arrow
profile_image
maliis
od 15. 1. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

100%
19    0
Číst hodnocení

Ahojte holky, našla jsem tu jen pár málo příspěvků o nezhoubném nádorku v prsu - fibroadenomu. Máte některé zkušenosti s jeho ,,léčbou,, a odstraněním ? Mě jej našli cca před 2 lety, a bylo mi řečeno, že pokud se nebude nějak zvětšovat, nebo mi dělat problémy, na operaci nemusím, jen jednou za rok na kontrolu. Poslední půl rok mě ale prso celkem pobolévalo, tak jsem dnes byla v Mammacentru, pí doktorka zjistila, že je o 2 mm větší, ale to prý nic neznamená a do zprávy pro dr. dokonce napsala beze změny. No, a že mě bolí, je prý normální. A kdybych prý náhodou chtěla na operaci, která nutná není, tak jí mám zavolat. No a shodou náhod jsem se dnes v práci bavila s paní, která jej taky měla a její dr. říkal, že to musí jít ven, že je to něco, co tam být nemá a dokonce pak po operaci čekala ještě 14 dní na výsledky , jestli je to opravdu nezhoubné. Tak teď nevím ! Jestli raději nemám postupovat rizika operace - nikdy jsem na žádné nebyla, tak z toho mám strach, a nechat si to v prsu, nebo tam raději jít a mít klid - protože jestli se mi každý rok bude zvětšovat o 2 mm, tak za nějakých 5 let bych s tím stejně musela.... Prosím napište mi vaše zkušenosti, co vám řekl váš doktor atd. Jinak já chodím konkrétně do Mammacentra v Olomouci na Lazcích.,...

arrow
profile_image
yourcandy
od 30. 1. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Maliis , obdivuji tvoji trpělivost...to já bych fakt nemohla takhle dlouho čekat co se z toho vyvine. Podle mě- co tam nepatří má se dát pryč.V létě jsem si dávala odstranit "hloupou" pihu v dekoltu, nebyla ani moc velká.Zdála se mi divná.Doktor mě přemlouval, ať počkám co to bude dělat..já jsem čekat nechtěla a řezalo se hned.A dobře jsem udělala, protože když přišly výsledky, tak se akorát potvrdilo, že tam jsou špatný buňky a časem by z toho byla rakovina kůže.Raději se toho zbav a budeš mít klid.

Teď jsem si vzpoměla, že moje mamka taky měla kdysi nějaký nezhoubný nález- bulku- v prsu a hned s tím s tím musela jít na operaci a pak se 14 dní klepala strachy jestli se to potvrdí nebo ne.Naštěstí to bylo v pohodě, ale člověk (i doktor) nikdy neví.

Reaguji na maliis:
Zkušenost sice nemám, ale přikláněla bych se k tomu, aby se to odstranilo. Na co ta doktorka čeká? Jak velká ta změna musí být, aby to podle ní bylo hodno operace? Dle mého lepší dát pryč v době, kdy to nic není, než v době, kdy by ti nakonec museli vzít celé prso (a ve finále by ti řekli, že sis to měla nechat vyndat dřív).

arrow
profile_image
Narayan
od 28. 9. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Nestrašte ma v jednom prsníku mám jeden asi 4 roky, v druhom tiež jeden
asi 2 roky a tak isto mi lekár povedal,že to budeme sledovať. Na prehliadky chodím každý pol rok. Zaťiaľ sa to nejak výrazne nezvačšuje a ani nemení tvar. Myslela som,že keď mi berú vždy krv na rozbor,tak podľa výsledkov vidia,že žiadne rakovinotvorné bunky tam niesú. Poznám veĺa žien,čo sú na tom podobne a tak isto to len sledujú a pokiaľ je to v norme,tak to neriešia.

Reaguji na Narayan:
To není strašení. Každý se musí rozhodnout sám. Já jen vím, že bych nedokázala žít s tím, jesttli se z toho jednou něco vyklube...

arrow
profile_image
maliis
od 15. 1. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

100%
19    0
Číst hodnocení

Holky moc děkuju za názory.... žádný rozbory krve mi nikdo nikdy nedělal. Takže to je zase novinka pro mě )) já jsem z toho dost nervní a šla bych to vytáhnout hned, u mě je jeden jedinej problém a to hrozný strach z operací, anestezie atd.... :/ Mě zarazil ten přístup, během půl roku mi to vyroste o 2 mm, a do zprávy mi napíše beze změn, mě to za půl roku přijde dost... a navíc někomu to třeba neroste vůbec, mě ano.
Ouu jestli se odhodlám tak tam zítra zavolám, protože máte pravdu, na co čekat, za 5 let by mě tam stejně poslali, že to vyrostlo a bolí mě to

arrow
profile_image
malina_01
od 15. 7. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Ahojky, přidávám se do diskuze s osobní zkušeností. Když jsem si našla fibroadenom, tak mi doktorka na ultrazvuku řekla, že se to ven dávat nemusí, pokud to nebolí nebo nějak neroste a zastávala názor, že operativní vyjmutí je zbytečný zásah do těla. A taky mě upozornila, že se to může kdykoliv udělat znovu, ať už na stejném nebo jiném místě. Takže jsem takto 2 roky jezdila na kontroly. Pak babičce objevili rakovinu prsu a v našem městě si v té době otevřel jeden lékař mamologickou poradnu. Ten mi naopak řekl, že v každém případě mi doporučuje operaci, že nikdo neví, co se z toho původně neškodného fibroadenomu může vyklubat (u mě další negativum navíc je bohužel ta pozitivní rodinná anamnéza rakoviny prsu). Jelikož to pro mě byla první operace v životě, tak jsem se hrozně bála. Nakonec při té operaci zjistili, že ten FA byl větší, než bylo z ultrazvuku poznat! Teď už jsem dva roky po zákroku a jsem ráda, že to mám z krku a nemusím na to každý den myslet. A dál samozřejmě chodím na kontroly každý rok. Rozhodnutí je na Tobě, protože jsem sama zažila oba přístupy lékařů. Pokud máš i nějaké bolesti, tak bych rozhodně neváhala a domluvila se na operaci. Je to Tvoje zdraví!
BTW. Pokud bereš HA, tak je ideální ji samozřejmě nebrat.

arrow
profile_image
Paja321
od 16. 1. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Také mám v prsu malý ,,fibrom" co mě pobolívá. Byla jsem s tím u svou doktorek na ultrazvuku a obě říkali, že je neškodný a může tam klidně zůstat.

arrow
profile_image
UsmejSe mojeid
od 18. 1. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Na jednu stranu je pravda, že to tam nemá co dělat a mělo by se to operovat, na druhou stranu je každá operace zásah do těla a celková anestézie je "řízená intoxikace", proto by se operacím měl člověk podrobovat jen v nezbytně nutných případech. Takže oba tábory lékařů mají pravdu.
Já bych si ten fibroadenom pro jistotu nechala vyříznout. Člověk nikdy neví, co se z toho může vyklubat. Navíc pokud se zvětšuje, tak Ti to může docela zdeformovat tvar prsu, ale to je v tomhle případě vedlejší věc, jde spíš o zdraví.

arrow
profile_image
krucifox
od 7. 11. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Holky jsem ráda, že tady vzniklo toto téma. Minulý rok v listopadu mi přítel nahmatal malou kuličku v prsu. Asi kolem vánoc jsem s tím byla na ultrazvuku a u onkoložky, v obou případech mi sdělili že jde o neškodný fibrom, ale i tak mě poslala ještě na jeden důkladnější ultrazvuk. I tam mi řekli to stejné jako vám.Operace není nutná, možná se to bude zvětšovat, ale operace se dělá až když je to něco kolem 3cm. Tak sem žila v klídečku, kolem jara jsem absolvovala nový ultrazvuk a stále doktor byl v klidu. V červnu mě bulka začala pobolívat, opět jsem navštívila onkologii, tentokrát ultrazvuk byl podezřelejší a už mě poslali do brna a šlo to ráz na ráz. Teď je září a já mám po operaci a čekají mě 4 chemoterapie,jelikož nešlo o fibrom ale o zhoubný nádor. Podotýkám, že mi je 23 let. A má ještě jednu příhodu, v nemocnici semnou ležela paní, kterou operovali, po týdnu jsme se potkali na mamární komisi, docela jsem koukala co tam dělá, tam mi pověděla že až po výsledcích z operace zjistili, že nemá fibrom, ale zhoubný nádor. Takže holky fakt se kontrolujte a co nemá v těla co dělat, tak si to nechte dát pryč a hlavně to konzultujte v mamografickém pracovišti ať nedopadnete jako já.

Reaguji na krucifox:
Držím ti palce a moc ti přeju, abys byla v pořádku. Smutné je, že se tomu možná dalo předejít. Ale to je jen kdyby... Člověk zkrátka věří lékařům, protože žije v domnění, že mají ve všem pravdu a jednají jak nejlépe mohou. Bohužel tomu tak vždy nebývá.

Cituji maliis: já jsem z toho dost nervní a šla bych to vytáhnout hned, u mě je jeden jedinej problém a to hrozný strach z operací, anestezie atd....

Tvůj strach chápu. Loni jsem byla poprvé v narkóze a i prvně v nemocnici, strašně jsem se bála. Ale zvládla jsem to a ty to zvládneš také. Ve finále budeš ráda, že sis to nechala vyndat.

arrow
profile_image
maliis
od 15. 1. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

100%
19    0
Číst hodnocení

Reaguji na krucifox:
bože ! to je hrozné, po přečtení tvého příspěvku mě hrozně zamrazilo a vhrkly slzy do očí.... je to sice hloupé, ale děkuji Ti ! zítra si zavolám doktorce ať mě objedná do nemocnice a jdu na operaci....
Držím Ti palce, ať vše dobře dopadne a jsi co nejdříve v pořádku !

Holky, ještě tak přemýšlím... Podle čeho usoudili, že je nádor nezhoubný? Brali vám vzorek a dělali testy? Jsem v tomhle "nevzdělanec", tak nevím, podle čeho oni to poznají.
Mému tátovi před lety objevili nádor na ledvině, musel akutně na operaci, vzali mu celou ledvinu a až následné testy odhalili, že měl jako jeden z mála štěstí a jednalo se o nezhoubný nádor. Ale předem mu to říct nedokázali. Tak si právě říkám, podle čeho to poznali u vás...

arrow
profile_image
krucifox
od 7. 11. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

U mě měli podezření už na mamografu a poté jsem šla na biopsii což je odebrání kousku nádoru, ale ta paní co semnou byla v nemocnici byla na biopsii také a nenašli ji tam nic zhoubného a prokázala to až operace. Moc se omlouvám jestli vás holky straším,ale upřímně vám řeknu,že bych byla moc ráda kdyby mě někdo strašil už v tom lednu.Protože bych se nenechala ukonejšit a šla na operaci hned.Měla jsem štěstí, že jsem rakovinu neměla v uzlinách, takže mi nemuseli odebírat všechny podpažní uzlinky a prso, takže jsem ještě jeden z těch lepších případů, ale o vlásky příjdu

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené