arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Ahoj,
chci trochu poradit, jak to chodí s ochranou lhůtou po skončení smouvy na dobu určito.
Prosím nekopírujte mi odborné texty, ty jsem si vyhledala sama.. Ráda bych nějaké laické vysvětlení a hlavně zkušennosti jestli má cenu si "hodit marod". Vím, že to takhle dělá hodně lidí, ale nevidím v tom nějaký velký smysl. Tak prosím hlavně "výhody".

Dělám na 12h směny - 2ranní+2noční+4dny volna.
Smlouva mi končí 31.12.2014.
Teď si ale nejsem jistá tímhle..
Moje směna jde do práce naposledy 21.12. na noční, tam se dozvím jestli mi prodlouží smlouvu nebo ne. Pokud ano, tak nic neřešim a budu skákat radostí, ale v případě, že ne...
..ochranná lhůta se tedy vztahuje na 7 dní po skončení smlouvy (čili do 7.1.2015 můžu donést neschopenku) nebo těch 7 dní je ode dne co mi řeknou, že končím? Případně musí mi dát písemně, že jsem skončila k tomu 21.12.?

Ještě teda upřesním, že bychom měli jít do práce ještě 27.,28.,29.12, ale to máme nařízenonu dovolenou, závod bude zavřený. Pořád tedy budu zaměstnaná, že?

Předem děkuji za komentáře, snad je to napsané jednoduše.

arrow
profile_image
Jancysska
od 8. 7. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

když máš dovolenou tak se z tebe přece nestane nezaměstnaná, kdybys byla nezaměstnaná, tak na dovolenou nemáš nárok, nehledej v tom žádný složitosti... počítá se to samozřejmě od skončení smlouvy

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Já si to myslela, ale tím, že se do toho pleto svátky tak mě to nějak zarazilo a uvažuju nad všema možnýma a asi i nemožnýma variantama..
Takže teorieticky od 21.12. do 7.1. můžu donést neschopenku?

arrow
profile_image
Jancysska
od 8. 7. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Janča92: no psala si, že smlouva ti končí 31.12. takže až potom... a žádný 21.12. do toho nemíchej

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

ok, děkuju..

arrow
profile_image
farahh
od 22. 7. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Janča92: můžeš, ale prvních 14 dnů ti nikdo nezaplatí, až po 14 dnech dostaneš nemocenskou proplacenou od OSSZ.

Jinak pracovní poměr ti končí dnem uvedeným ve smlouvě. Nic ti už psát nemusí, datum je jasný. Jen předají zápočťák. Zažádej si o proplacení dovolené.

Z praktických zkušeností, pokud opravdu máš nějaké zdr. problémy a neschopenka ti hrozí - je nejvýhodnější nastoupit na nemocenskou 14 dní před koncem PP. A nevyčerpanou dovolenou ti musí proplatit v následujícím výplatním termínu.

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na farahh: Měla bych jít na operaci s prstem a jelikož dělam rukama, tak bych marodit musela, práci bych nezvládala.
Ale nechci jít marodit dřív než budu vědět jestli mi jí prodlouží nebo ne.. Ano je to vypočítavost..
Pokud bych šla marodit 14 dní před koncem tak mam jistý že mi jí neprodlouží, pokud prodlouží (to se dřív jak 10dní před koncem nedovím) tak operaci odložim co to jenom půjde, není to nic vážnýho, nespěchá to

Jen právě nevim jestli to má smysl chodit marodit jenom proto,že mi neprodlouží smlouvu..
Kolegyně v práci mi to doporučují.. ale jak tak pročítám info na netu tak v tom nic výhodnýho nevidím :-/

arrow
profile_image
farahh
od 22. 7. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Janča92: výhodu to má jednu jedinou - a to pouze tu, že plynule přejdeš od vyplácení nemocenské zaměstnavatelem k vyplácení sociálkou.

Když onemocníš až den po ukončení PP - nebude ti nikdo vyplácet 14 dní nic a až po 14 dnech nemocenské začne s vyplácením sociálka...jinak když půjdeš k doktorovi 5 dnů před koncem tak budeš mít neplacených 9 dní apod. Ale v podstatě je to fuk

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na farahh: díky

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené