arrow
profile_image
pegin
od 17. 4. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Mám dotaz.Moje fenka se v potoce něčím řízla a nakonec z toho byl na pacce zánět jako hrom,a ted jezdíme po veterině.Nebylo to způsobeno tím že není naočkovaná proti tetanu?pomohlo by v tomto očkování.Nejde mi do hlavy že během chvíle se jí rána uzavřela a během 24 hodin se tam udělal tak velký zánět.kolik očkování stojí?příště těmto problémům chci předcházet.fenka si chuděrka vytrpí.

arrow
profile_image
Misy
od 25. 1. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Zánět s tetanem nesouvisí. Tetanus je nebezpečná nemoc, která dost často končí smrtí - a projevuje se strnutím svalů, křečemi, tzv. sardonickým úsměvem atp. Pohledej si něco na netu. Očkováním se bohužel zánětům nevyhneš...

Každopádně samo o sobě je očkování proti tetanu docela dobrý, zvlášť třeba pro psy, co se pohybují u koní nebo tak, protože léčba opravdu není snadná a dá se to snadno chytit. Riziko je třeba i při přezubování, kdy pes kouše klacek...

arrow
profile_image
pegin
od 17. 4. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

a jaktože lidé tedy když se říznou např. o plechovku tak jim rána nehnisá a psovi tolik zhnisá?čím to tedy je když ne tetanem?

arrow
profile_image
kacii_
od 25. 4. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji pegin: čím to tedy je když ne tetanem?

Hnisání může způsobovat i jiná bakterie, nemusí to nutně znamenat tetan.
Veterinář ti toho poradí nejvíce, snad bude pejsek v pořádku

arrow
profile_image
Misy
od 25. 1. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Mohlo tam být kdejaký svinstvo. Některý úrazy prostě zhnisají, jiný ne... záleží na mnoha okolnostech. Být to tetanus, tak máte asi hodně velký problém .

Viděla jsem jednou zemřít psa na tetanus (štěně si píchlo nakaženou třísku do díry po vypadlém zubu), šlo to rychle, křeče a smrt. Osobně jsem se o toto téma zajímala, máme doma psy i koně. Jeden veterinář říká očkovat, druhému se to zdá zbytečně, za celý život se prý s tetanem u psa nesetkal a není zastáncem toho píchat do psa všechno možné. Jinak koně mám proti tetanu očkované i ovce jsem měla, ale u těch je riziko větší než u psa.

Ahoj, já nechávám naočkovávat štěňata - už jen proto že když přezubují, mají v puse spoustu ranek s krví, takže se jim tam snadno dostane nějaký neřád,

Tetanus je hodně přenášený koňma nebo dobytkem, takže pokud je pes chovaný v blízkosti takových zvířat, tak se taky doporučuje naočkovat (vakcína je za pakatel)

Normálního dospělého psa podle mě není nutné očkovat, pro ně nemá tetanus takový průběh jako pro nás, jsou proti němu odolnější...a je léčitelný docela dobře, když už. Někdy jsem četla, že ta vakcína navíc brání nějakému léčení daleko účinější látkou, ale podrobnosti nevím

arrow
profile_image
pegin
od 17. 4. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

a neví někdo čím je způsobeno že se jí z toho stala tak vleklá infekce s hnisem?nechtěla bych aby se to opakovalo.lze proti tomu něco dělat popř.očkovat ten tetanus třeba?

Na pacce jsou ty rány horší, protože je večně u země, snadno se zašpiní, nedejchá....taky se pohybem rána roztahuje a blbě se léčí.

Každopádně, vydezinfikovali jste jí tu ránu? Pro tyhle případy mám doma betadine a ihned proleju ránu tímto (je vhodná i pro hlubší rány)

Reaguji na pegin: infekce tetanu nemá se zánětem nic společného, takže očkování nepomůže

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na Lisa: Nechápu, ty očkuješ psy proti tetanu když jsou štěňata? Tahle vakcína je povolena od 1 roku psa..

Cituji xchatrinka: Nechápu, ty očkuješ psy proti tetanu když jsou štěňata? Tahle vakcína je povolena od 1 roku psa..

To neee:
Nejspolehlivější prevencí proti tetanu je aktivní imunizace zvířat vakcínou obsahující toxoid Clostridium tetani. Společnost Bioveta, a. s. vyrábí 2 inaktivované vakcíny proti tetanu, a to pro psy a koně. Hříbata je možné očkovat od stáří tří měsíců, jejich revakcinace se provádí po třech týdnech a opět po dvou letech. Vakcinace štěňat se provádí identicky. V případě rozsáhlých poranění lze u vakcinovaného zvířete doporučit další aplikaci vakcíny, která zvýší aktuální titr protilátek.
zdroj

arrow
profile_image
denisatenisák
od 30. 3. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji xchatrinka: psy proti tetanu když jsou štěňata? Tahle vakcína je povolena od 1 roku psa..

nene, po dokončení povinného štěněčího očkování jsem po 14 dnech nechala naočkovat tetanus, potom po 14 dnech druhou vakcínu a pak se chodí po 2 letech. Mám to tak u všech 3 psů.
Očkovala jsem , protože se pohybujem u koní, tak jsem chtěla mít očkování vždy než začnem přezubovat.

arrow
profile_image
peiram
od 31. 3. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Dobrý den. Našla jsem diskuzi na téma očkování proti tetanu, kde jsem se dočetla, že se má očkovat ve stáří jednoho roku. Já naočkovala ve stáří 6 měsíců, a od té doby má moje kníračka kožní problémy. Nejprve svědivé pupínky na uších a šňupáku, které zmizely, a po dvou měsících při trimování, jsem objevila holá místa a silně prořídlou srst na boku.Kůže se loupala ve velkých kusech. Po hloubkovém odběru kůže na rozbor na cizopasníky /vyšel negativně/, dostala od těch ran hnisavý zánět kůže, který jsme léčili doteď. Srst je mizerná, a zdá se mi že neroste a řídne. Nemohlo být tím očkováním vyvoláno nejaké autoimunitní onemocnění? Sousedé si pořídili koně a kozy, tak mám naočkované i další dvě fenky, ale jednu jsem očkovala až po roce , a jednu v sedmi letech. Obě byly současně s mladou přeočkovány Biocanem. Prosím podělte se se mnou o své zkušenosti.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené