Reaguji na sabulebambule: Ty jsi volala tomu svědkovi? Nebo jak víš, že je to svědek a ne viník nehody?

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

VIP

Reaguji na sabulebambule:
pokud máš HAV a nejsi viník, tak tu spoluúčást můžeš dostat s pojišťovny vinika, pokud by sis to řešila přes svou pojišťovnu.

arrow
profile_image
Miasofia
od 30. 8. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji sabulebambule: U havarijka je úplně jedno, kdo je viník, jde to z tvého pojištění, ale TY platíš spoluúčast

já mám havarijko bez spoluúčasti

Cituji sabulebambule: Nevím, já sama jsem takhle jednou nechávala na parkovišti pánovi SPZ pána, co mu obral auto - přeci jen mi to přijde jako slušnost.

no upřímně - asi bych to taky udělala

arrow
profile_image
Bruce78
od 10. 10. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

VIP

Kdysi kamarádovi naboural auto kamioňák - vytáčel se a jaksi nevešel...Díra v zadních dveřích a kufru... Pán co šel okolo si napsal spz, kamarád zajel na dopraváky a ty mu rozespale řekli, že by mu správně měli dát pokutu za opuštění místa nehody A a´t si to vyřídí jinak, že by to bylo dohadování, tvrzení proti tvrzení, tahání svědka, který to viděl k nim atd. atd....

Co na to říct ? Ofiko ho naboural jiný kamarád a byl pokoj...

Jak nám to novejma formulářema a v podstatě ,, téměř zákazem ,, volání policie k nehodě ( do sta tisíc ) zjednodušili, že ?
Znám několik případů, kdy skutečně i po sepsání formuláře oběma stranama pojišťovna neuznala, protože dotyčný to nenahlásil...Další a další potíže..kdy police odmítne zapsat o nehodě zápis - byť se jedná o poškození třetí osoby...a pojišťovna následně neuzná...

Musím říct, že jsem pro zjednodušení, ale musí být funkční ! Tedy vymyšleno od A do Z...

arrow
profile_image
Miasofia
od 30. 8. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Bruce78: ,, téměř zákazem ,, volání policie k nehodě ( do sta tisíc )

ale pokud se viník a nabouraný nemůžou dohodnout, jak k nehodě vlastně došlo, tak se policie volat může ne? (ikdyž škoda nepřesáhla 100tis)

arrow
profile_image
terezkaaaa
od 7. 12. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Nám zase ukradli z pneumatik takový ty poklice, za oknem nám taky někdo nechal SPZ a už je to tak půl roku a policie asi zapoměla ))

arrow
profile_image
Nunu
od 10. 2. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji Miasofia: tak se policie volat může ne? (ikdyž škoda nepřesáhla 100tis)

Každopádně. Já je volala, žádný problém. Navíc pokud nemáš zápis o nehodě, tak s tím nabouraným autem nesmíš jezdit, ani do servisu(třeba, když máš rozbité světlo), takhle mi to řekl policajt. A ta pojišťovna taky trvá na tom zápisu. Já lidem nevěřím, takže na domluvu moc nedám, on ti řekne, ano nahlásím to a pak bude tvrdit, že nic neudělal. Jinak kdyby policajti nechtěli přijet, tak řeknu, že škodu neodhadnu nebo, že mohu být zraněná, to přijet musí.

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

VIP

Reaguji na Miasofia:
ano, můžeš ji zavolat. A taky se volá i tak často, jelikož jak člověk může odhadnout za kolik je škoda. Kamarádka lehce bourala na předek. Nebylo moc vidět a nakonec auto k likvidaci. Prostě kastle se posunula k určitému bodu, kdy pro pojišťovnu auto bylo k likvidaci.
Takže ono je těžké říci, kdy volat, pokud nejsou újmy na zdraví, či není zničená vežejně prospěšná věc, sražená zvěř, atd.

arrow
Neprodává v Bazaru

Myslím si, že pokud se něco takového stane a máš havarijní pojištění, tak se to řeší právě z něj. Ale nejsem si jistá, zkusila bych vyhledat nějaké fórum.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené