arrow
profile_image
Luci-1
od 2. 4. 2015
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Necháváte očkovat dítě i nepovinným očkováním? Já se bojim nechat dítě očkovat, protože to může mít hodně vedlejších účinků. Hodně se teď mluví o tom, že očkování způsobuje autismus. Mám strach hlavně z hexavakcíny, ale povinné očkování budu muset dceři nechat. Jaký je váš názor na nepoviné očkování? Přijde vám zbytečné nebo ho dětem necháváte dát?

Dala jsem i nepovinné.Myslím si,že výhody převažujou rizika.Ale když se pak nĕco stane,stejnak si budeš vyčítat dala/nedala.

arrow
profile_image
Luci-1
od 2. 4. 2015
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na chobotnicka: Právě.Já jsem spíše zastáncem jen toho povinného, protože dítě v malém věku nemá moc imunitu, tak se bojim očkovat více vakcínama než je nutné. Jen by mě zajímaly názory ostatních

arrow
profile_image
MKay
od 16. 12. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Luci-1: a co odložit do pozdějšího věku, až se dovyvine imunita a neurální systém dítěte bude zralejší? Teď by Vám ty NÚ možná ani nechtěli uznat. POdle maminek je odložené očkování snášeno imunitou i dětmi lépe, než úplně v raném věku..

arrow
Neprodává v Bazaru

moderátorka

Cituji Luci-1: Já jsem spíše zastáncem jen toho povinného, protože dítě v malém věku nemá moc imunitu, tak se bojim očkovat více vakcínama než je nutné.

No vidíš, někteří odborníci zase říkají, že je nejlepší vakcinovat právě děti s endovyvinutým imunitním systémem, protože ty nemá co ochránit a jsou nejzranitelnější.....

Nemám dítě, takže jsem to zatím nemusela řešit. Povinné očkování je pro mě jasné, zbytek se uvidí. Určitě asi dám plané neštovice, sama jsem je měla v dětství s takovými komplikacemi, že sjem málem umřela. Zbytek nepovinných si nastuduji až to bude aktuální.. Sama sjem nepovinně proti žloutence A a B, to si ymslím,ž e je hodně užitečné....

Každý .si prostě musí zvážit pro a proti a dle toho se rozhodnout, neexistuje univerzální návod, protože co zvládne jedno dítě nemusí druhé.....

Osobně bych radila dítě pozorovat a pokud zvládá očkování dobře (žádné výrazné reakce tyu vysokých dlouhodobých horeček, křečí, apatie, etc.), tak bych se nebála. Pokud by se nějaká výrazná reakce objevila, tak bych se poradila s dětskou případně imunologem, než bych očkovala dál...... A dávala ybch pozor, aby bylo očkované fakt zdravé dítě. Případně pokud půjdeš do nepovinných, tak neočkovat hned s hexou, ale dát odstup (třeba známá to měla po 14 dnech...).

arrow
profile_image
Tiakia
od 1. 4. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Luci-1:
Očkování nezpůsobuje autismus pokud je dítě autista,tak se to projeví až je trošku starší a matky to hodí na očkování.Dost blbě se matce přiznává v sobě samotné,źe porodila postižené dítě.Přestaň blbnout a dítě nech očkovat tak,jak je doporučení od pediatra.

arrow
profile_image
Sona80
od 5. 12. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Nepovinné očkování je na Tvém rozhodnutí. Každý máme jiný názor a neshodnou se ani lékaři. Já jsem vždy seděla u netu a "sbírala" si informace o určitém očkování, které jsem navíc dát chtěla. Plus se bavila s kamarádkami. Všeobecně ta hysterie kolem očkování mi moc neříká. V každé rodině jsou jiné anamnézy, takže zatímco u někoho se trpí na časté záněty (vhodný synflorix), u někoho je to třeba zbytečné (ale tu "zbytečnost" se nikdy nikdo nedozví..). Zkrátka i zde platí všeho s mírou. Já dala plané neštovice, žloutenku. A s odstupem času, když se zamyslím, dala bych i synflorix (ale na ten už je pozdě..).

arrow
Neprodává v Bazaru

Já krom standartních očkování nechala dcerku naočkovat i proti rakovině děložního čípku. Lékařství je dost v pokroku, rozhodně bych se nebála jiných očkování nehrazených pojišťovnou. O tom slyším poprvé, že z očkování vznikne autismus.Podle mě velká hloupost..

arrow
profile_image
Maria
od 9. 12. 2006
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Dobré je očkování na klíšťovku, to jsem dala synovi navíc. Sama si dávám chřipku. To o autismu již bylo vyvráceno. Uvažuji o pneumokokovi (dělá meningititu).

arrow
profile_image
Sally Carrera
od 7. 1. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na Luci-1: dělej to co uznáš za vhodné a řiď se svým rozumem a neptej se na forech a vubec ne na Omlazení ... tady ví každý všechno a každý druhý je odborník.

Já osobně nepovinné nedávala a s pediatrem jsme dohodli individuální plán a myslím, ale v tomto případě je důležité narazit na osvíceného doktora, který není dogmatik a dokáže uznat, že očkování není spása a není 100% a nedělá scény kvůli tomu, že i rodiče mohou mít svůj názor

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené