arrow
profile_image
kellys
od 26. 6. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Když se hodně usměju, "vyleze" mi horní ret nahoru a odhalí se velká část dásně. Nevíte někdo, jak tenhle problém vyřešit?
Přemýšlím nad tím, nechat si horní ret přišít...

Úplně přemýšlím nad tím samým . Teď mám rovnátka, a příde mi, že se mi to vytáhlo ještě víc. Ne tak je to blbost. Docela mi to vadí.

Cituji kellys: Přemýšlím nad tím, nechat si horní ret přišít

A k čemu by jsi ho přišila? To tedy slyším prvně
Jinak já to mám taky .. u mě to bude asi tím, že mám hodně malé zuby

arrow
profile_image
kellys
od 26. 6. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji Bailley: A k čemu by jsi ho přišila? To tedy slyším prvně

Určitě se to dělá, kamarádka na tom byla ještě na základce. Akorát nevím, jak přesně to probíhá, ale podle mě se buďto horní ret ze spodní strany přišije k dásni anebo se zkrátí uzdička mezi rtem a dásní.

Já jsem teda nic o přišívání rtu neslyšela, dásně se ti neodhalují kvůli rtu ale kvůli tomu, jak máš uzpůsobené patro, tvar zubů a dásní celkově. Já třeba měla přední jedničky níž než ostatní zuby, a přitom mají být výš, aby to tvořilo hezkou linii úsměvu. Takže mi zubař tu dáseň operoval, jakoby kousek odřízl a odhalil kus těch zubů. Dělá se to samozřejmě při umrtvení.

arrow
profile_image
pilotka
od 9. 7. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Taky mi jdou vidět dásna, jediné co znám si dávat pozor a tolik pusu při smíchu neotvírat, ale to se mi snad ještě nikdy nepodařilo. A rovnátka to ještě zhorší? No ne? Ted jdu na ně, tak už jsem se i přestala těšit. Kdyby někdo poradil budu taky ráda, ale myslím, že na to nic není... pro uklidnění to má i jedna z modelek, takže to asi takovej handicap nebude.

arrow
profile_image
pilotka
od 9. 7. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Co myslíte, mělo by na to nějaký vliv zvětšení rtů?

arrow
profile_image
Lotta
od 26. 10. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji kellys: horní ret ze spodní strany přišije k dásni anebo se zkrátí uzdička mezi rtem a dásní

Nejsem si jistá, že to, jak si to představuješ, je reálné... Já na řezání uzdičky kdysi byla - dělá se to dětem často, myslím, že kamarádka byla na tom samém, ale určitě jí tu uzdičku zkrátili, tzn. nařízli a mezi dásní a rtem se udělala větší mezera, pochybuju, že by dělali opak, tzn. že by jí to nějak přišívali... Ano,většinou se ta rána šije, ale to je něco jiného. Fakt si neumim představit, jak by případně šel tento zákrok "vrátit zpátky" - u těch dásní to není kam chytit. Nehledě na to, že ta uzdička se neřeže jen tak, ale proto, že to nějak zasahuje do růstu zubů (i těch trvalých, že by pak mohly snadno vypadnout nebo něco takového). Chápu, že tě to trápí, samozřejmě bych ti přála nějaké řešení, ale asi se budeš muset smířit s tím, že ne všechno se dá opravit...

Dělá se to operací dásně, jak už jsem napsala. Ale záleží i na délce zubů, jestli je co odhalovat-jestli to správně popisuji.

Reaguji na pilotka: Určitě rovnátka to nevytahají. Nemusíš se bát. To je jen taková sranda. Ale asi jsem si toh všimla, když mám rovnátka.

arrow
profile_image
benjaminek
od 15. 7. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Tento problém souvisí s vysokou horní čelistí, koukala jsem na fotky z ortognátních operací a tam se to řešilo snížením, třeba ale existuje způsob jak to zamaskovat posunem rtu.

arrow
Neprodává v Bazaru

Reaguji na kellys: Ahoj, každopádně se to dá trochu vylepšit nastřihnutím uzdičky. Vím, že to udělali mojí mamce proto, aby ji uzdička "netáhla" jedničky, aby nevznikala paradentoza. Asi to splnilo svůj účel, ale na druhé straně říká, že před tím měla jakoby ohrnutější, plnější horní ret, ale potom se to trochu změnilo...já jsem sice nic nepoznala, ale tvrdí to. Myslím si, že tvůj problém by to mohlo z části vyřešit, ale chce to poradit se s odborníkem

arrow
profile_image
Mirusi
od 28. 12. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Ahoj, mě se tedy tento typ úsměvu moc líbí, tedy pokud to není úplně extrém, ale asi je to tím že já mám naopak ,,bezzubý" úsměv.
Ale k věci, na www.plastikatela.cz jsem četla, že se to dá napravit pomocí metacrillu, který píchnou někam pod nos a do rtů.. Zkus to pročíst..
A když zadáš do googlu ,,gummy smile", tak určitě vyjede hodně typů a obrázků před a po...

prý se toho lze zbavit operativně pod nárkózou, ale jak to probíhá to netuším.. a určitě to bude bolet

Také mám vysoké dásně, a to tak že hodně. Co se týče rovnátek tak není pravda, že to ještě zhorší. Je to případ od případu a u někoho se to po rovnátkách může naopak zlepšit. Do jisté míry s tím totiž souvisí postavení zubů. U někoho tento problém zmizí s věkem. Jak stárneme, tak mají rty tendenci klesat, tzn. horní ret klesne a trochu zakryje dáseň (u někoho to pak způsobí částečné zakrytí horních zubů), dolní také klesne a pak jsou více vidět spodní zuby.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené