Ahoj, jsem už objednána na odstranění krčních mandlí a někde jsem četla že tato operace je nebezpečná pro alergiky, je to pravda? a taky nevíte jak dlouho po operaci nebudu moct mluvit? mám z toho všeho docela strach..:-/

Krční mandle jsou součástí lymfatického systému a mají funkci čističky.
Pokud se tato čistička odstraní, pak bude celý zbývající systém víc namáhaný a pro alergiky to znamená ještě vetší zátěž.
Pokud to není nezbytné, vytržení mandlí bych se určitě bránila.

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Já jem silný alergik (zhruba na 13 věcí, kromě roztočů u všeho stupeň 3) a od 14 let nemám mandle vůbec žádné. Nikdy mi to při alergii nijak nepřitížilo.
Jinak mluvit se dá, ale dost to bolí...... Tak první 3, 4 dny bych přirovnala bolestí k hodně silné angíně.

arrow
profile_image
Vetala
od 14. 4. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ahoj, pred odstránením som bola silný astmatik a alergik. Po odstránení mi alergie zmizli akoby zo dňa na deň, a čo je ešte zaujímavejšie astma sa mi zlepšila tak, že už ani nechodím na spirometriu. Posledné výsledky rok do zadu som totiž mala také, ako by som astmu ani nemala. Dodávam, že pred vybratím som chodila ešte aj smeti vysypať s inhalátorom.

Ak máš mandle hnisavé, alebo ti spôsobujú ťažkosti, sú na obtiaž ako na pomoc. V takých prípadoch by som neváhala a dala ich von. Ak si alergička a s mandlami máš problémy , ich odstránenie ti môže výrazne pomôcť = toto mi potvrdili nezávisle od seba 6 alergológovia

čo sa hojenia týka, to je strašne individuálne, ale ja som nemohla rozprávať tak 6 dní, a jesť som nevedela ešte dobré 4 tyždne.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené