arrow
profile_image
tinus
od 9. 5. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Před třemi lety vyšel v příloze MF Dnes návod na postup při očistné kúře pro organismus. Bylo tam den po dni, co jíst, jaké potraviny postupně přidávat atd. Nemáte někdo? Na webu to nemůžu najít a papírovou podobu jsem ztratila. Sháním, protože to na mě super zafungovalo. I v tomto časopisu od té doby vyšly určitě další tipy na hubnutí apod., ale já chci přímo tohle.

arrow
profile_image
Paris
od 26. 2. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Bohužel nemám, ale zaujalo mě to a chtěla jsem se zeptat jak přesněji jsi na sobě očistu poznala? Děkuji.

arrow
profile_image
tinus
od 9. 5. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Nechci, aby to znělo jako planý řeči, ale cítila jsem se fakt lehčí a hlavně mě to nastartovalo a začala jsem fakt intenzivně zdravý způsob života. Vydrželo mi to půl roku, pak jsem bohužel vypustila Je mi jasný, že bych mohla prostě začít znovu - jinak, ale mám to v sobě - fungovalo to, vyhovovalo mi to a já bych chtěla jet znovu podle stejného "itineráře".

arrow
profile_image
Paris
od 26. 2. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Tak to je fajn, to bych potřebovala. A chápu, že pokud tuhle kúru máš vyzkoušenou, tak by ses k ní ráda vrátila. Snad se někdo ozve. A mohla bych se ještě zeptat, které potraviny se tam objevují?

arrow
profile_image
tinus
od 9. 5. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Vlastně všechny "zdravé", ale zařazují se po dnech postupně. Neumím to vysvětlit. Pokud seženu, dám vědět. Nevím, jestli někde archivují všechny časopisy. V knihovnách?

arrow
profile_image
Paris
od 26. 2. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Pokud bys jí sehnala byla bych ráda. A kde archivují nevím. Mrknu u mamky v práci, mají tam štos Ona dnes, ale jestli i z r. 2007 nevím, spíše už ne. A dá se tou kúrou i zhubnout a na kolik byla dní?

tak snad je toto ono:

DETOX TĚLA
Naše těla jsou po zimě unavená, vyčerpaná, zahlcená škodlivinami, chybí jim vitaminy, minerály, pohyb a sluneční světlo. My vám poradíme, jak se co nejúčinněji vyhnout jarní únavě.
Kouzelné slovíčko se jmenuje detox.

Tělo nemůže mít období předjaří právě v lásce. Zima, jakkoliv mírná, pro ně totiž často znamená období sytých dobrot, večírků, krapet víc alkoholu a záměny pohybu za přesun od lednice k televizi. Tělo to poctivě snáší skoro celou zimu a do toho na vedlejšák bojuje s chřipkami, virózami a rýmou. Ale déle už to možná nezvládne, potřebuje pomoc.

VYČISTIT

Abychom z našeho těla dostali ven všechno, co tam nepatří - tedy nánosy toxinů, je potřeba ho vyčistit. „odle mě je nejlepší sestavit si krátký očistný program,“ tvrdí odborník na výživu z pražského Ikemu Pavel Suchánek. Naši předci prostě dobře věděli, proč si před Velikonoce zařadit postní období. „Jaro je dobré začít jednodenním půstem, tedy pitím pouze zředěných ovocných a zeleninových šťáv. Samotná očistná kúra by se měla držet nejméně týden, ale samozřejmě platí: čím déle, tím lépe,“ dodává. Půst je prostě pro tělo něco jako jarní úklid pro váš byt. Zdaleka ne všichni preferují pouze půst jednodenní - může být buď krátkodobý (1-3 dny), nebo dlouhodobý (1-6 týdnů). Tady ale platí, že pokud chcete hladovět déle než tři dny, vyhledejte nějakého lékaře. S ním svůj záměr proberte a hladovějte pod jeho dohledem. Jestli se úplného, byť jednodenního půstu bojíte, zařaďte si alespoň odlehčený den - tedy jezte pouze ovoce, zeleninu, případně celozrnné potraviny - ty ve střevech fungují jako,smetáčky‘. Půst je ideální startér pro ty, kteří se chtějí zbavit svých přebytečných kil. Naopak úplný půst se rozhodně nedoporučuje těhotným, lidem s nemocným žaludkem, lidem s nízkým nebo kolísavým krevním tlakem a diabetikům. A pozor, když v,očistný program‘ skončí, začněte jíst opatrně, nepřejídejte se. Žaludek by to nemusel zvládnout.

VYPLÁCHNOUT

Ať už se pro půst rozhodnete nebo ne, určitě si nastavte program pít, pít a pít. Tekutiny jsou totiž důležitou, nezastupitelnou součástí očisty těla. Pijte klidně obyčejnou vodu, ředěné džusy, zelené a bylinkové čaje (káva, černý čaj, limonády a alkohol se do toho nejen nepočítají, ještě jimi sbíráte trestné body), a to tak dva až tři litry za den. Ostatně když si tělo představíte jako stroj, je jeho propláchnutí za účelem vyčištění zanesených koutů logické. A když sáhnete po osvědčených jarních bylinkách, můžete získat i něco navíc. Ideální je, když se pro ně vypravíte na nějaké zaručeně čisté místo, tím si můžete odškrtnout i kolonku pohyb. Některé si zase můžete vypěstovat za oknem a přitáhnout tak jaro i do domu. Ale i když si je prostě koupíte, už vůně konve plné čaje začne rozpouštět minimálně špatnou náladu. Máta peprná uvolňuje stres, uklidňuje žaludek i organizmus a čistí krev. Bazalka podporuje trávení a krevní oběh, snižuje horečku, účinkuje proti bakteriálním a střevním infekcím a obsahuje vitamin C a A. Kopřiva je jeden z nejúčinnějších čističů krve, sedmikráska působí močopudně, lehce podporuje pocení, také čistí krev a stimuluje funkci žlučníku a jater. A pampeliška je silně močopudná, aktivuje činnost ledvin a jater a navíc obsahuje vitaminy C, A, B, betakaroten, křemík, draslík a vápník. Jestli si bylinky chcete vážně užít, klidně je kromě čajů použijte i jinak - zjednodušeně nacpěte je, kam se dá (nádivky polévky, saláty, pomazánky, karbanátky). Netradiční tip? Chleba s máslem a sedmikráskami - je to dobré, je to zdravé a je to krásné...

ROZPUSTIT

Lymfatický systém je vlastně kanalizací těla. Celé tělo je protkáno složitým potrubím lymfatických cév, které odvádějí odpadní látky do,odpadních jímek‘ (játra a ledviny). Zatímco krev má svou pumpu - srdce, lymfa pumpu nemá, je víceméně poháněna svalstvem. Takže pokud je tělo hodně zaneseno a k tomu se málo hýbe, lymfa stojí a škodliviny se hromadí. To je důvodem různých otoků a i nechvalně známé celulitidy.
Chcete-li tělo vyčistit, musíte rozpohybovat lymfu. „Manuální lymfodrenáž znamená, že masérka jemnými krouživými pohyby, takovým silnějším hlazením, jakoby rozmělní usazeniny a rozpohybuje lymfu. Tento zákrok nikdy nesmí bolet,“ říká Monika Kosová z relaxačního centra Infinit. „okud ale lymfomasáž podstoupíte pouze jednorázově, není to k ničemu, dokonce by to mohlo ublížit. Všechny ty škodliviny by se totiž pouze přesunuly jinam. Je proto zapotřebí podstoupit celou kúru, aby to mělo žádaný účinek,“ dodává. Tím, že tělo čistí, pomáhá i v řadě zdravotních problémů - nejen u celulitidy, ale i při migrénách, problémech s pletí, křečových žilách. Doporučuje se na masáže chodit spíš k večeru, člověk se totiž po nich cítí trochu unaveně a omámeně. Taky je nutné hodně pít, abyste se všech těch toxinů zbavili definitivně. Můžete si vybrat různé druhy lymfodrenáží, ale odborníci doporučují zvlášť masáž celého těla nebo aspoň jeho dolní části.
ři celkové je optimální vměstnat do deseti dnů tři dvouhodinová sezení, pro dolní polovinu pak během deseti dnů pět masáží trvajících 1,5 hodiny,“ vysvětluje Kosová. Podstoupení lymfodrenáže s sebou nese i příjemný bonus - zmenšuje se objem některých částí těla, a to zvlášť těch problematických (stehna, břicho, pas). Lymfomasáže samozřejmě mají v různých centrech různé ceny, např. pražský Infinit nabízí šestihodinovou kúru pro celé tělo za 4200 Kč.

***

Očistný týden

1. DEN Nejezte pokud možno nic, zato hodně pijte. A to větší množství vody bez bublin, ovocné čaje, ředěné zeleninové a ovocné džusy. Ideální je 2,5 až 3 litry tekutin. Pokud je váš hlad silnější než vy, dejte si výhradně zeleninu.

2. DEN Jezte jen ovoce, a to asi 1-1,5 kg za den, rozdělené do minimálně pěti dávek. Vybírejte ovoce s nízkým obsahem sacharidů - ananas, grapefruit, jablka, mango. Vyhněte se sladkému ovoci, jako je banán, hruška či hroznové víno. Opět nezapomínejte dostatečně pít.

3. DEN K ovoci přiberte zeleninu a doplňte je celozrnným pečivem či těstovinami, rýží. Zeleninu můžete i podusit na malém množství kvalitního rostlinného tuku.

4. DEN Můžete přidávat další potraviny, ale každý den jen jednu novou. Vhodné jsou třeba brambory, a to nejlépe vařené ve slupce, aby si zachovaly více živin. Zkuste kysané zelí - obsahuje velké množství vitaminu C a bakterie mléčného kvašení, které prospívají střevům.

5. A 6. DEN Zařaďte do jídelníčku mléčné výrobky, ideální jsou bílé jogurty, podmáslí či tvaroh.

7. DEN Můžete rozšířit repertoár o bílé maso - rybu, kuřecí, králičí či krůtí. Pro tělo je nejlepší upravovat maso dušením, vařením nebo opečením nasucho. Zcela nevhodné je naopak smažení nebo pečení na tuku. Odborná pomoc: Pavel Suchánek, specialista na výživu IKEM

arrow
profile_image
tinus
od 9. 5. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Už nevím, ale minimálně týden a pak podle mě takový výhled. Šlo mi to fakt samo, hrozně mě to pak motivovalo a dost jsem i zhubla.

arrow
profile_image
modrá víla
od 6. 9. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Vypadá to docela dobře.Zítra začnu.

arrow
profile_image
tinus
od 9. 5. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Oliverova - super, to je fakt asi ono, šlo mi o ten týdenní plán. Kde jsi našla? Takže dámy, od zítřka jdu do toho. Prostě za každou cenu se musím udržet jako před třemi lety. Když už vím, že mi to jednou šlo, věřím si daleko víc. Spíš jsem na sebe naštvaná, že jsem to vydržela jen půl roku. Ale teď... Po tom týdnu už mě přešly všchny chutě na sladký a jela jsem dál zdravou stravu 5x denně. K tomu jsem samozřejmě cvičila.A o dovolený ze mě byla šťabajzna Takže počkejte letos!

arrow
profile_image
kockaaa
od 20. 1. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Hoolka, ty máš vůli! Prý jen půl roku, ja se bojím, že bych nezvládla ani ten první den, jen píít! Ale určitě se člověk musí cítit super, ale možná i zezačátku unavně, ne?

arrow
profile_image
modrá víla
od 6. 9. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Právě že ne.Pro tělo je to naprosto přirozený a nikdo po dnu pití ještě neumřel hlady.Nevim jestli si někdy zkoušela jíst zdravě,ale je to super,cítíš se hrozně lehká a při tom najedená a máš dobrou náladu.To tě pak motivuje dál.
A zajít se pořádně odrovnat do fitka-klído jen na hodinu,to je potom jako vnitřní sprcha,takovej z toho mám pocit.Uplně tě to odreaguje,duševně a tělesně.A unaveně se necítíš vůbec naopak máš spoustu energie a elánu.Stačí to zkusit a nefnukat předem,že to nedokážeš,když nevíš jaký to je,kockoo.

arrow
profile_image
Paris
od 26. 2. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Zdravím, taky se k Vám od zítra přidám. Už se těším.

arrow
profile_image
Markvitka mojeid
od 1. 12. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Tak od zítra jdu do toho s Vámi Zní to náhodou dobře, nic co by bylo extra drastický nepodporuju, ale tohle mi přijde jako dobrej začátek zdravý stravy. Tak nám všem držím palce

arrow
profile_image
Paris
od 26. 2. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Holky a budete chodit na lymfatické masáže?

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené