ahoj, před rokem jsem si v práci způsobila úraz v práci a nyní jsem již po léčení. Teď mě zajímá co vše mám vyplnit a zařídit abych dostala to na co mám nárok.
Jsem po druhé operaci a mám trvalé následky.
Pojišťovna se semnou moc nebaví a účetní to samé. Vím že se mám nárokovat na další bolestné (druhá operace) a trvalé následky. Oni po mě chcou jen potvrzení jak dlouho jsem byla na nemocenské, ale zase paní doktorka mi chce vše vyplnit najednou ať tam nechodím 10x. Máte zkušenost? co vše musím zařídit.

děkuji

arrow
profile_image
IvKa785
od 15. 12. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Zkus se podívat sem http://www.bozpinfo.cz/ Určitě tu najdeš radu jak postupovat. Každopádně by aktivita měla být na zaměstnavateli.

haha no oni sami moc neví co mají dělat jsem první ve firmě co měla úraz...a co si nezaridim to nebudu mít.

arrow
profile_image
amtulka
od 19. 4. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

určitě s tebou měli sepsat hlášení o úrazu, to měli poslat na oblastní inspektorát práce, tobě, vzp kde jsi ty, na sociálku a na pojištovnu, kde je pojistená firma - třeba kooperativa. Po skončení úrazu ti musí vyplnit takový papír, kde ti vypíše účetní, kolik si dostala od nich jako od zaměstnavatele na nemocenské, pak to pošle na sociálku, kde to doplní, kolik jsi na nemocenské dostala od sociálky. Od té pojištovny, kde je firma pojištěná, si stáhni formuláře - hlášení o pracovním úrazu a ty ti vyplní doktorka, kde ti oboduje bolestné, přizná body za následky (platí se za to asi 100 Kč), to dones na firmu a oni to tam pošlou, ještě k tomu přidej doklady, třeba za léky, a za nějaké zdrav. pomůcky jestli si s tím měla nějaké vydání. Pak to všechno musí poslat na pojišťovnu.

jj to vše už mám...teď se chci nárokovat na další operaci spojenou s úrazem a trvalé následky...tak mě zajmá zda ještě něco více...

arrow
profile_image
amtulka
od 19. 4. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

v tom případě musíš mít lékařskou zprávu a obodování od doktorky a předložit zaměstnavateli

ju to vše vím...ale zda mám ještě na něco více nárok..

protože je toho více a pokud se nezeptáš tak ti nikdo nic navíc neřekne...

arrow
profile_image
amtulka
od 19. 4. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

pokud si v prvním hlášení, které si odevzdávala nebylo od dr. napsáno, že máš trvalé následky, tak ano, máš nárok, protože ti náleží odškodnění za druhou operaci (výdaje s tím spojené) a nové ohodnocení za trvalé následky. Je to smutné, že si to nevyřeší zaměstnavatel, ale nejlepší budeš když si zjistíš kde je firma zákonně pojištěna a pak si tam zavolej a přesně se zeptej. Ale určitě ti mudr. musí napsat nové hlášení s novým obodováním a uvést že máš trvalé následky! Nenech se odbýt. Já jsem řešila pracovní úraz kolegyně teď v lednu, vím o čem mluvím

jj proto se právě ptám...protože ani pojišťovna není moc ukecaná...a zase nechci zjistit pak že jsem o něco přisla...

arrow
profile_image
amtulka
od 19. 4. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Pojišťovna nechce vyplacet to je jasné, nenech se odbýt, vážně. Doktorce se zase nechce vyplňovat x papírů, měla jsem tu samou zkušenost, že se fakt musí všechno vyběhat! Ale pokud si v prvním hlášení neměla druhou operaci a trvalé následky, tak by si na tuty o peníze přišla!

no pojistovna mi odepsala, že mám na to nárok...a je jasne, že musím mít druhou operaci, protože jsem tam měla kov.
Jinak ještě uvažuji jaký je rozdíl mezi: trvalé následky a ztížení společenského uplatnění.

arrow
profile_image
amtulka
od 19. 4. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

ano jasné sice je, ale nelze předpokládat, jestli nastanou nějaké komplikace a také jaké s tím budeš mít výdaje (pobyt v nemocnici, léky, vyšetření, rehabilitace - to vše by ti měla pojištovna zpětně proplatit), tyto formuláře, tam ale musí poslat plátce - tj. tvůj zaměstnavatel, nějaká mzdová účetní nebo personální, kdo to má na starosti - je to její povinnost. Jinak mrkni na tenhle odkaz, je to tam pěkně popsáno:
http://www.medicinskepravo.cz/2007/11/odskodnovani -bolesti-ztizeni.html

děkuji kuknu se...

arrow
profile_image
alčaz
od 6. 12. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Pokud by se ti nedařila komunikace s pojišťovnou nebo ti vyplatily malé odškodné, tak se ozvi, pošlu ti odkaz na stránky pána, který pomohl i mě. Bourali jsme s manželem a já zůstala na invalidním vozíku. Něco mi pojišťovna dala, ale nikdo se semnou dál nebavil.Bála jsem se něco chtít navíc, protože viníkem nehody byl můj muž. Až na těchto stránkách a od toho pána jsem se dovědělaže mám nárok na vyšší odškodné než mi vyplatili, aniž bych ohrozila manžela. Byla jsem mile překvapená výší částky, kterou jsem dostala a během 2 měsíců to bylo vyřízený.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené