Zkusím založit toto téma. Myslím, že je mnoho lidí, kteří už mají operaci několika dioptrií laserem za sebou nebo se na ni chystají a nemůžou se odhodlat. V mém případě se to týká spíš mých blízkých než mě. Představa života bez vysokých dioptrií je určitě lákavá, ale co rizika? Máte někdo už letitou zkušenost s odstraněním dioptrií laserem - co udělají oči třeba po 10 letech?

přidávám se taky. Potřebovala bych vědět od kolika dioptrií je laserová operace efektivní. jestli může být už o 1,5 dioptr.

arrow
profile_image
karair
od 4. 2. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Byla jsem na operaci před 7 lety v Lexum v Praze. Měla jsem - 5 dioptrií a na pravém oku astigmatismus.Po domluvě s mudrem jsem si na pravém oku nechala -l dioptrii, tzv. monovision, dělá se to u starších 35 let, kdy je tendence ke změně na blízko, tak jedno oko pak bude vedoucí do dálky, to levé u me, to pravé na blízko. Mám metodu lasik, což je s naříznutím a následným obroušením laserem. Jsem spokojená, byla to velká úleva, kdo nezažil život přisleplého, nepochopí. Obě oči najenou, cena 34000kč.Klidně se ptejte, nic jiného mě nenapadlo.

Manžel operaci neustále oddaluje - asi má strach - jednak, aby se výkon podařil a jednak, co to udělá za nějaký čas. Dcera by zase šla hned, brýle sice nosi, nikoliv však ráda, ale ta musí počkat, až bude starší. Nemyslím si, že by manžel zůstal bez brýlí, ale mohl by mít výrazně nižší dioptrie a bez brýlí by mohl "vidět alespoň něco".

karair
Za jak dlouho jsi byla použitelná do práce? Vyžadoval pooperační stav nějaký zvláštní režim? A musíš teď dodržovat kvůli očím něco speciálního?

arrow
profile_image
Dalmatinka
od 17. 3. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

sebastiana
Ahojky,já mám operované oči před 14lety ve Zlíně,neviděla jsem na dálku,na jednom jsem měla 3 dioptrie a na druhém skoro 4.Můžu jen doporučit na dálku vidim pořád dobře,říkali mi,že až mi bude 50let budu potřebovat brýle na blízko,ale kdo je v tom věku nemá.Zatim je to parádní šla bych do toho znova,časem to čeká i mojí dceru,tak už začínám šetřit,určitě se to vyplatí, je mi jí docela líto jak se pekluje se zamlženými brýlemi.

arrow
profile_image
karair
od 4. 2. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

sebastiana
použitelná do práce
Operovali mě v pondělí ve 12hod, v úterý jsem byla v práci, odpol. na kontrole. Žádná bolest, žádný problém. Chce to jen sluneční brýle, aby nevlétlo smítko. Po operaci nesmíš otevřít oči, dovezli mě domů, vzala jsem prášek, usnula a probudila jsem se ráno a ten šok, viděla jsem z okna na stromě listy. Hrozně jsem se lekla, nikdy jsem to nezažila.Pak byl problém s odhadem vzdáleností, párkrát jsem šlápla mimo schod nebo se o něco bouchla, viděla jsem jinak než v brýlích.

arrow
Neprodává v Bazaru

na operaci očí jsem byla před 4 lety. 1 týden jsem měla dovču z práce a pak už jsem fungovala - dokonce i řídila auto. Byl to neuvěřitelný pocit, že jsem se ráno vzbudila a hned vše viděla ostře. Předtím jsem poloslepá musela do koupelny, nasadit čočky - abych viděla.

Žádný zvláštní režim není nutné dodržovat.
Na každém oku jsem měla 4,5 dioptrie. Šla jsem na tu levnější metodu, takže 3 dny mi vadilo světlo a pak už to bylo v pohodě.

Dík za povzbuzení. I kdyby člověk dlouhodobě bez brýlí nezůstal, určitě je něco jiného mít na očích třeba 1 dioptrii než 6. No a taky při pořizování brýlí na víc dioptrií je potřeba sáhnout hlouběji do peněženky - pokud nechci mít na očích "popelníky". To určitě zažil každý, kdo přišel s receptem do optiky.

arrow
profile_image
karair
od 4. 2. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

sebastiana
to máš pravdu, počítala jsem návratnost, brýle 5dioptrií na astigmatismus měly skla za 5000kč+obroučky, k tomu čočky, které jsem snesla denně tak 8hodin, pak mě řezaly, to jsou do jednoho oka na půl roku 1700kč, takže na rok na obě oči cca 7000kč+roztoky.Ráno tápání, zamžené brýle a nejhorší zážitek v moři, kdy jsem netušila, jestli plavu ke břehu, nebo ne a musel na mě někdo čekat, jinak bych nenašla, kde mám lehátko.Vidění je úplně jiné než v brýlích, také jako plastické, stojí to za to.

6. 1. 2009 20:27:54 - Připojeno během spojování:
Operace očí - snížení počtu dioptrií

Mám ve 34 letech 7 dioptrií na dálku. Pan doktor mi doporučil operaci. Zajímalo by mě, jaké máte zkušenosti?

Slyšela jsem, že zákrok sám o sobě není bolestivý, ale horší je to prý potom...

Také jsem se doslechla, že je lepší s operací počkat až po porodu, zejména pokud je v plánu ve výhledu několika málo let.

arrow
profile_image
lena6
od 21. 4. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Armelle
Operaci laserem jsem podstoupila před 11 roky v Plzni u Dr. Salfického. Měla jsem 5 dioptrií na každém oku. Nechala jsem si udělat obě oči najednou, zákrok trvá malou chvilku a vůbec nebolí. Potom sice oči trochu pálí a máš pocit, jako bys v nich měla nasypaný písek, ale to trvá tak 1 den a dá se to vydržet. Zákrok se určitě vyplatí, i po těch 11 letech vidím bezvadně a jsem bez brýlí.

arrow
profile_image
brambora
od 1. 1. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

7. 1. 2009 20:13:58 - Připojeno během spojování:
Laserová operace očí

Kontaktní čočky už nosím asi více než 10 let. Stále více uvažuji o laserové operaci očí. Pokud máte někdo nějaké zkušenosti, prosím napište.

arrow
profile_image
paja1
od 6. 1. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Nechala jsem si oči operovat v pražském Lexum centru, jsem velmi spokojená. Měla jsem 2 dioptrie na dálku, zákrok není bolestivý ani stav po něm, dostala jsem i léky proti bolesti a na spaní.

Ahojky, měla bych, prosím dotaz - byl někdo z Vás na odstranění dioptrií na klinice ve Zlíně u doc.Smečky? Jsem krátkozraká, je mi 48 a mám tak asi něco okolo 3 dioptrií (už jsem dlouho nebyla u očaře) Jsem jenom zvědavá, jak to tam probíhá a jestli je Smečka opravdu taková klasa, zatím na něj slyším jenom samou chválu, kterou metodou Vám to bylo dělané atd. Jsem sice z Brna, ale raději pojedu do Zlína než si to nechat dělat od "amatérů" na klinice v Bohunicích a v Brně na nikoho nemám reference.

Díky za odpovědi

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené