novému majiteli v láskyplném prostředí a ne v takovém vězení. V několika amerických filmech jsem viděla, že ve zverimexech to tak mívají a hrozně se mi to nelíbilo. Tak v tom obchodě bych si nekoupila ani granule. Fuj.

Jinak když už bych si pořizovala čistokrevného pejska, tak spíš s PP a nejlépe od nějakého známého chovatele, u kterého bych věděla, že má k pejskům vztah a nedělá to jen pro peníze. Nicméně já mám stejně v plánu vzít si dva pejsky z útulku, zatím na to nemám podmínky, ale až budu mít jednou domeček. Vždycky mi rve srdce, když jdu nějaké venčit a oni jsou tak vděční a hodní a já je tam pak musím vrátit.

Můj názor na (masový) chov bezpapíráků je poměrně známý - nesouhlasím s ním. Sama bych si už bezpapíráka nekoupila, byť teda nemáme chovatelské ambice - jde mi především o povahu psa (vzhledem k ignoranci a neznalostem rádoby chovatelů bez PP nedochází ke správné výživě a socializaci štěňat, nejsou vyloučeny agresivní či bojácné povahové rysy předků) a zdraví. Ano, vím, že papíry nejsou zárukou 100% zdraví, ale alespoň jsou vyloučeny genetické nemoci, postihující to které plemeno (chovní psi jsou na tyto nemoci testovaní) a hlavně je vyloučena možná příbuznost, kterou rádoby chovatelé vůbec neřeší. Dnes už bohužel neplatí ani to, že voříšek je zdravější než šlechtěný pes, stačí se pobavit s kterýmkoli veterinářem.

My máme Berňáka bez PP za 5000,- kč. A někdy mě příde, že vypadá lépe než mnozí s PP a jakoby ti vyšlechtělí. Jeho otec je kvalitní pes s papírama, mnoho úspěchů na soutěžích. Jen matka je bez PP. Tím, že měla 12 štěnat, náš byl nejmenší. A taky tak vysoký není, ale je to krásný kus psa. Mohutný, přesné pěkné zbarvení trojkolor a lisina na čumáku.

Samozřejmě odsuzuji všechny majitele, kteří si pořídili psa jen za účelem výdělku!!

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené