arrow
profile_image
hanci
od 16. 7. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

O nystagmu ( mimovolný pohyb očí) papírově vím pár let, nijak mě netížil ani neomezoval, žádné problémy nebyly.
Teď cca od podzimu jsem měla, do té doby neznámé a úporné bolení hlavy vč. závratí apod.
Skončila jsem na pohotovosti, pak u neuorloga - s tím že problém je v krční páteři, dostala jsem prášky, rhb. Nic moc to nezabíralo, popravdě rhb se cviky na nakloněné nebo pohyblivé desce mi dělaly někdy ještě hůř.Už jsem nikam nechtěla s tím, že jak to přišlo, třeba to časem někdy odejde... Neodešlo, po čase se ještě zhoršiloa skončila jsem téměř v bezvědomí na pohotovosti znovu. Neurolog v naší šílené nemocnici mi sdělil,že tohle je od nastydnutí.Byla jsem převezena jinam, jiný doktor,udělal MR,EEG. Bylo podezření mj. i na RS. Na EEG nějaký nález byl, douho nemohl dr. přijít na to, co to je. Nakonec jsme našli dokumentaci až od narození a po týdnech hrabání v papírech a vyšetřování přišel na to,že nejspíš to bude právě od očí. Výsledek tedy je kongenitální (vrozený) nystagmus a porucha konvergence. Tak díky dr. a díky internetu vím aspoň trochu co to znamená a že se to nedá řešit nějak operativně, ale ráda bych věděla jestli někdo "žije" s podobnou věcí a příp. jestli má nějaká omezení nebo vyzkoušené tipy třeba na zmírnění? Díky předem za vše..

já nystagmem trpím taky, ale nevnímám ho - respektive já ho necítím. Vidí to okolí,ale prý to není nijak moc výrazné. Samozřejmě, když jsem unavená, tak je to silnější.

arrow
profile_image
eNka-eN
od 16. 5. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Já mám nystagmus taky od narození a k tomu mám strabismus (šilhání).. nosím brýle a žiju s tím dobrých pár let (15).. to jak se ostatní ptají zda vím jestli mi "tikají oči" mě vážně ubíjelo.. strašně jsem se styděla.. po ránu to bylo dost zlé navečer lepší.. jenže vyjít někde k vodě bez brýlí to byla moje noční můra do té doby jsem měla i třeba špatný odhad na balon (hraju volejbal) přehoupnul se 15. rok a já se vážně rozhodla že podstoupím operaci strabismu a tím se mi snad upraví i nystagmus Taky že ano Po pravdě žít s nystagmem není jednoduché, ale dá se to

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené