Cituji staarbucks: g

V tom případě opravdu doporučuji si stěžovat, když je to takový ....., tak bys bojovala proti větrným mlýnům....

arrow
profile_image
lulamae mojeid
od 23. 10. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

moderátorka

Reaguji na staarbucks:
Nenapadlo vás sa spojiť a sťažovať sa na dekanáte? Prodekan pre štúdium a potom dekan?
Komisné preskúšanie, ak nesúhlasíš so známkou.. (ak s tebou osobne má pán problém, toto by to vyriešilo).

arrow
profile_image
Neferr
od 29. 9. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Oficiální stížnost k děkanovi, chtěj zkoušení před komisí nebo před jiným vyučujícím, pokud ti to nepovolí, jdi na poslední termín s právníkem a nezávislou osobou, která se v dané problematice orientuje.

arrow
profile_image
zajko-uško
od 17. 12. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

myslím, že co ti radí holky, podat stížnost na dekanát, nic nevyřeší a ještě více si to u vyučujícího pokazíš. Protože kolega podrží kolegu a nepůjde proti kolegovi za nějakého studenta. Proste také je pravidlo v každé práci, nejen ve škole. Myslím, že ten vyučující ví, že si šikovná a máš vědomosti, ale něčím (postojem, stylem oblékání, vystupování, gesty...) sis to u něj pokazila. Každý vyučující by měl být empatický a neměl by přistupovat k studentovi podle sympatií, ale prvotně i ten vyučující je jenom člověk. Který i když se snaží být na každého stejný, nejde to. Měla jsi to řešit celý rok a to chodit na konzultace, trošku se "ohnout" před ním jakoby "šéfem" a dát mu najevo, že on je hlavní a trošku popustit ze svého ega. Nemyslím, že jsi udělala chybu a možná ani sama nevíš, proč si tomu vyučujícímu nesympatická, ale je to tak, prostě ber to jako fakt a trošku bych mu na konzultacích dala najevo, že opravdu ti stojí o to, jít na státnice. Ono se to těžko vysvětluje, ale ten základ jsem se ti snažila načrtnout. Zbytek je už jenom na tebe, ale věřím, že to nakonec všechno dobře dopadne. Jen nechoď na něj "sílou" a žádné stížnosti ti nepomůžou, myslím, že by ti více uškodili.Opravdu takových studentů jako jsi ty, je na škole každý rok vela a kdyby kolegové - učitelé dali za pravdu studentovi, tak by kolegové - učitelé byli všichni rozhádaný a to přece nikdo v žádné práci (nejen ve školství) nechce.

arrow
profile_image
Neferr
od 29. 9. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji zajko-uško: myslím, že co ti radí holky, podat stížnost na dekanát, nic nevyřeší a ještě více si to u vyučujícího pokazíš. Protože kolega podrží kolegu a nepůjde proti kolegovi za nějakého studenta.

Tohle není pravda, zrovna nyní se podobná kauza řešila u nás na škole, jednalo se o jistého profesora, se kterým byly velké problémy, co se týče neobjektivity zkoušení. Skončilo to tím, že dostal od děkana zákaz zkoušení. Jedna slečna to vyřešila způsobem s právníkem, jak jsem psala výš.
Pokud mu na ní vadí něco osobního, tak si myslím, že nemá jinou šanci než stížnost a přezkoušení u jiného.

arrow
profile_image
lulamae mojeid
od 23. 10. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

moderátorka

Reaguji na zajko-uško:
To nemyslíš vážne?!

Cituji zajko-uško: podat stížnost na dekanát, nic nevyřeší a ještě více si to u vyučujícího pokazíš. Protože kolega podrží kolegu a nepůjde proti kolegovi za nějakého studenta.

To učíš na veľmi zaujímavej a "kolegiálnej" škole. Oblúkom sa vyhnúť.
Ak je problém s vyučujúcim je tu práve dekan, a keď nie dekan, tak rektorát, aby s tým urobil poriadky. Preboha. To sú maniere ako z minulého režimu.. "jánabráchizmus"...

Cituji zajko-uško: Měla jsi to řešit celý rok a to chodit na konzultace, trošku se "ohnout" před ním jakoby "šéfem" a dát mu najevo, že on je hlavní a trošku popustit ze svého ega. Nemyslím, že jsi udělala chybu a možná ani sama nevíš, proč si tomu vyučujícímu nesympatická, ale je to tak, prostě ber to jako fakt a trošku bych mu na konzultacích dala najevo, že opravdu ti stojí o to, jít na státnice.

A toto už snáď vôbec nemyslíš vážne...

arrow
profile_image
zajko-uško
od 17. 12. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na lulamae: učím a i jsem učila na vícerých školách, nemusíš to vůbec brát ze vzdělávacího hlediska, ale když sama chodíš do práce, tak tam taky funguje kolegialita, je to normálne a nikdy nevíš, jestli ten student opravdu říká pravdu anebo ne. Ale kolegovi věříš, protože s ním pracuješ vícero let. No netreba být naivní a hlavně i když to možná je hnusné vůči tomu studentovi, já bych určitě neřešila toto stížností, protože tým nic nevyřešíš. Když si myslíš opak to jenom ukazuje na určitou "naivitu" na lidi třeba jít s logikou, grácií a vědět předpokládat jejich kroky a nevidět jenom před nos, ale i za roh. Tak to chodí v každé práci, přízvukuji, vůbec nejenom v školství. A u nás škole je to právě velice míré, proti jiným veřejným vysokým školám, u nás se snaží opravdu najít ten vinník, ale na veřejných vysokých školách to tak není. Opravdu takový je život a když jsi to sama nezjistila, asi máš štěstí .

arrow
profile_image
lulamae mojeid
od 23. 10. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

moderátorka

Cituji zajko-uško: No netreba být naivní a hlavně i když to možná je hnusné vůči tomu studentovi, já bych určitě neřešila toto stížností, protože tým nic nevyřešíš. Když si myslíš opak to jenom ukazuje na určitou "naivitu" na lidi třeba jít s logikou, grácií a vědět předpokládat jejich kroky a nevidět jenom před nos, ale i za roh.

Cituji zajko-uško: A u nás škole je to právě velice míré, proti jiným veřejným vysokým školám, u nás se snaží opravdu najít ten vinník, ale na veřejných vysokých školách to tak není.

Na teba je naozaj škoda reagovať.
Nekompetentnosť a neschopnosť ospravedlňuješ a vyhlasuješ ma za naivnú, ak tvrdím, že veci by mali fungovať transaprentne a _normálne_
Napr. by sa malo skúšať na VŠ fér, a keď to tak nie je, je tu možnosť dovolať sa spravodlivosti (napr. tým preskúšaním pred komisiou, máme to napr. v školskom poriadku zakotvené).

Neviem s akými verejnými VŠ máš priame skúsenosti, ale ja ich mám zrejme úplne opačné, než ty. Žiadne tutlanie a ohýbanie chrbta a poklonkovanie "len-aby-ma-nechal-prejsť".

arrow
profile_image
zajko-uško
od 17. 12. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji lulamae: A toto už snáď vôbec nemyslíš vážne...

A toto už snáď vôbec nemyslíš vážne... ano myslím to vážně, my nevíme jako zakladatelka tohoto problému vystupovala, napsala jsem to zato, aby si "vstoupila do svědomí" a zjistila, kdy asi začali problémy a proč. Někdy opravdu stačí, když student i vyučující jsou pretížení, vyučující něco řekně, student mu drze odpoví a vyučující si na něj "sedně". Vím, je to divné, já to tak nedělá, ale povaha každého vyučujícího je jedinečná. A je na studentovi, jako zlepší své nesympatie vůči učitelovi - on potřebuje zkoušku. Opravdu práce s liďmi je nejtěžší a každá povaha a charakter jsou jedinečné. Ale to je v každé práci, toto vůbec není jenom na škole. Na škole je 250 super, empatických učitelů a 5 s divným charakterem, ale právě o tich se mluví.

arrow
profile_image
Neferr
od 29. 9. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na lulamae:
Naprosto s tebou souhlasím, z názorů zajko-uško je mi špatně. U nás na veřejné škole, je dáno, že třetí termín je vždy před komisí.
Mamka třeba učí na střední škole a když se tam ví, že nějaký kolega nezkouší zrovna fér a žák si stěžuje, tak podrží žáka a ne kolegu. Jinak by sama se sebou nevydržela, jak mi říkala...

arrow
profile_image
Neferr
od 29. 9. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji zajko-uško: A je na studentovi, jako zlepší své nesympatie vůči učitelovi - on potřebuje zkoušku.

Nemá náhodou být učitel profesionál? A co když student nevleze učiteli do zadní části těla a i když umí danou látku výborně, tak ho učitel nenechá udělat státnice? Když stížnost podle tebe nemá žádnou účinnost, protože jsou tam všichni kolegiální.
Dobře, podle tvé logiky, tak já nebudu léčit své pacienty, když mi budou nesympatičtí. Až si to u mě vylepší, tak je milostivě začnu léčit.

arrow
profile_image
zajko-uško
od 17. 12. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Neferr: jasné, je to možná hnusné, co jsem napsala, ale jenom jsem chtěla zakladatelku "varovat", aby nedávala stížnosti. No ale vidím, že co holka to jiný názor a hlavně každý názor je proti mě . Chápu tomu, co myslíte. Ale jenom říkám, na soukromních vysokých školách to není tak, tam opravdu je jiný přístup student-vyučující a opravdu tam se nájde ten vinník, ale na veřejných to tak není. Tam opravdu vo vela případech ten vyučující je důležitější, jako student. Taky se snažím pomoct a opravdu já jsem vela studentům pomohla nikoho jsem "nepotopila". Ale když je ještě ten problémový vyučující takový, kdo garantuje obor, nebo předměty (je to docent, profesor...), tak i když kolegové vědí, že je to problémová povaha, tak ho chtěji nechat na škole, protože ho potřebují, ale studenta když se moc stěžuje, nepotřebují. Taky všude jsou třetí termíny u komise, to platí na každé vysoké škole, ale komise se skládá z koho? Předsa z kolegů ze školy a tam se oni, když chtějí a vědí, že ten student se moc stěžuje, tak se kolegové domluví a "podusí" studenta anebo ho nechají vyhodit. Když nikoho takového neznáte ze svého okolí, tak jste šťastné. Ale opravdu nevím, jestli už pracujete, anebo ne, ale když pracujete, tak tam taky jsou potíže a vela krát se stane, že vedoucí dá za pravdu svému kamarádovi anebo člověku, kterého potřebuje i když ví, že asi to není pravda, ale volí pro něj (a možná i pro firmu) menší zlo.
Tvoje maminka je učitelka, kterých i u nás na vysokých školách je 98%, ale právě o tych 2% učitelů, se kterými mají potíže studenti, se mluví. A ve střední škole a vysoké je opravdu veliký rozdíl, co se týká přístupu učitel - student. No ale když budeš v nějaké práci pracovat např. 10 let, poté zjistíš, jak mo opravdu funguje.

arrow
profile_image
Neferr
od 29. 9. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na zajko-uško:
Máš pravdu, že záleží hodně na škole a na lidech. Ale co jsem tak poznala, tak nejhorší učitelé a nejzákeřnější jsou ti, co jen učí a nejsou z praxe. U nás je to teď jiné, protože všichni co nás učí a zkouší zároveň vykonávají svou praxi a učení mají jako vedlejšák. Vtipné je, že děkan je zároveň přednosta radiologického oddělení fakultní nemocnice. Takže pohled na studenty je u nás trochu odlišný. A opravdu u komise se spíše podrží student, pokud umí, než učitel, znám z okolí hodně příkladů.

arrow
profile_image
evja
od 23. 10. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Když máš ještě ten poslední pokus, určitě bych se nechala přezkoušet před komisí, ať má funkci jakou chce, protože prakticky nemáš co ztratit - pokud je to tak, jak píšeš, je dost pravděpodobné, že on ti to na poslední pokus stejně nedá, takže před komisí bude alespoň nějaká šance. Každopádně přeji hodně štěstí.

arrow
profile_image
zajko-uško
od 17. 12. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Neferr: taky souhlasím, ano i u nás jsou nejlepší učitele z praxe. Ty kteří dělají jinou práci a přitom učí, jako i já. A hlavně takový, kteří neberou školu příliš vážně a vědí, že jsou u důležitější věci, jako se naučit nějaké poučky, které i tak pro praxi pro studenti nejsou velice důležité. Na studenti se těší a neberou vlastně tu výuku jako práci, ale je to pro ně i určitá zábava, protože já například beru své studenty jakoby "polokolegy", kde máme diskusní témata a mluvíme o vybraném problému a hlavně beru názory svých studentů jako seběrovné, protože i když jsou to mladí lidé, většina z nich nepracuje, ještě jenom studuji, tak jejich názory jsou velice trefné a vela z nich vidí na svůj věk věci komplexně a jejich řešení jsou velice efektivní. Já se taky držím pravidla pomoct studentovi a hlavně mu neubližovat a taky si pamatuji, že i já když jsem byla studentka na vysoké škole, tak jsme měli různé charaktery učitelů a někteří byli vážně divní a zákeřní, tak jsem si řekla, že taková já nikdy nebudu a budu se snažit studentům pomáhat, tak to i dělám, ale jako jsem psala na školách je veliké procento učitelů, kteří jsou opravdu milí a snaží se pomoct studentům a o tich se nepíše (nemluví) a poté je tam pár takových co dělají potíže studentům a o tich se mluví, ale to je už asi jiné téma na diskusi .

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené