toto je výstřižek z jednoho článku, který pojednává o tom, jak nás firmy s opalovacími krémy tahají za nos a pokud nejedeš někam, kde je výheň a na slunci budeš od rána do večera, tak by ti měly tyto suroviny na sluníčku stačit.

Inými vhodnými látkami, ktoré by ste mali hľadať v opaľovacích krémoch, alebo respektíve použiť namiesto nich sú napríklad tieto produkty:

Slnečnicový olej a vosk
Lecitín
Kokosový olej
Glycerín
Jojoba olej
Tocopheryl acetate (vitamín E)
Bambusové maslo
Olej z eukalyptu
Aloe vera gél
Včelí vosk

arrow
profile_image
Lady Flame
od 17. 12. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Mno, tak my jsme byly jednou s mamkou na dovolený a potkali jsme tam českou rodinku, jejíž členové se mazali výhradně olivovým olejem. A výsledek? Všichni do jednoho vypadali jako buřtíci, byli červení a spálení až hrůza. Takže já bych to neriskovala a koupila si raději olej určený přmo na opalování.

arrow
profile_image
Therii90
od 18. 3. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Myslím, že je určitě jedno jestli se opalujete dobře nebo špatně.. Nejde o to "spálení"... Každopádně bych se natírala hlavně opalovacím krémem!

Olivový olej je super na opalování, ale nejdřív musíš mít základ tj. až 4 dny se mazat krémem s vysokým UV jinak se spálíš.

arrow
profile_image
Mucitko
od 23. 8. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Já ho používala místo opalováku minulý rok. Jsem světlý typ, ať použiju cokoli, naskočí mi pihy. Ale spálená jsem nebyla ani jednou a opalování mi urychlil.

arrow
profile_image
Miruskha2
od 25. 2. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

No jak to tak vidím tak zachvíli se tady někteří budou mazat sádlem Když nevíš jestli to má ochraný faktor (což pochybuju) není nic jednoduchšího než podívat se na obal ne?

arrow
profile_image
MiBa82
od 9. 1. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na dzanka: ahojky,já se opalovala s oliváčem a dost jsem se osypala,takže jsem musela tak měsíc počkat,než mi pupínky zmizí,to za to nestojí.Ale jinak to zkus a uvidíš buď se opálíš,nebo olezeš

arrow
profile_image
Lavender_kid
od 23. 10. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Jsem světlý jarní typ a olivovým nebo kokosovým olejem se mažu jen na místech, která se mi špatně opalují, hlavně holeně.
Na dekolt, obličej a ramena určitě krém s OF, u moře OF25 a opálím se vždy

Po 12 dnech u moře v Tunisku jsem se v den odjezdu jednou namazala olivovým olejem a opalovala, bylo "pod mrakem"... mám světlou pleť, už jsem měla dobrý základ z opalování s ochr. faktorem 20.

Odpoledne jsem zjistila že jsem spálená, dostala jsem horečku a zimnici... Letadlo mělo při odletu hodinu zpoždění, ležela jsem s bolestmi kůže na lavičce a třásla mnou zimnice... Nejvíce postižené místo byly nohy vzadu v ohybu kolena, bolel mě každý krok...

Léky na bolest jsem měla v odevzdaném kufru, dostala jsem až na palubě.
Ještě teď se mi dělá zle, když si na to vzpomenu... Nikdy více!

Takže za mně rozhodně žádný olivový ani jiný olej, či máslo atd.
Doporučuji neriskovat a používat výhradně opalovací přípravky s faktorem podle typu pleti..

Cituji marsse7: Raději si pod to dej ještě opalovák a na to olivový olej, který zintenzivní oplálení. Letos se oplauju jedině s olejema a nikdy jsem neměla tak hezkou barvičku.

Přesně. Já se tak opaluju už 3 roky a nikdy jsem nebyla líp opálená (zdůrazňuji opálená, ne spálená!). Dřív jsem se moc nemazala ani opalovacími krémy a byla jsem pokaždé červená a spálená. Teď se ještě než vylezu na slunce natřu opalovacím krémem Daylong nebo Bioderma (u moře 30 - 50, u nás 20) a na to pak na vlhkou pokožku (po plavání) olivový nebo kokosový olej, opakovaně. Nikdy jsem se od té doby nespálila (ani v Thajsku, Egyptě a spol., kde je slunce opravdu ostré) a pokožku mám vláčnou, nevysušenou + pěknou barvičku. Jo a zmizela mi sluneční alergie!

arrow
profile_image
Karrolli
od 10. 7. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Já olivový olej používám taky, ale jen v kombinaci s krémem...zas je pravda, že jsem celkem opálená, protože chodím na solárko..ale olivový olej nemůže tělu nijak uškodit...

Já jsem se mazala olivovým olejem (už jsem měla teda základ) normálně v čr, a prostě jsem chytala líp a rychleji bronz..ale já se opaluju dobře.Navíc olej tělo hezky promazal, a nebyla jsem suchá...Kamarádky, když jsem byla v itálii, po sobě zase lily černé pivo z plechovky, a barvu měli jak italky ))

arrow
profile_image
Juanita
od 17. 6. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na 5Peta:
To psalo nějaké jojo.... položky jako glycerín nebo vosk mne dost pobavily, ale nejlepší je rozhodně eukalyptový olej.
To nejlepší co pro sebe můžete udělat je natřít se esenciálním oleji, pokožku tak vybavíte hnědými skvrnami, které ani po deseti letech nezmizí. Hlavně se natřete pořádně a nevynechejte žádné místo ať barva jednolitá, v opačném případě budete mít fleky.
No, že mně to dosud nenapadlo.

Vidím to tak.... kdyby to jako ochrana proti slunci a spálení sluncem fungovalo, tak by nebyly opalováky tak drahý byznys.

arrow
profile_image
Juanita
od 17. 6. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na Yasminka:

nic proti oleji, ale v tom případě nemusíš vyhazovat peníze za 50 SPF - pokud se jím totiž natřeš na krém tak si účinnost ochrany toho krému snížíš.
Ale na mazání po opalování to je vcelku dobré to souhlasím.

arrow
profile_image
mikkýsek
od 29. 11. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na dzanka:

ano olivový olej se dá používat na opalování rychle se po něm hnědne osobně vyzkoušeno .Domorodci v jižních zemích ho doporučují., ale tobě pokud máš problémy s opalováním a jsi světlý fototyp kůže zásadně nedoporučuji. To si mohou dovolit ty které se dobře opalují a mají již základ .

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené