arrow
profile_image
radekp
od 1. 3. 2006
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Já byl před 14 dny na operaci nosní přepážky ve vojenské nemocnici v Praze. Nebylo to vůbec strašné. Po 11 dnech po operaci jsem opět v práci. Dokonce to bylo bez tamponů, protože místní operatér je machr. Někdy to dokáže prý bez toho, aby tam dával tamponádu (a já měl to štěstí), proto tuto nemocnici doporučuji. Pooperační problémy jsem neměl.. jenom plný nos (občas lehké krvácení), ale po deseti dnech kdy vyndají stehy a ty splinty tak se cítíte v pořádku. Ale je nutné si do nosu po určitou dobu pořád stříkat Vincentku a olejíček..

Takže máte-li problémy s nosní průchodností, doporučuji neotálet a vyrazit na operaci do ÚVN, vyplatí se to !!

Dobrý den, ráda bych se zeptala, co obnáší operace nosní přepážky.Prý jsem se v mládí asi uhodila, takže ji mám na křivo. Mám s tím dost velký problém, protože když mám rýmu, tak mi přepážka v nose nateče a hrozně moc mě to bolí a nemohu smrkat. Zároveň celoročně nemohu dýchat. Vlastně bych řekla, že nos ani používat nemusím. Dýchám jen pusou. Dost mě to obtěžuje, byla jsem již u 5 doktorů, ale bohužel každý mi řekl úplně něco jiného, pár doktorů mě od toho zrazovalo (prý jsem na to moc mladá) a ostatní řekli, že operace není nutná. Poradíte mi prosím co mám dělat ? Moc děkuji. Jaruška (22)

Tomas:
Předoperační vyšetření je taky takové jak píšeš. Mě tam strkali ty dlouhý tyče se žárovkou. Pak jsem musel jít ještě na RTG nosu. To se postavíš před takovou bílou zeď otevřeš pusu a "políbíš" ji, prej to maj desinfikovaný. Pak jdeš na krev a k internistovi. To všechno před nástupem do nemocnide. Po nástupu už jen vyplňuješ lejstra.

Jinak po narkoze je to v pohodě. Jenom máš pořád plnej nos krve a můžeš dejchat pouze pusou. To trvá tak 3 dny. Musíš si to furt prokapávat. Tak po 4 dnech po operaci tě pustěj domu a tam budeš tejden. Za tejden ty vyndaj destičky co ti držej tu opravenou přepážku a je to hotový. Z venku na nose se nic nepozná, celý se to dělá nosem zevnitř.

Takže se neboj a hurá do toho..

Platí se tato operace?

Monika:
Ne. Je-li to ze zdravotních důvodů a ne z estetických, tak to platí pojišťovna. Moje známá měla křivej nos, ale s dejcháním problém neměla a tak to platila.

Jo aha... No já to mám ze zdravotních důvodů...jdu tam už za pár dní :-( strašně se bojim.....

dík za odpověd , skutečně to bylo tak jak jsi řikal ...mam po zakroku ... operovali mě v utery ....operace proběhla bezproblemově... o dva dny pozděj mě vytahovali tampony .Abych řekl pravdu , bylo to dost nepřijemny .Ba se mi to zdalo horší jak ta operace.. ale je to kratke . No a ještě jeden dotaz ,.- Straší mě s tím že vytahování těch dlah je taky dost bolestivy.(+stehy)jdu na to v patek.

Ach jo.... taky už bych to chtěla mít za sebou :-( čeká mě to za pár dní... :-(

Jo a ještě se chci zeptat...už jsem byla na předoperačním vyšetření ale žádnou "jehlu" mi do nosu nestrkali...a ani na RTG jsem nebyla... byla jsem jen u své doktorky...ta mi brala 3 zkumavky krve...a víc nic....
Tak nevím... děkuji za odpověď...ahoj

tomas: tak to tě strašej. Když ti vyndavaj ty stehy tak to vubec necejtíš, jen to píchne, samozřejmě. Jinak se ti pak dost uleví.. protože ty hnusný stehy a ty dlažky tě pak začnou v nose svědit a překážet čím dál víc..

Monika: a byla jsi na ORL ?? To co jsem ti psal mi dělali až na ORL v tý nemocnici..

Tam jsem byla ale nic takového mi nedělali! Jen se do toho nosu koukli! To je vše..

Jsem definitivně vyléčen.....-Byl jsem na ty operaci ve zlíně ...a mužu říct jedno : dá se to ze vším všudy..... těch pár dní se dá bezproblébově vydržet....jen jde o zvyk ....co se tyče vytahování dlah ,. není to až tak hrozny.a pak je to super. No a jinak sem tam nos nateče.

Ahoj, před dvěma týdny jsem absolvovala resekci septa, narovnávali mi přepážku, měla jsem ji i perforovanou a kdoví co ještě. Nejspíš se tak stalo po plastické operaci, kterou jsem podstoupila před 2,5 lety. Teď jsem byla v Brně u Sv. Anny a myslím, že na ORL jsou velice schopní doktoři. Když neberu v úvahu komplikace, který se po operaci přidaly (horečka, krvácení), tak musím říct, že se to dalo vydržet, dokonce i na zatamponovaný nos se dá zvyknout. Po probuzení z narkózy jsem to ani nezaregistrovala. Chce to pak víc pít a natírat si rty pomádou ;-) Po dvou dnech se tamponáda odstranila, to bylo pro mě velice nepříjemné. Teď mám pocit jako při rýmě, ale přepážka je prý rovná, tak čekám, až se budu moct z plných plic nadechnout (trvá to prý kolem 3 měsíců a víc než se v nose všechno zahojí) Dokonce ani jizvy skoro necítím.

Ahoj, na nosní přepážce jsem byla v březnu. Byla jsem v Brně, ve vojenské nemocnici a dalo se to vydržet. Důležité je, že se mi od té doby krásně dýchá, takže kdo máte problémy, stojí za to to vydržet. Držím palce!

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené