arrow
profile_image
Nikki1988
od 18. 1. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Ahoj,
tak jsem naivně naletěla. Vybrala jsem si na hyperinzerci telefon a prodejce se samozřejmě slušně prezentoval mailem, ale nechtěl zaslat na dobírku, že má špatné zkušenosti. Nechtěla jsem zaplatit dopředu, takže jsem poslala jen litra a zbytek, že pošlu až přijde telefon. Navíc sliboval poslat to přes EMS, aby to přišlo do druhého dne. Během dne jsme mezi sebou tedy napsaly několik emailů. Od dne zaplacení, ale nepřišel ani telefon, ani se mi neozývá prodejce, nic. Jsem strašně naštvaná, že jsem tak naivně naletěla, navíc zrovna v době, kdy jsem bez peněz. Ještě se podepisoval. Mgr..zloděj jeden.

arrow
profile_image
BabyDoll03
od 13. 3. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

A takových podvodníků je na internetu spousta (parchanti jedni)... Ale člověk to nemůže vědět a naletí

ajaj, tak to je smůla, nemám s tímhle zkušenosti, ale nemůžeš napsat adminovi těch stránek, že je to nespolehlivý prodejce nebo jestli je tam nějaké hodnocení, tak to tam napsat. chjo nevím no... předpokládám, že trestní oznámení na něj podávat nebudeš, stějně 1000kč je bráno jen jako přestupek, že? ale kdyby se Vás sešlo víc. To je fakt zmetek.

Bohužel s tím asi nic nezmůžeš. Podvodníků na internetu je hodně a člověk si musí dávat pozor. Řekla bych, že můžeš být ráda, žes přišla "jen" o 1000Kč. Mohl ti to poslat na dobírku, ty bys zaplatila celou částku a pak bys zjistila, že v balíčku není žádný telefon. Pro toho, kdo chce okrádat, není překážkou ani dobírka. Rada je zkrátka taková, že lepší je takhle nekupovat dražší věci, případně trvat na osobním předání, pokud je to možné.

Reaguji na Erinka: přesně tak..

arrow
profile_image
Nikki1988
od 18. 1. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

NO psala jsem tam, ať koukaj stáhnout ten inzerát, že je možné, že takhle stále vybírá peníze. Mně totiž asi třikrát psal, že jsme domluveni a že tedy maže inzerát. A inzerát tam furt je. Jsem fakt naštvaná, protože se mi to nikdy nestalo, vždycky jsem to měla na dobírku, případně předem, ale na aukru, kde se to dá pohlídat. Působil hodně věrohodně, jen jsem nechápala, proč se furt podepisuje i s titulem. No asi součást podvodu. Ach jo! To snad není možný. Kéž by mu mohl někdo upravit úsměv.

Cituji Nikki1988: Působil hodně věrohodně

Jenže to ty lidé většinou působí. Nemají na čele napsáno "já kradu" a titul také nic neznamená. I kdyby byl skutečný, tak to přece neznamená, že lidé s vysokou nemůžou krást. Chápu tvé rozhořčení, mě by to taky vytočilo. Můžeš zkusit najít další lidi, které podvedl, ale sama s tím nic neuděláš.

arrow
profile_image
Misy
od 25. 1. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Snaž se najít jiný lidi, který taky okradl - dej si inzerát na ty samý stránky, hledej podle toho jména (i když bude asi falešný), emailu, podle čísla účtu atp.

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Tak to je mi líto, bohužel s tím, že je na internetu spousta podvodníků musí člověk dneska počítat Peníze ti nikdo nevrátí, ale měla bys napsat správci webu. Když si přes inzerci kupuju něco dražšího, nikdy to nenechám poslat poštou, to si pro tu věc raději někam 100km zajedu. Ale přesto se mi jednou stalo, že jsem si při osobním předání danou věc pořádně neprohlédla a nevyzkoušela, až doma jsem zjistila, že nefunguje tak, jak prodejce udával. Prostě jsem byla blbá, ten chlap byl sympaťák a vůbec mě nenapadlo, že by něco mohlo být v nepořádku. Když jsem pak chtěla věc vrátit, bylo mi řečeno, že je to moje blbost. Což teda taky částečně byla, ale aspoň jsem se poučila.

arrow
profile_image
Nikki1988
od 18. 1. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

No já jsem naštvaná hlavně na sebe, protože jsem fakt opatrná a vůbec ne naivní, abych někomu platila dopředu. Nevím, proč jsem to teď udělala.

Napsali mi z toho webu, že to stáhnou a ať to nahlásím policii, že jim podaj veškeré informace, co na dotyčného mají. Já si myslím, že i to číslo účtu by mohlo pomoc. Je mi jasný, že z toho nic mít nebudu, ale zas se mi to nechce nechat jen tak..akorát ale budu za idiota, že platím dopředu.

Ještě jsem napsala z jiného mailu na jeho mail, že mám zájem o ten telefon, jsem zvědavá, jestli se ozve.

musím tě zklamat, ale peníze už nikdy neuvidíš já takhle naletěla na aukru a to by si člověk řekl, že je to aspoň trochu chráněné...(vlastně nás bylo podvedených tuším cca 200) Aukro se k tomu postavilo zády. Tak se toho někdo chopil a podalo se trestní oznámení do dnešního dne (4 měsíce) se nic neděje! nemám své peníze ani zboží = to je pech Akorád se chlapík napakoval a nic mu v ČR nehrozí...!! takovej je tady ******

arrow
profile_image
Nikki1988
od 18. 1. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

a nemůže banka žádat o vrácení peněz, že jsem to poslala na jiný účet. to asi ne co, pže jsem to potvrdila tou potvrzující smskou co?

no já jsem fakt *****. zadala jsem do vyhledávače jeho číslo účtu a je to jedno varování vedle druhého. je to podvodník. a já jsem fakt *****. když jsem kupovala iphone, tak jsem si dotyčného na netu proklepla a teď nevím na co jsem myslela. ach jo

Reaguji na Nikki1988: a kdybys tomu chlapovi napsala, že na něj podáš trestní oznámení, myslíš, že by ti peníze neposlal?

Reaguji na ThinkTwice:
Přemýšlej, pokud je na něj spoustu negativ na netu, určitě je to zkušený podvodník a ví, co mu za to NEhrozí, jinak by to nedělal. Určitě není tak hloupej, aby jí na to skočil, zvlášť když se jedná pouze o přestupek. I kdyby trestní oznámení podala nikdo to stejně vyšetřovat nebude a ten dotyčný z toho stejně nic mít nebude, takže takhle fakt ne )
O trestný čin jde pouze pokud se jedná o částku vyšší než 5000 nebo 5500 (ted nevím přesně) a na to by musela podvedených posbírat víc, potom by se s ním SNAD někdo zbýval

Reaguji na ThinkTwice:
Zkusit to může, ale myslím si, že na vyhrožování trestním oznámením je zvyklý.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené