arrow
profile_image
Mischalka
od 31. 1. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Krásný den všem,
vím, že už tu podobná témata jsou, ale víceméně se hovoří o brigádách. Ze zoufalé situace na trhu práce jsem byla nucena zoufale poslat svůj životopis i na tuto pozici a ono to vyšlo.
Tak jsem se chtěla zeptat všech, co s tím mají zkušenosti, především na hlavní pracovní poměr. Tzn. celý den, celý týden, celý měsíc, sedět na telefonu. Dá se to vydržet?
Jsem z toho nějaká taková přešlá, místo toho, abych měla radost, že mám po čtyřech měsících práci, tak asi potřebuji nějak povzbudit

arrow
profile_image
Morgan le Fay
od 20. 1. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Mischalka: A je to práce jakože ty budeš "aktivně" volat lidem a něco nabízet, anebo že oni budou volat tobě s nějakými problémy? Protože to je totiž docela dost rozdíl.
To druhé se dá přežít.

Já jsem tuhle práci dělala. Brali nás najednou 10, odcházela jsem po 2 měsících jako 6. v pořadí. Záleží na šéfech. My nesměli celou pracovní dobu pít, takže jsem zdravotně odpadla. Důvod - prý aby se nám pití nevylilo do klávesnice. No coment. Telefony furt zvonily, nemohli jsme se ani vyčůrat. Jakmile telefon zazvonil 4x, bylo zle. Tenkrát tam brali podle psychologických testů jen totální "flegmatiky" - ale to já ve skutečnosti nejsem. Hovory se nahrávali a pak nás na takových "sezením" ztrapňovali. Bylo to v Brně, v Předplatném tisku (dnes tuším Mediaservis)

Reaguji na Mischalka:
Na lince jsem nějakou dobu byla a na rovinu, jen co budeš mít něco jiného, zdrhej.
Je to hodně náročné, protože pokud budeš na příchozích hovorech, tak většinou volají jen s problémy, a do telefonu si lidi dovolí víc než když tě mají na očích (osobní zkušenost, pracovala jsem i na prodejně jednoho opa)
Každopádně zvládnout se to dá, ale práce snů to není ani omylem.

Cituji ShoesManiac: do telefonu si lidi dovolí víc než když tě mají na očích

souhlasím !

arrow
profile_image
Morgan le Fay
od 20. 1. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

No samozřejmě taky záleží v jaké firmě to je......

arrow
profile_image
Lillly1
od 31. 10. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Byla jsem na brigádě a dalo se to... dokonce jme mohli pít,kdy jsme chtěli a přestávku jsme měli každý dvě hodiny 15 minut... ale kdo měl málo smluv,tak ho "šikanovali" no a proplaácelo se jen to,co se odvolalo...takže to vycházelo cca na 40kč/za hodinu Zkušenost zajímavá,ale znova bych to dělat nechtěla

Cituji Lillly1: Byla jsem na brigádě

Na brigádě člověk vydrží leccos. Slečna tam půjde na HPP.

arrow
profile_image
Lillly1
od 31. 10. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji Bacilek: Na brigádě člověk vydrží leccos. Slečna tam půjde na HPP.

Já vím, umím číst jen jsem přidala zkušenost. Na HPP bych to prostě nedělala...

Cituji Lillly1: Já vím, umím číst

Já tě nechtěla urazit. Na brigádách jsem dělala mnohem horší věci, až tomu člověk po letech nevěří. Super ale je, že tam je omezený čas, tak to prostě bere jinak. Jako brigáda by to bylo super, jako práce hrůza. Aspoň já to tak brala.

Cituji Bacilek: Jako brigáda by to bylo super, jako práce hrůza. Aspoň já to tak brala.

arrow
profile_image
Marlinka
od 13. 10. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Ahoj, já pracovala v call centru jedné úvěrové společnosti 3 roky na HPP. Pracovní doba klasicky 8 hodin a měli jsme jak příchozí hovory, že lidi chtěli něco vysvětlit nebo si požádat o půjčku, ale i odchozí hovory, že jsme klientům posílali kreditní karty a pak je motivovali, aby si je aktivovali. Je to práce hodně náročná na psychiku, ale vydržet se to dá. Napít jsme se teda určitě mohli, na záchod si dojít taky mohli, kdy jsme chtěli, ale sledovali nás, co děláme, takže když se člověk hodněkrát odpojil, aby mu nezvonil telefon, tak jsme pak šli na kobereček jako proč jsme tak často pryč atd. Byly tam i holky, který tam třeba pracovaly 5 let, ale já už po těch 3 letech cítila, že už to nedávám a už mě to fakt nebavilo. Kdykoliv mi zazvonil telefon, byla jsem už zpruzená jen kvůli tomu, že ho musím zvednout. Taky jsme pak měli zpětné vazby, kde nám vybrali několik hovorů a pak nás známkovali jako ve škole. Ale záleží, v jaké společnosti bys pracovala... Já být tebou to aspoň zkusím a uvidíš. Jako zvládnout se to dá, ale záleží na okolnostech.

arrow
profile_image
gumidek
od 25. 3. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Taky mám zkušenost, vydržela jsem půl roku a nenáviděla jsem každý jeden den, kdy jsem do té práce šla. Zdrhla bych dřív, ale aspon tam byl super kolektiv. Jinak směny od šesti ráno, poslední končila o půl dvanácté v noci, práce ve svátky, víkendy. K tomu tlaky od vedení na výkon (počet smluv, kvalita hovorů). Dělala jsem u O2, bylo tam měsíční školení, protože se jednalo o pasiv (příjem hovorů), takže si musela vědět vše, od toho, kde někomu kdo má nokii 3310 nastavíš vyzvánění až po zapojování různých služeb apod. Pít jsme teda mohli, ale jinak to bylo drsné, na obědy jsi se musel psat dopředu, aby na lince nechybělo moc lidí, na záchod se dovolovat apod. Můžu jen souhlasit s výše uvedeným, někteří lidi jsou neskuteně sprostí a drzí, to byl fakt očistec, ale někdo je splachovací a moc si to nebere..

Já tam teda byla jenom brigádně, ale vždycky jsem obdivovala ty lidi, co tam byli na HPP, já bych to nezvládla. Po pár měsích jsem tam jezdila se strašnou nechutí. Kolektiv byl ale fajn, napít jsem se mohli taky kdykoliv, dokonce i jíst. Po hodině a půl byla 10min přestávka.
Taky ale dost záleží na tom, co voláš. Když jsem se zaučovala, tak jsem nabízela karty od O2 a to byla strašné, něco těm lidím vnucovat, vesměs to byli všechno důchodci, takže prodeje byly mizerné. Pak mě šoupli na aktivaci kreditních karet + jejich pojištění. To mě docela bavilo, lidi už věděli o co se jedná, byli příjemnější. Úspěchů jsem měla dost, což se ukázalo i na výplatě. Jenže pak nám k tomu přidali ještě půjčky a to jsem už utekla. Byla to katastrofa. Pryč jsem už tak 3-4měsíce a co jsem slyšela tak s těma tam problémy mají do teď.

arrow
profile_image
ableben
od 18. 11. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

taky sem byla u O2 půl roku na pasivu.. kolektiv super, to je tak jediný pozitvní..
tak jak psala gumidek, psát se na začátku směny na obědy, ptát se, jestli člověk může na záchod.. navíc osobní pauzu sme měli jen 20min za den.. neustále dotazy od supervizorů kolik máš prodejů a ať zabereš.. no hrůza..
víckrát bych nikam do call centra nešla.. když sem věděla, že za 2 měsíce odcházím, tak sem na to totálně kašlala.. típala zákazníky, nechala je "vybublat".. což si jinak nemůžeš dovolit.. musela sem se přemlouvat, abych hovor vůbec zvedla..

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené