Zdravím,

našel by se zde někdo, kdo by mi mohl racionálně vysvětlit, proč se mi opakují sny o mé smrti? Sen mě již začíná děsit. Vždy se jedná o symbol mé osoby-pistole-krku.

již po 3.v průběhu zhruba 5let se mi zdálo, že mě někdo zastřelí, vždy dostanu ránu do krku a cítím, jak mi po krku začíná téct teplá krev, ztrácím energii a postupně i vědomí a umírám.

Naposledy se mi sen zdál před 2 dny a opět stejná tematika. Mojí mamku sen vyděsil, ale zároveň mi navnadila myšlenku, že souvislost krku ve snu může odrážet fakt, že mám nemocnou/nefunční štítnou žlázu. Proto ten krk....

Existují třeba nějaké bylinky, které by mě zbavily hrůzostrašných snů? Nebo třeba lapač zlých snů? Pomohl by?

Nikdy, pokud se mi zdá sen s tematikou mojí smrti, večer nepřemýšlím nad tématem smrt, nebo nečtu o smrti, sen neodráží moje poslední myšlenky.

Díky moc za jakýkoliv tip, kterak se zbavit zlých snů.
P.

arrow
profile_image
Weeruunkaa
od 4. 12. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Mě s tím hodně pomáhá psycholog.

Cituji Petrolejkaa: Existují třeba nějaké bylinky, které by mě zbavily hrůzostrašných snů? Nebo třeba lapač zlých snů? Pomohl by?

Zajdi k psychologovi, začni sportovat, pověs si do okna lapač... prachu?
Pomůže ti cokoliv, když budeš věřit že ti to pomůže.

Cituji Petrolejkaa: zde někdo, kdo by mi mohl racionálně vysvětlit

Obávám se že zde nikdo. Snad ten psycholog...

holky, díky. Psychologa bych brala jako krajní řešení, když už by se tento sen opravdu nedal zvládat. Nicméně, spotruju dost, ale začnu asi víc, abych si "vymlela hlavu" a nezdálo se mi raději asi nic...

Reaguji na Weeruunkaa:
Co Ti psycholog doporučil? Nebo jak "léčí"? Díky

Ty máš úzkosti? Časté negativní myšlenky? Pokleslou náladu? Špatně spíš, nebo naopak bys spala pořád? Atd, atd...

Sny jsou odrazem tvých myšlenek, psycholog ti s tím může pomoci, ale také nemusí. V horším případě tě pošle za psychiatrem a ty skončíš s AD. A to by bylo u zdravého člověka škoda.
Po třetí v průběhu pěti let, bych se osobně radovala, jak málo mám nočních můr!

Reaguji na lezicipsik:

co se těch myšlenek, nálady týče, tak právě nic z toho.. Jsem právě velmi pozitivně naladěný člověk, takový kašpárek /dokážu se velmi dobře bavit, aniž bych musela něco pít, či kouřit/

Max se trochu stresuju v práci, protože mě tam dost často tlačí termíny, ale to by mělo minimální vliv.

Okay, tak to nebudu nijak zvlášť řešit... Max, kdyby se mi to mělo opakovat v nějaké blízké době. Budu to brát jako součást snů, že se prostě zdají i špatné sny, krom těch hezkých.

Díky za veškeré rady a rozebrání mého trable. Jak se říká, sdělený problém je poloviční problém..

Cituji Petrolejkaa: Jsem právě velmi pozitivně naladěný člověk, takový kašpárek /dokážu se velmi dobře bavit, aniž bych musela něco pít, či kouřit/

Můžeš si gratulovat! Jsi šťastný člověk!!
Určitě nic nepodceňuj, ale ty si maximálně pověš lapač snů a brouků nad hlavu a na psychouše se vyprdni

Reaguji na Petrolejkaa:
Mě se o smrti zastřelením zdá dost pravidelně už takových 30 let. 3x za dobu 5ti let, je opravdu málo.
Ať tak, či tak, většinou se jedná o podvědomí, takže stačí, když zhlédneš nějaký film, kde se střílí, nebo jen slyšíš, nebo si přečteš o kriminálním činu, při kterém byl někdo zastřelený a sen je na světě.
Rozhodně se nejedná o nějakou předpověď, nebo něco takového.

Cituji mroskvicka: Freudův Výklad snů.

Děkuji, dohledám a přečtu

Reaguji na lezicipsik: díky za rady . K psychologovi bych šla fakt jen v případě, že bych z toho začala cvokat. Zatím mě ty sny jen vytáčejí...

Cituji True: Mě se o smrti zastřelením zdá dost pravidelně už takových 30 let.

Ježiš, no tak to je vcelku masakr oproti těm mým 3 snům. Zjišťovala jsi, proč se ti zdají? Nebo co je vyvolává?

arrow
profile_image
deniko
od 3. 3. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji Petrolejkaa: že souvislost krku ve snu může odrážet fakt, že mám nemocnou/nefunční štítnou žlázu. Proto ten krk....

vykládáním snů se zabývám od puberty, a naučila mě praxe to, že sen si nejlépe umí vyložit osoba které se zdál. A proč, protože pouze ona jediná zná okolnosti ve svém životě. Vzhledem k tomu co jsem se naučila, a měla sem také od dětství chronickou nemoc a dost jsem si různě prošla, bych i díky tomu co jsi o svém zdraví prozradila, řekla, že nejsi daleko od pravdy, respektive tvoje maminka. Já bych to vyložila jen jinak. A sice: všeobecně smrt není nic strašného, ve výkladu at už karet či snů pouze symbolizuje transformaci, jelikož po smrti není nicota, ale jiná forma života. K tomu by se dalo povídat ještě hodně, ale to přeskočim. Co s tím dále souvisí, zdraví. Vždy když se něco s námi děje, k nám tělo vysílá signály, než propukne v nemoc. U chronických je to ještě o něco složitejší, jsou tam hlubší souvislosti, zejména se vztahy v rodině. Vždy to však znamená, probrat od základu vlastní životní postoje, myšlení, a to změnit, a tím pomoci uzravení, ev. si někde nechat pomoci, třeba dobrý kineziolog. A ted ke snu, který se po letech stále znovu vrací, sen o smrti a části těla, kde je fyzicky problém, může znamenat např. že zde je šance na uzdravení-transformace, a podvědomí k tobě v podobě snu promlouvá, jinými slovy říká, zabývej se sama sebou na hlubší úrovni. Což může být ale bolestivý proces, který se ovšem vyplatí. Tak to vnímám já.

arrow
profile_image
deniko
od 3. 3. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji lezicipsik: Sny jsou odrazem tvých myšlenek

kéž by to bylo tak jednoduché. Sny se rozdělují do několika skupin. Ne všechny odrážejí myšlení.

Cituji lezicipsik: Po třetí v průběhu pěti let, bych se osobně radovala, jak málo mám nočních můr!

já myslím, že normální je noční múry nemít. Pokud je člověk má, a to velmi často, pak v životě dotyčné osoby není něco v pořádku.
Pokud má člověk zvláštní sen, který je stále stejný, a vrací se periodicky ve velkých odstupech, pak to zjevně ukazuje na něco hluboko v nás. Je to jedna z formem podvědomí, jak k nám promlouvá, a forma již sme ochotni si aspoň všimnout.

Reaguji na deniko: děkuji za vyčerpávající zhodnocení mého snu. Pokud by tyto sny měly znamenat, že se mi vyléčí štítná žláza a já zas budu moct normálně fungovat, bylo by to fajn, nicméně ta moje ŠŽ je zničená, takže šance na uplné uzdravení tu moc nevidím.

Děkuji moc všem zůčastněným za jakoukoliv radu, či příspěvek do diskuze.

arrow
profile_image
deniko
od 3. 3. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji Petrolejkaa: nicméně ta moje ŠŽ je zničená

vůbec o tom nechci polemizovat, ale buňky maji ohromnou schopnost sebeobnovy, záleží hodně na člověku samotném, jak si je toho vědom, a čemu nebo komu věří. Navíc uzdravení plyne odjinud, pokud člověk pochopí že nemoc je následek.

Cituji Petrolejkaa: Pokud by tyto sny měly znamenat, že se mi vyléčí štítná žláza

škoda, žes to nepochopila...

Asi nepochopila . Budu si to muset znova přečíst večer, až nebudu mít myšlenky rozlítaný nad prací a všude možně...

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené