Ahoj,mé známé kvůli rakovině nejspíš odstraní močový měchýř.Velmi se bojí,protože potom jí budou muset zavést tzv. vývod.Bojí se jaký to bude život..Máte s tím někdo zkušenosti. ? popř.Má někdo vývod.

Moc děkuji za odpovědi!

arrow
profile_image
Bruce78
od 10. 10. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

VIP

Existuje víc metod - odstranění močového měchýře a modelace ze střev ( vytvoření nového močového měchýře ) - dál funguje jako dřív, jen je menší a musí chodit častěji, odebrání močového měchýře a vývod do konečníku ( tedy čůrá análním otvorem ), ale nemá pytlík na boku a odstranění a vývod bokem.

Upozoňuji, že v nemocnici na Bulovce první dva zákroky neumí a i tak nám tam chtěli strejdu operovat,aniž by mi to řekl ! Tvrdil - otevřeme, uvidíme...Našla jsem si specialistu v Plzni, který mi vše velice ochotně vysvětlil a zárověň mi toto řekl ( o té Bulovce ), takže jsem zařídila převoz do Motola, kde jsou na to machři a průkopníci a tuším, že i pan primář ( nejsem si jistá ) Kawaciuk tyto operace začal dělat jako první v ČR.

Vývod bokem je nejsnadnější možnost - prakticky banální operace. Ty další dvě možnosti jsou náročné a delší. A dělají se dle invazivnosti nádorů...Rozhodně doporučuji Motolskou nemocnici.
Pro mého strejdu byl vývod bokem nepřijatelný a tudíž jsem hledala všechny možnosti...A našla. Zcela jistě jsou první dvě varianty lepší, než pytlík na boku...
Na druho stranu znám pani, která má dva pytlíky a žije plnohodnotým osobním i pracovním životem a na sebevědomí jí to rozhodně neubralo. Velice záleží na psychice daného jedince. Ale pokud jsou jiné možnosti - já bych je volila...

Hodně štěstí a moc držím palce !

Bruce78Známá je dnes operována ..A právě na Bulovce....Když jí potom udělají vývod bokem..Nemůže jít na jinou operaci kde by šly jiné možnosti?Ty první dvě jak jste psala? Děkuji..

arrow
profile_image
Bruce78
od 10. 10. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

VIP

orchis33 - napsala jsem SZ, ale ještě jednou MOC držím palce...cítím s vámi a myslím na vás...

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené