arrow
profile_image
Lucia_LM
od 28. 4. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Písali ste niekto odvolanie na Filozofickú fakultu UK? Prijímačky som urobila, ovšem som druhá pod čiarou, tak chcem vedieť, či to má zmysel.

Nemá, protože FF UK žádné odvolání nebere, což se můžeš dočíst na jejich webu (Uchazeč -> Po přijímačkách).

arrow
profile_image
Audrina
od 11. 7. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Přesně, jak se dočteš nade mnou. UK přijme nějaký počet studentů a rovnou počítá s tím, že třeba určité procento nenastoupí a oni přesně naplní kapacitu, kterou chtěli. Je to na nic, ale prostě je to tak

Přesně tak, odvolat se lze v dané lhůtě pouze proti tomu, pokud máš pocit, že přijímačky byly něčím ovlivněné, nqpříklad test špatně vyhodnocen a tak - to se pak jedná o přezkumné řízení.
Jinak je to s těmi počty tak, jak píše Audrina. U nás na dv například loni byli děsně překvapení, že nastoupil skoro každý, kdo byl přijat - na tolik studentů nejsou připravení

Cituji Audrina: UK přijme nějaký počet studentů a rovnou počítá s tím, že třeba určité procento nenastoupí a oni přesně naplní kapacitu, kterou chtěli.

Jo , tak takhle to oni berou, aha. Já jsem si myslela, jak si sami sobě škodí, že neberou plný počet a nemají víc peněz za studenty a ono je to takhle.

Reaguji na Kajess:

no, myslím, že zrovna na fildě se takhle ekonomicky neuvažuje některé obory jsou fakt malinké, o pár studentech, a tomu odpovídají i velikosti některých poslucháren. I když tam jde spíš o určitou logistickou neschopnost (například učebna pro deset lidí a je tam přednáška, kde je 30 účastníků, a ve poměrně velké síni, kam se vejde tak 90 lidí, sedí ve stejném čase přednášející se svým jedním studentem...)

Cituji truksajda: některé obory jsou fakt malinké, o pár studentech, a tomu odpovídají i velikosti některých poslucháren. I když tam jde spíš o určitou logistickou neschopnost

Já vím no, kamarádka tam je, já nastupuju tenhle rok, ale už jsem toho slyšela o fildě dost.

arrow
profile_image
Audrina
od 11. 7. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Tak hlavně, co si budeme povídat. Filda je největší fakulta UK a samotná Karlovka je prostě velká a zájem studentů má. Oni nepotřebují vzít každého kvůli dotacím. Protože, když se přihlásí málo lidí třeba na japanistiku, vyváží to velké obory jako historie.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené