arrow
profile_image
maxie7
od 9. 7. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Možná je to hloupej dotaz, protože se o tom pořád mluví dokola, ale.... Mám antikoncepci Katya a chtěla bych si oddálit menstruaci kvůli dovolený. Už jsem to jednou udělala (před 2 měsíci) a normálně to fungovalo tak jak mělo. Může se teďka ale stát, že to tak fungovat nebude? ( Vím, že stát se může cokoliv, ale jestli se to někomu stalo) A máte zkušenosti s tím, že u těhle prášků, když zapomenete tabletku v posledním týdnu, uěláte pauzu dřív? Dostali jste to třeba nějak pozdě nebo s tím měli nějaké problémy??
Vím že by se s tím takhle "čarovat" ale potřebuju to jen kvůli tý dovolený
Díky

ahojky, já například beru anti v kuse už asi půl roku . Prostě nedělám 7 denní pauzu, ale začnu brát další platíčko. Takže pokud potřebuješ prodloužit, doporučovala bych brát celé další platíčko... a po dobrání vysadit jako jsi normálně zvyklá.
Jednou se mi stalo, že jsem zapoměla 1 prášek(nevím ale přesně který to byl týden) a tak jsem si dle návodu vzala 2 najednou, ale stejně jsem to za 4 dny dostala(moje tělo na to reagovalo strašně rychle)
Co se týče zapomenutí prášku v posledním týdnu, měla bys mít popsané v příbaláku jak se zachovat (tuším že bud dobrat plato, nebo vysadit)

zapomenutí prášku v prodlužování je stejná situace jako ve třetím týdnu, takže se řiď případně podle toho, co máš napsáno v příbaláku.. já prodlužovala vždycky na 3 měsíce - 3 platíčka, ale je úplně jedno, jestli to platíčko dobereš a jestli skončíš v den co vždycky nebo v nějaký jiný, po třech dnech, po týdnu nebo po dalším platíčku.. u HA platí pravidlo nezkracovat, ale prodlužovat (tím můžeš snadno posouvat dny, abys to třeba neměla o víkendu).. a co se týče menstruace, je to pseudomenstruace, která je způsobená změnou hormonů (že je přestaneš brát) - to znamená, že by to nemělo být jiné když prodloužíš cyklus a neměl by být problém to dostat.. jediné riziko prodlužování je, že můžeš začít v průběhu špinit nebo hodně slabě menstruovat i když bereš prášky, ale to jenom když prodlužuješ dýl jak 3 platíčka a mě se to nikdy nestalo..

arrow
profile_image
maxie7
od 9. 7. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Moc děkuju. Já vždycky hrozně panikařím a stresuju se, takže od někoho potřebuju slyšet dobrou radu a podporu

nemusíš tolik plašit, tělo prostě neběží vždycky jako hodinky, pořád se něco mění, navíc asi budeš mladá holčina a to je vůbec nepředvídatelné co tvé tělo udělá.. takže hlavně neplaš když se ti menzes zpozdí o den nebo dva a neměj z prášků strach..

arrow
profile_image
Lorraine
od 3. 9. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Já jsem zkoušela prodlužovat jen jednou, a stejně jsem velmi slabě krvácela, pak už jsem to nikdy nepokoušela. Když mi to špatně vychází, tak zkrátím braní jen na dva týdny a týden pauza, ale ne o týden braní navíc. Minimum užití je 14 prášků, takže dva týdny. Je to na hraně, ale přijde mi to jako bezpečnější způsob řízení krvácení, který vyhovuje mně, protože chci dělat pauzu každý měsíc.

Cituji Lorraine: Minimum užití je 14 prášků

Tak to buď ráda, že jsi ještě neotěhotněla, minimum je 21 prášků, takže celé 1 platíčko.

arrow
profile_image
maxie7
od 9. 7. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Reaguji na kukki: Nevím, jakou máš ty antikoncepci, ale v ty co mám já je napsaný, že pokud zapomeneš vzít prášek v průběhu třetího týdne užívání platíčka (tj 15. - 21. tabletka) tak můžem přestat užívat a udělat pauzu dřív a jseš normálně chráněna. Ale ono je to asi ukaždý jinak, u tý co jsem měla před tím tahle možnost nebyla.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené