Odvádí se při zkráceném pracovním úvazku sociální a zdravotní pojištění? Pokud ano v jaké míře, normálně přes procenta, nebo státem stanovený minimální? Jak je to v případě dvou zkrácených úvazků? Děkuji za odpovědi.

arrow
profile_image
Agigue
od 1. 3. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Odvádí, vypočítává se klasicky přes procenta (nekoukají ani na to, že jseš třeba studentka), stejně tak i daň. U dvou úvazků neporadím, ale tipuji to, že nějakou zálohu odvedeš a pak se ti to vypočte podle daňového přiznání na konci roku, zase na procenta. Ale to možná kecám

arrow
profile_image
foginka
od 30. 3. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Odvádí, záleží pokud máš ten zkrácený úvazek na dohodu o provedení práce, tam se Zp a Sp odvádí až při vyšším výdělku než 10 000 Kč (můžeš odpracovat pouze 250 h/rok). U jiných smluv - pracovní a dohoda o pracovní činnosti se odvádí vždy procentní sazbou. V případně dvou úvazků odvádíš stále pojištění. Nijak se ti nesnižuje.

Navíc pouze u jednoho můžeš uplatnit slevu na poplatníka (studenta apod), u druhé platíš celou vypočtenou daň, takže je to daňově nevýhodné. Záleží ale také na výšší výdělků. Pokud by byli nízké a neuplatnila by si celou slevu na poplatníka a tak - zbytečně by si státu odváděla vyšší daně než při jednom plném úvazku.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené