arrow
profile_image
ardel
od 9. 7. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ahoj, oční lékařka mi diagnostikovala oční migrénu. Ta ale není očním problémem, ale prý vychází z nervové soustavy, mám se prý objednat k neurologovi. Na internetu je pár diskuzí, kde se řeší stejný problém, ale skoro nikdy se neodhalí příčina, natož léčba. Máte s ní někdo zkušenosti? Nemyslím klasickou migrénu, u mě vůbec třeba nepřichází bolest hlavy. Jen mi začíná takový tlak v očích, potom se jakoby chvěje vzduch po stranách, až se to rozšíří na celé vidění. Potom nejsem schopná přečíst něco v PC, řídit auto... Asi tak za 30 - 45 minut to samo přejde. To chvění tam je, i když zavřu oči. Budu ráda za jakékoliv zkušenosti a postřehy, nerada bych přišla k neurologovi, a on na mě koukal jako na blázna

arrow
profile_image
Megan167
od 2. 1. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na ardel: U mě se sice migréna projevuje trochu jinak, ale podle toho, jak jsi popsala příznaky, tak se jedná o migrénu s aurou (v tvém případě oční aurou). Neurolog se na tebe určitě nebude dívat divně - léčba tohoto onemocnění spadá pod neurologa, někdy ve spojení neurologa a očního, příp. praktického lékaře. Pravděpodobně si projdeš kolečko různých vyšetření EEG, CT (příp. MR).

arrow
profile_image
ardel
od 9. 7. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Megan167: Děkuji za reakci a myslíš že je možné, že se při téhle migréně s aurou vůbec neprojeví bolest hlavy? V dětství jsem mívala záchvaty migrény, ale to bylo úplně něco jiného. Měla jsem citlivost na světlo, na hluk, před očima hvězdičky. Teď se mi jenom jakoby tetelí vzduch.
Tobě tu "klasickou" migrénu začali nějakým způsobem léčit?

Reaguji na ardel:
Mívám migrénu s oční aurou a je to tedy "fajn" zážitek.
Nejdřív začínám špatně vidět, poté se mi úplně zatemní horní obraz, takže postavu vidím jen od pasu dolů a dělá se mi tak nějak psychicky špatně. Po 1/2 hodině, když to odezní, mě hrozivě rozbolí hlava. Vím, že to u mně má souvislost s krční páteří.

arrow
profile_image
Megan167
od 2. 1. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na ardel: Myslím, že migréna s aurou nemusí být pokaždé spojena s bolestí hlavy. Mně se stalo, že mi ochrnula půlka těla, začalo to brněním prstů u nohou a postupně to prostupovalo celou levou polovinou těla, až do obličeje, cca po půl hodině to odeznívalo bylo mi jen divně, ale žádná silná bolest hlavy, závěr neurologa - migréna s aurou. Překvapilo mě to, protože jsem měla zafixováno, že migréna je silná bolest hlavy, ale zřejmě tomu tak být nemusí.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené