Cituji slune: jak to probíhá a zda je to pro děti boelstivé?.

Rozhodně méně než tím prstem.
Spíš to asi tlačí. Co jsem byla naposledy, tak paní doktorka, v případě, že to dítě je bázlivé a byl by s vyšetřením problém, nejdříve do nosu strčí vatičku s umrtvovacím roztokem. Je to potom ještě snesitelnější. Záleží, jak je dítko, bolestivé. Můj klučina to zvládnul bez umrtvení, už je asi otrlý z těch předchozích hrůz.

Cituji slune: jak to probíhá

Je to taková kovová úzka tyčinka, kterou mu pomalu zavádí do nosu.

arrow
profile_image
slune
od 12. 6. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Moc díky za odpověď. prcek bývá v pohodě, ale už máme celkem dost prochozených doktorů, takže každé další vyšetření co se týká ORL je rpo něj čím dál méně snesitelné... Naposled nebylo možné zkontrolovat ani hlasivky. Tak moc díky, alespoň budu vědět, na co ho připravit. Přece jen když mu řeknu, jak vše probíhá, tak to bude nsášet lépe.

Cituji slune: nebylo možné zkontrolovat ani hlasivky

To se ani nedivím Nám chtěla také paní doktorka zkontrolovat hlasivky, ale nepovedlo se. Ten sprej na znecitlivění můžu stříknout i do krku, někomu se žaludek při tomto vyšetření zvedá opravdu dost.

Tak ať vše dobře dopadne.

Reaguji na Deisinka: To je dost sporná otázka. Naštěstí jsme v době, kdy se mandle neodebírají jako na běžícím pásu. A pokud dítě špatně dýchá,........
Myslím, že správné dýchání je podstatné pro celkový fyzický vývoj dítěte. A za další, lepší podstoupit jeden nepříjemný zákrok, než mít doma pořád nemocné dítě, které v důsledků nemocí neprospívá.
Mandle se dle mého odstraňují ne proto, že by v dospělostti mohly něčemu vadit, ale spíš že v ten okamžik jsou na závadu. Ale je to každého rozhodnutí čemu dá přednost.

arrow
profile_image
slune
od 12. 6. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Já bych byla taky raději, kdyby se nemusela odstranit a příčina potíží by byla jinde, jenže už mám syna od listopadu doma a to už je poměrně dlouhá doba! Samozřejmě ještě podstoupíme alergologii, imunologii, RTG plic máme za sebou... Mandle je už potom ta nejposlednější varianta. U druhýho syna odstarnění pomohlo a kluk mívá buď jedenou angínu a nebo když je nachlazený, tak to ustojí. A myslím, že pokud by nám to pomohlo, tak to za to bude stát. Přece jen malej prokašle celý dny i noci a dýchá jen pusou a je to únavný jak pro něj, tak rpo nás. a hlavně se do něj pořád cpou nějaký kapky, léky, antibiotika a to tomu malému taky určitě neprospívá.

Cituji slune: imunologii

Pokud na imunologii přineseš z ORL zprávu o tom, že je nosní mandle zvětšená, nebudou se s Tebou dál bavit a pošlou Tě rovnou na odtśtranění. A teprve dál budou řešit. Kamarádka nechala pro svého syna z manlde udělat autovakcínu. Její kluk byl celou zimu na ATB, neustále nějaké záněty a tak. Od té doby je klid.

Můj syn má imunitu poměrně dobrou, doposud neměl neštovice, spálu (není to tak dlouho, co ji měl jeho kamarád, se kterým sedí ve škole v lavici) angínu snad také ještě neměl. Vždycky to byly rýmy a kašle, popř. zánět na průduškách. Nebo jen teplota bez dalších projevů. Stěry ukázaly nějakého běžného bacila, nic výjimečného. Právě, že prý ten bacil mohl být schovaný někde v té nosní mandli

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji sartre: Malým dětem se odstraňují nosní mandle v celkové narkóze

Já byla ve 4 letech v lokálce. Jinak já byla bez nic stejné nemocá jsko d nimi. Angíny min. 3x ročně, atd.

Cituji Vanilka29: Já byla ve 4 letech v lokálce

Jestli dobře počítám, tak to bylo před více jak 25 lety (za totáče). To se dělalo v lokálním. Dnes se to dělá jen v celkové narkoze!

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na sartre: Před patnácti
Jetšě jsem si vzpoměla, šestiletý bratr mojí kamarádky byl na nosních mandlích před pěti lety a taky lokálka.

Cituji Vanilka29: na nosních mandlích před pěti lety a taky lokálka.

Tak do toho bych určitě nešla, zrovna v dnešní době, kdy si můžeš vybrat nemocnici, doktora apod. Chyba té matky, že se o tom víc neinformovala. V lokálce tohle nikdy

Já byla s dcerkou na mandli před půl rokem a od té doby(musím zaklepat) nebyla ještě ani jednou nemocná. Po deseti letech začala spát bez buzení a chrápání.Dělali jí to v Ostravě samozřejmě v celkovce a večer jsme byli doma.Dnes mě přemlouvala lékařka,ať jdu i se synem,který nenodýchává,stále má rýmu,hodně sliní,tím,že dýchá ústy , tak nás to nemine.Nemáte náhodou některá zkušenost s nemocnicí Frýdek-Místek? Máme to teď blízko,ale nemocnici nijak neznám.

arrow
Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Mě ji také jako malé trhali, ale ne pod narkózou. Ani jsem nevěděla, že se to v CA dělá.
Pro vytržení nosní mandle jsem. Pro vytržení krční ne-e

Cituji Sofiii: zkušenost s nemocnicí Frýdek-Místek

Tak to bohužel, já můžu doporučit nemocnici Motol. Perfektní pooperační ošetření - ze sálu ho přivezli spícího, na ruku mu hned připli tlakoměr a na prst ten klip na měření saturace. Sestry vstřícné, prostředí pro děti. Jezdí tam i dost mimopražských. Není problém tam s dítětem přespat do druhého dne.

arrow
profile_image
salamekk
od 30. 5. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Zdravím..
dnes jsme byli zaregistrovaní v nemocnici na Karlově nám. s mým ročním synem.Jde na odstranění nosní mandličky...Bohužel trpí na laryngitidy a od Silvestra doposud jí měl 5krát /tzn. průměrně jednou měsíčně/ ....Na toho Silvestra jsme skončili ve vinohradské nemocnici na necelý týden a mělo to opravdu drastický průběh...poté 2krát jsme dojížděli do špitálu ambulantně a dvakrát jsme to rozehnali sami...
Trpí stále na různé chřipky,virózy a záněty nosohltanu apod.
Dýchá nosem a někdy dost chrápe.
Mám z toho strach,ale jak jsem četla výše,tak opravdu on ty nečistoty přímo dýchá do plic a průdušek....jelikož to nejde přes filtr v nosánku...
Taky hodně slintá,jak spí s otevřenou pusinkou.
Na ORL a imunologii mi doporučili,abychom jí nechali odstanit...
A také reaguji na to,co psala paní výše.. -> přístup lékařů na Karlově nám. je děsný!!! Kam spěje naše zdravotnictví? Ve vinohradské nemocnici mi bohužel syna neodoperují..je maličkej...tam alespoň přístup lékařů a prostředí díky Chantal Poullain a její nadaci je krásné....

arrow
profile_image
NikaXS
od 10. 11. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na salamekk: Zkus ještě soukormou ordinaci v Modřanech - Mudr Fořt. Zákrok provádějí laserem (bohužel nehradí pojišťovna) a trvá cca 15 min. Je to šetrnější a minimalizuje se tím následné krvácení nebo komplikace. K dětem se tam chovají hezky.

Dcera tam byla asi před měsícem. Naprosto bez komplikaci.
Jinak nosem sice dýchá asi o něco lépe, ale hned druhý týden po operaci dostala opět rýmu a trvá ji doteď, takže o nějaké razantní změně zatím mluvit nemůžu. Ukáže čas.

Pravda je, že i z malých zasahů mohou vzniknout vetší komplikace. Jistota, že bude vše OK není nikdy. Sestřenky dcera byla na zákroku týden před námi - v jíné nemocnici a v noci nastalo tak silné krvácení, že dítě šlo hned znova na sál, další dny stravilo na JIPce a vypadalo to i na transfuzi.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené