Ahojky, potřebovala bych poradit. Každoročně na zimu na pár měsíců přijedou rodiče s kočkou. Kočka je nevychovaná, leze po výškách, rozbíjí a shazuje věci, škrábe nábytek a celkově se chová velice otravně a odpudivě. Tak bych potřebovala poradit něco, co jí znemožní chodit mimo vyhrazená místa a dělat všechny ty špatné věci které nám vadí. Opravdu jsme nekupovaly novou sedačku proto aby ji zničila kočka. Pokaždé když odjedou trvá několik týdnů intenzivního úklidu včetně desinfikování než odstraníme veškeré pozůstatky po kočce (chlupy, smrad). Prostě potřebujeme něco, co by se třeba nastříkalo na všechno, kam kočka nesmí a měla by volný třeba jen jeden pokoj, koupelnu kvůli záchodu a cestu přes chodbu do koupelny. Prostě aby nechodila po zbytku bytu, po nábytku, neshazovala a neožírala kytky (navíc se mrcha jedovatých ani nedotkne). Nechci jí ublížit, je to živý tvor i když osobně bych si kočku v životě nepořídila. Jen prostě potřebujeme zabránit ničení. A aby to neovlivňovalo psa, ten je slušně vychovaný a může samozřejmě všude, nic neničí ani nesmrdí (takže vysokofrekvenční odpuzovač který by asi byl nejlepší bohužel nepřipadá v úvahu). Díky moc.

O tom smradu to je věc názoru, mě prostě kočky smrdí dost odporně, fuj. Naopak vůně psa mi přijde normální (tedy když zmokne tak fakt ne, to je pravda ). Holt se pozná pejskař od kočkaře Nevození kočky není řešení, tak prosím nějakou konstruktivní radu jak kočce zabránit v ničení věcí a vstupu tam kde se rozhodnu že nemá co dělat. Opravdu nebudu kvůli té potvoře předělávat byt a mít třeba na gauči fyzické zábrany, chci žít jako člověk a chci aby kočka nic nezničila. Proto jí musím vymezit prostor a proto se ptám na odpuzovač koček do bytu. Pořád lepší něco takového než abych ji týrala ultrazvukovým odpuzovačem, který dosahuje kdoví kam a navíc psa před ním neochráním takže to taky není řešení i kdybych se k tomu snížila (což stejně neudělám, i kočka je živý tvor, i když je nemám ráda tak žádné neublížím).

arrow
profile_image
ilka1
od 29. 6. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

A co prostě zavírat dveře?

Jako zavřít kočku do koupelny a tam ji nechat tři měsíce? Asi by to bylo řešení ale přijde mi to docela jako týrání.

arrow
profile_image
ilka1
od 29. 6. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Já sice nemyslela jenom do koupelny, prostě zavřít dveře kam nesmí. Pokud totiž uděláš cokoliv, aby někam nechodila, po něčem nelezla, je to totéž jako někam ji nepouštět. Jak si to vlastně představuješ? Postříkáš gauč a ona způsobně zalehne na zemi? Takhle to u koček nefunguje, budete muset vymyslet, jak se s tím srovnat

Já bych řešení měla, prostě se jí zbavit, ale to bohužel zatím nejde. Tak prostě potřebuju vyřešit aby kočka nechodila tam kam nechci aniž bych omezovala sebe a rodinu a psa, takže zavírání dveří také není řešení. Pes samozřejmě má přístup všude, je čistotný a vychovaný a když se mu řekne "nesmíš" tak ví že nesmí. Jenže kočka je hloupá a tyhle základní příkazy nechápe, smrdí, škrábe nábytek a tak tak jí prostě chci vymezit prostor kam bude smět (tedy optimálně pokoj kde spí mamka, kousek chodby a koupelna kde má záchod - už teď se děsím zase toho bordelu a smradu, ani uklízení dvakrát denně a dezinfekce tomu nezabrání ). Jasně že nejlepší by bylo prostě kočku nemít, ale bohužel to není možné. Fyzicky trestat ji také nechci, to že nemám ráda kočky neznamená že bych jim ublížila, prostě potřebuju vymyslet něco, co zabrání aby kočka nekontrolovaně chodila po celém bytě a aby to těch pár měsíců vypadalo jako u lidí a ne mít nábytek zakrytý případně zničený a všude kam chodí plno špinavých a jemných chlupů - posledně jsem uklízela 14 dnů, vysávala, veškerý nábytek byl odstavený od stěn, všechno vydesinfikované a stejně trvalo cca měsíc než to přestalo smrdět po kočce, fuj Třeba křeslo kde to spalo bylo místo původní barvy černé od chlupů, hrozný hnus. Jenže říct mamce že by to měla aspoň jednou za čtvrt roku vykoupat, to prý přece nejde. A když jsem jen naznačila že by to měla vychovat, tak přece kocourek je hrozně hodný a milý a je z něj nevychovaný zmetek který klidně skočí na nábytek mezi kytky, to že něco shodí a rozbije mu je jedno a když jsem mu za to jednou dala facku tak jsem já byla ta zlá, že prý kočky se nebijou. Tak to chci vyřešit takhle, použít něco, co mu bude nepříjemné a zabrání mu to lézt tam kam nechci aby lezl.
Četla jsem že prý kočky nesnáší vůni levandule a citronu, co kdybych všechno kam nechci aby to chodilo postříkala nějakou levandulovou esencí a podlahu myla přípravkem s vůní citronu, mohlo by to pomoct?

Prostě jak říkám, kočce nechci ublížit, je to živý tvor, ale současně chci chránit svoje věci před znečištěním, poškozením a zničením.

arrow
profile_image
lamiel
od 19. 3. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Waw, takhle to tedy opravdu nepůjde. Je potřeba vzít to z druhého konce, vše, co píšeš, že kočka dělá, není normální. Kočka smrdí? Normálně v žádném případě, naopak jejich srst je hedvábná, ne mastná jako u psů. Pokud opravdu smrdí, asi nedodržuje hygienu a k tomu ji vedou spíš psychické nebo zdravotní problémy. Škrábe nábytek? Pak nemá v bytě dostatečné velké (aspoň 150 cm) vysoké škrabadlo - hlavně vertikální, ale je dobré mít aspoň i malé horizontální (předložku). Neposlouchá? Je špatně vychovaná, aspoň na základní povely musí umět i kočka. Základ je u nás NE, NESMÍŠ a kočka moc dobře rozumí. Samozřejmě, že to chce i tak někdy zkusit, třeba vyskočit na linku, ale stačí už ten tón hlasu a maže pryč. Obávám se, že pokud nemá tyto návyky z domu, nenaděláš nic. Není řešení zavřít ji do jedné místnosti, z toho může kočce opravdu hrábnout, potřebuje se několikrát denně proběhnou a mít zmapované svoje teritorium, ale musí mít dané pravidla, jak se v něm má chovat. Jediné, co asi můžu doporučit, je kočičí psycholog, který Vám poradí, jak dané problémy vyřešit. Skoro ze 100% jsou to problémy způsobené člověkem a ne kočkou samotnou, záleží, jak se k ní chováte, věnujete se jí, jaké má podmínky v bytě atd. Po jejich upravě se změní nežádoucí chování kočky. Velmi doporučuji shlédnout pár dílů na ČT Kočka není pes, kde kočičí psycholožka radí.

Ta kočka není a nikdy nebude moje, pořídila si ji mamka i přes hlasité protesty celé rodiny a teď trpíme všichni včetně našeho chlupatého kamaráda (samozřejmě mám na mysli psa). Vzhledem k tomu že mamce je přes 70, tak je jasné, že kdyby se jí něco stalo, půjde kočka s úlevou veškeré rodiny z domu (k někomu kdo má kočky rád, což já opravdu nejsem, navíc na ně mám středně těžkou alergii, takže vždycky trpím když tady ta mrcha je), naopak její pes by dožil samozřejmě u nás.
Žádného kočičího psychologa řešit nebudu, stejně by to nemělo cenu. Jezdí sem na pár měsíců přes zimu, jinak je venku na zahradě a po vesnici. Takže i kdyby se mi povedlo ji naučit aspoň základní povel nesmíš, tak to stejně po zbytek roku zase zapomene (a věřím že moc rád, i mnohem inteligentnější pes rád "zapomíná" na povely a poslušnost, natožpak kočka). Prostě potřebuju abychom tu vždycky přežili přes zimu bez konfliktu a bez ničení nábytku a dalších věcí. Ano, je samozřejmě možné zavřít kočku do jedné místnosti kde bude celou dobu, ale jak říkáš, z toho jí hrábne a to opravdu nechci. Jak říkám, kočky nemám ráda, pravdou je že je přímo nesnáším a ony nesnáší mě (prostě jsem založením pejskařka), ale nikdy bych neublížila žádnému živému tvoru ať už ho nesnáším sebevíc. Fakt neexistuje nějaká pachová možnost vymezení kam to zvíře nesmí? Co prostě kočku odradí a přitom to nesmrdí? On stačí ten kočičí smrad (a není to nedostatečnou hygienou, prostě mě kočky smrdí na rozdíl od psů, kteří mi příjemně voní) který musím po jejich odjezdu velmi intenzivně větrat a stejně trvá několik týdnů než ten odporný smrad vyvane. Ono pokud to opravdu nepůjde nějakým odpuzovačem koček, tak holt se zatnu a kočka bude tři měsíce v jednom pokoji, ale jak říkám, ráda bych se toho vyvarovala. A nebo budu mít všude rozstřikovače s vodou a kočka dostane sprchu pokaždé když půjde někam, kde ji nechci. Snad nejsou až tak hloupé aby tohle za párkrát nepochopila. Kočky prý nesnáší vodu, tak když dostane pro ní nepříjemnou sprchu, tak snad pochopí že dělá něco co nesmí a přestane to dělat. Akorát to zahrnuje skoro celý byt, takže to bude potřeba tak dvacet rozstřikovačů Ach jo, už teď se děsím zimy a té chlupaté zrůdy Škoda že asi tedy není možnost použít nějaký ten odpuzovač. Co ta levandule a citron, funguje to aspoň trochu?

arrow
profile_image
ilka1
od 29. 6. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Myslím, že těmi svými nápady si koleduješ o to, že ti kočka začne čurat po bytě.
Myslím, že přeháníš s tím zápachem i nepořádkem, z každé tvé věty je cítit nesnášenlivost. Kočka to tak cítí také, tímto přístupem nic nevyřešíš. Prostě pokud máš ráda maminku, měla by ses smířit i s její kočkou

V tom případě dostane kočka výprask a případně elektrický obojek. Tvrdého psa tím vychováš a i když je pravda že kočka zdaleka nedosahuje inteligence byť toho nejhloupějšího psa tak elektrický obojek by ji naučil co smí a co nesmí Jinak ano, mám mamku moc ráda, ale to neznamená že kočka bude ničit nábytek, lézt po nábytku a podobně, vždyť to je děs co je vždycky všude chlupů, odstraňuju je vždycky tak měsíc než jsou všechny pryč a ten smrad taky nezmizí okamžitě s kočkou.

Jinak ano, nesnáším kočky, jsou to věci které podle mě do bytu nepatří, navíc na ně mám alergii. Nejlepší by bylo kdyby to přes léto někdo přejel nebo zastřelil nebo kdyby se to někam zatoulalo a už to nikdy nepřišlo. Je hodně hloupý nápad si po X psech pořídit kočku o které nic neví a myslet si že se to dá vychovat stejně jako pes. Nedá, je to hloupé, tvrdohlavé a prostě celkově odporné, já bych si kočku nikdy v životě nepořídila. Ale to fakt neznamená že bych tomu dokázala ublížit, pořád je to živý tvor i když je to taková podřadná věc jako kočka... Prostě to potřebuju vyřešit a jestli to fakt nepůjde jinak, dostane to elektrický obojek a bude rád až odjede. Tak poslušnou kočku nejspíš už nikdy nikdo nepotká

arrow
profile_image
Veselka10
od 20. 12. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na SSandy: Ten výprask byste si zasloužila Vy!
Jste zlá a zákeřná osoba, Váš žádné řešení nezajímá, Vy chcete pouze a jen, aby bylo po Vašem.
Ten kocour není věc, je to živý tvor za kterého má zodpovědnost Vaše maminka a také Vy jako její dcera.
Můžete dál bojovat s vlastní nenávistí a nebo se konečně zamyslet a začít situaci řešit.
Nepředpokládám, že se zamyslíte, ale naděje, že jste přeci jen člověk, který umí používat mozek a má i city tady stále existuje.

Kocour může zapáchat jedině pokud je nekastrovaný, což by však značkoval, ale o tom jste se nezmínila. Nicméně pokud náhodou není kastrovaný, tak vykastrovat.
Za další, když po kočce něco chcete, aby dělala nebo nedělala, musíte jí také proto vytvořit podmínky.
A ano, jste to právě Vy kdo to má udělat. Vy totiž akceptujete ty tři měsíce u Vás doma, ačkoliv on to tak úplně Váš domov není... rodiče jsou na spoustu věcí dobří, ale když pak máme udělat něco pro ně, uf to je problém... no, ale to je jiná věc.

Váš problém není kocour, ale Vy, Vaše sebestřednost a neochota cokoliv řešit.
Ve Vašem vlastním zájmu byste měla začít situaci opravdu řešit, právě kvůli sobě, protože jinak ta hořkost zůstane ve Vás a nakonec zůstanete sama a nikdo po Vás ani nevzdechne.

arrow
profile_image
ghet
od 23. 9. 2018
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Pro schizofrenní SSandy co komunikuje s anděli a nesnáší zvířata :Já si myslím, že by bylo nejlepší, aby si Vaše maminka našla útočiště přes zimu někde jinde...Tento přístup je totiž trochu šílený...Maminka nemá přes zimu kde být? Kdyby jí nevadilo být v rodinném domě se zahradou, kde je to sice rozestavěné, ale nikdo jí nebude kočku mlátit nebo vymýšlet elektrické obojky, nebo doufat, že chcípne, může jít k nám...Kočky reagují na emoce, mám kočky i psa, všichni mě poslouchají, kočky kupodivu víc, a to jsem od mala pejskař..pokud se k ní budete chovat odpudivě, což děláte, divím se, že vám nezechcala celý byt, minimálně do bot by se měla vyčůrat a pořádně...je mi jí líto a mámy taky...smrdí mi víc pes, pes žere hov*na, a zdechliny,ještě se v tom válejí a je to příroda-bacha, psi miluju, Ebinka spí s našima kočkama a náma v posteli... kočky by takový humus nesnědly, vybírají si i od jakého řezníka budou maso žrát, jsou rozumnější a čistější než lidi...Jinak maminka může vzít sebou i psa, a je mi úplně ukradené, jestli mi zvířata doma něco zničí, nejsem žádná fiflena, jsou to jen obyčejné věci, které se můžou vyhodit..horší je ten pocit matky, co to vychovala za zrůdu, že jsou jí přednější materiální statky, než spokojenost vlastní krve...sbíráte si věci do výbavy nebo co? to jako nějaký ten škrábaneček je hrůza..u vás určitě, četla jsem vaše příspěvky na tomto serveru a jste normální vymaštěná čub*ka, kterou kdybych potkala na škole, rozflákala bych jí ksicht, nebyla jste náhodou roztleskávačka? pravděpodobně si domů potřebujete tahat chlapy, jinak nechápu, aby ženská v tomhle věku řešila minisukýnky a takové píčo*inky a hlavně se hroutila kvůli podělané sedačce..a nechte mě klidně zablokovat, protože jsem si založila profil jen kvůli vám a abych vám to vpálila.. elektrický obojek určitě kupte, nasaďte ho sobě a dejte si pořádnou ránu, alespoň takovou, abyste ztratila vědomí, třeba se Vám rozsvítí v té vaší nafiflené kebuli, mimochodem profilovka, že bych vám dala na potkání dělo..jste odporná, hnusná, sebestředná zlá svi*ně!! takové šmejdy bych postavila ke zdi a nechala je postřílet...Pozor, vezmi si rychle prášky na nervy, už neomládneš, jsi na blbém serveru a tupá jsi ty...A příjem v Bohnicích funguje nonstop...Howgh

Jasně, to víte že jo Koukám že by to chtělo zeptat se někoho normálního a ne kočkařů. Každopádně kočka tedy dostane elektrický obojek a bude mít vyhrazeno kam smí a kam nesmí a bude vyřešeno.

ghet: já že komunikuji s anděly? Ano, opravdu tam patří Y a ne I. Nevím jak jste na to přišel/přišla ale je to absolutní omyl. Každopádně doporučuji vám naučit se slušnému chování, váš příspěvek je absolutně nevhodný a jen dokazuje naprostý nedostatek inteligence. Váš příspěvek nahlašuji jako spam a osobní napadání.

Prosím moderátory o smazání celého vlákna, za normální dotaz mě zde napadají, nadávají mi a spamují mi poštu. Bohužel rady jsem se nedočkala. Děkuji za pochopení.

Úplně normální dotaz mi to nepřijde, odpuzovač koček (sprej) vygůglítte raz dva.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené