arrow
profile_image
Elizabeth Greenova
od 1. 4. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

méně než
10 příspěvků

Dobrý den,
ráda bych věděla, majitel nemovitosti (bytu) by rád, aby mu nechodila pošta jeho bývalého nájemce, který si zde neodhlásil trvalý pobyt, ale nezná na něj žádnou kontaktní adresu. Co vše potřebuji vědět, aby se pošta mohla přeposílat na magistrát? Stačí jen majitelův podpis? Musím jít na českou poštu nebo stačí zajít s tímto problémem na magistrát?

Děkuji

arrow
profile_image
Bruce78
od 10. 10. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

VIP

Majitel bytu by měl zajít na evidenci obyvatel a doložit ukončení nájemní smlouvy. Poté by mu ,,mělo,, být umožněno ho odhlásit. Ale pozor, nemusí mu to umožnit, někde se dožadují osobníh odhlášení od daného nájemníka.

arrow
profile_image
Pegy
od 10. 6. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Bohužel s tím úřady dělají dosti problémů.

Zákon 133/2000 Sb. o evidenci obyvatel §12:
1) Ohlašovna rozhodne o zrušení údaje o místu trvalého pobytu,
a) byl-li zápis proveden na základě pozměněných, neplatných nebo padělaných dokladů nebo nepravdivě nebo nesprávně uvedených skutečností,
b) byl-li objekt, na jehož adrese je občan hlášen k trvalému pobytu, odstraněn nebo zanikl nebo je podle zvláštních právních předpisů nezpůsobilý k užívání za účelem bydlení, nebo
c) zaniklo-li užívací právo občana k objektu nebo vymezené části objektu, jehož adresa je v evidenci obyvatel uvedena jako místo trvalého pobytu občana a neužívá-li občan tento objekt nebo jeho vymezenou část.
(2) Ohlašovna rozhodne o zrušení údaje o místě trvalého pobytu podle odstavce 1 písm. c) jen na návrh vlastníka objektu nebo jeho vymezené části nebo na návrh oprávněné osoby uvedené v § 10 odst. 6 písm. c). Navrhovatel je v takovém případě povinen existenci důvodů uvedených v odstavci 1 písm. c) ohlašovně prokázat.

Tedy pro Tebe přichází v úvahu písm. c), ale kromě ukončení smlouvy budeš muset prokázat také skutečnost, že bývalý nájmece už byt neužívá. Nejčastěji to je svědectvím sousedů. Zkus od sousedů získat prohlášení, že dotyčný v domě už nebydlí, nevyskytuje se, že ho už ... měsíců neviděli.

Nejde jen o problém s poštou, horší je, že na takového bývalého nájemce může na adresu trvalého pobytu přijít exekutor...

arrow
profile_image
tirafa
od 17. 3. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Když jsem koupila byt, šla se přehlásit na evidenci, zjistila jsem, že manžel předchozí majitelky ještě není odhlášený. Byl neznámo kde, paní na úřadu mi poradila, ať napíšu žádost o odhlášení, doložím to smlouvou o koupi bytu, včetně LV. Bylo zahájeno správní řízení, musela jsem na úřad ještě jednou , se dvěma svědky, kteří mi potvrdili, že se tam dotyčný pán skutečně nezdržuje. Nebyl k sehnání, takže bylo vše vyvěšeno na úřední desce, jeko jeho poručník byla ustanovena paní ze sociálního odboru. Zhruba do dvou měsíců bylo vše vyřešeno, přišlo mi onámení, že je z mého bytu odhlášen a přihlášen na adresu Městského úřadu.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené