arrow
Neprodává v Bazaru

Je tu prosím někdo, komu byla opravována vertikální jizva po zmenšení? Bohužel mi zůstala u této jizvy část dvorce po zmenšení a vypadá to hodně neesteticky Můj dr. popřel, že by se jednalo o jeho chybu, prý toto bylo jediné možné řešení. Bohužel to jaksi zapoměl před op.se mnou konzultovat. Jsem ale hlavně nevím jestli by oprava neměla vliv na tvar prsou či současného dvorce, myslím hlavně to napojení jizvy k dvorci.

arrow
profile_image
newgirl
od 11. 7. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ahoj, podľa mňa ešte tomu nechaj trošku čas. Nemáš tie jazvy škaredé,len su ešte fialkové a to chce čas, aby ti to zbledlo. Tie pigmetacie tiež. Davaj moc pozor na slnko ešte v lete!
Mňe tiež na začiatku trošku ako keby ťahala jazva čo sa napájala, ale pekne sa to stiahlo. Keď som krémovala, tak vždy som to ako keby naťahovala k bradavke, Máš to peknučke. A ak ti tam nechal čas dvorca, tak podľa mňa je to asi jeho nie moc dobre odvedená práca a mal by to určite riešiť.

Cituji izidor: Jsem ale hlavně nevím jestli by oprava neměla vliv na tvar prsou či současného dvorce, myslím hlavně to napojení jizvy k dvorci.

Máš krásně udělaná prsa,moc hezký tvar a ten pigment se dá odstranit,jde jen o zbarvenou část kůže.Už jsem to tady u někoho na omlazení viděla,jen nevím nick ale šlo v podstatě jen o kosmetické vyříznutí v lokální anestezii a znovu zašití kůže.Opravit to rozhodně jde,takže doktorovi se asi nechce do práce zadarmo a uznat chybu.

arrow
Neprodává v Bazaru

Reaguji na newgirl: Ahoj, no já měla celou dobu za to, že to je pigmentace způsobená traumatem kůže (taky jsem to tu psala), až mě dr. na kontrole vyvedl z omylu, že to je zbytek kůže ze starého dvorce. Já jsem byla docela v šoku a on mi řekl, že si myslí, že to nevadí! Jsem z toho moc smutná... Jinak jizvy mám prý špatný, ty mu dělají
starosti a já si naopak myslím, že nejsou tragický, sice hypertrofické a v jednom místě mám jizvu hodně širokou a vystouplou, ale věřím že to chce čas + masáže

arrow
Neprodává v Bazaru

Reaguji na Laky: Opravit to rozhodně jde,takže doktorovi se asi nechce do práce zadarmo a uznat chybu.

Přesně tak! Jeho argumenty mě přišly fakt směšné, prý by to odstranit přímo u té operace nešlo z důvodu: 1) budoucího nehezkého tvaru prsu 2) bylo by nutné mnohem mnohem větší zmenšení 3) a když se mu zdálo, že mě nepřesvědčil, začal mluvit o nekróze A to se tu prosím bavíme o kůži o šířce 1 cm Jsem z dr. teda opravdu v rozpacích.

Já mám právě strach, aby ta oprava nějak nezdeformovala ten současný dvorec...dr. mě taky neuklidnil jistými slovy a větou, že už to jednou dělal. Bohužel nevím s jakým výsledkem

arrow
Neprodává v Bazaru

Reaguji na Laky: Máš krásně udělaná prsa,moc hezký tvar

Jo a děkuji za pochvalu, jinak si myslím, že se mu prsa povedla a zřejmě odvedl dobrou práci. Jen mě mrzí, že neuzná chybu, přestože je evidentní, že se jedná o "školáckou" chybu. No, snad se s tím dá opravdu něco dělat

arrow
profile_image
teda
od 17. 11. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji izidor: No, snad se s tím dá opravdu něco dělat

Ahoj Izidor, posílám alespoň elektronickou podporu

Něco dělat se s tím určitě dá - mě "přešívali" jizvy asi cca rok/rok a půl po OP- s tvarem prsů operace nic neudělala. Jenže to byla oprava opravdu jen jizvy, nic víc.

V tvém případě bych určitě zkusila konzultaci i u jiného lékaře.

Tvar máš opravdu hezký, jenže tvému lékaři musí být také jasné, že každá z nás chce mít na operaci co nejmenší a nejnenápadnější vzpomínku - z tohohle pohledu nechápu, že ti nechal zbytek kůže ze starého dvorce.
Je tu spousta odoperovaných holek, které měly také velké dvorce a na stejný problém si nikdo nestěžoval. I proto bych chtěla znát názor jiného odborníka - konzultace stojí všude pár stovek.

Jen nechápu, že tahle chyba "vylezla" na světlo až teď - po OP jsi měla vše v pořádku, nebo to bylo tím, že byly jizvy pořád zalepené?

ad hypertrofické jizvy: pokud nepomohou masáže a mazání, tak laser: ten pomůže a moc, ale teď je na něj stejně asi ještě brzo. Laserem se jizvy obrousí a tkáň se jizví (hojí) znovu - opět osobní zkušenost a musím říc, že velká spokojenost s výsledkem. Zbytek vyřeší čas.

Drž se, pokud se jinak hojíš dobře, je to drobnost, která se dá odstranit - sice asi za cenu další operace, ale to už musí rozhodnout nějaký odborník.

arrow
Neprodává v Bazaru

Reaguji na teda: Moc díky za podporu.

Já vím, že jsem dvorce měla velké a prsa vel. dle mého 70F, ale taky jsem viděla už nějaké fotky a jednalo se o větší prsa a dvorce a nikde nic nezůstalo, co nemělo.

Do 1 měsíce od op. jsem měla jizvy zalepené a celé to bylo zhmožděné a pěkně vybarvené asi to nebylo tolik vidět, myslím že ta kůže měla původně barvu světlejší a lehce do červena. No, je pravda, že manžel mi hned říkal,že to vypadá jako dvorec, ale já na to, že snad dr. není blb, aby to tam zapoměl

Já teď spíš řeším, zda mám ještě důvěru ke svému lékaři. Chápu, že každý může udělat chybu a ani se tu nejedná o nějakou zásadní, ale ten přístup. I když na druhou stranu chápu, že by se přiznáním chyby diskreditoval, což je u téhle profese asi velký problém, ale pro mě by to bylo stravitelnější

Reaguji na izidor:
Izidor, jsem čtvrtý den po modelaci s mírnou redukcí levého prsa. Jestli jsem správně četla, bylas u dr.Hýži. Já taky a mě na tento problém upozornil předem, když mě maloval před operací. Také jsem měla velké dvorce a řekl mi, že se bude snažit, ale ten pigment bude zasahovat do jizvy. Je fakt, že v té době jsem už byla trochu ,,sjetá,, po Froninu, co dávají jako sedaci před op., a musela jsem se hodně soustředit na to, co říká , ale upozornil mě předem. Musím se ho trochu zastat, jsem zdravotník, ono to nejde centimetr sem, centimetr tam. Aby mohl odebrat dostatek tkáně i s pigmentem, musel by zredukovat i tkáň uvnitř prsa.
Já, po tom, co jsem nosila za hrůzy jsem teď nadšená a jen doufám, že se mi vše bude dobře hojit. S tou opravou zpigmentované jizvy počítám...
Nesmutni, máš krásná prsenka a oprava už bude jen v lokále
Já jdu ve čtvrtek na kontrolu. Pak sem dám taky nějaké fotečky před a po..

arrow
profile_image
teda
od 17. 11. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Lenislavka: Aby mohl odebrat dostatek tkáně i s pigmentem, musel by zredukovat i tkáň uvnitř prsa.

Proč ale nemají stejný problém holky od jiných doktorů? Chápu, každé tělo je jedinečné, ale přece nemůže doktor nechat na prsu kus dvorce?

Jak pak chce provést opravu v lokále? To znamená jizvu vyříznout i s pozůstatkem dvorce...tak proč to neudělat rovnou a trápit pacientku znova dalším zákrokem.

Nevím, jak to měla izidor, ale já měla i ty dvorce jako by vtočené nebo posunuté (nevím, jak to přesně popsat) spíš dovnitř, k sobě. Prostě ty dvorce nebyly přesně uprostřed prsa, ale směřovaly spíš k hrudní kosti. Doufám, že to píšu trošku srozumitelně, jako by ,,švidraly,, k sobě .
Takže z té vnitřní části nemohl ubrat víc tkáně, zřejmě by se tím posunuly jizvy do boku a nevedly by vertikálně.
Píšu jen to, jak mi to dr.vysvětlil a nechce se mi věřit, že kdyby to šlo, že by to neudělal najednou. To by byl sám proti sobě..

arrow
Neprodává v Bazaru

Reaguji na Lenislavka: Můj názor je ve zkratce takový, že si myslím, že mi mohl prsa zmenšit více, aby se vyhnul této situaci. Chtěla jsem velikost C a nyní mám E (ubráním 200-300ml). Myslím, že by to možné bylo. Mě zaskočilo to, že to se mnou nekonzultoval,a nezmínil se ani při pár prvních návštěvách, že mi tam zůstaly zbytky starého dvorce vedle jizvy, až dokud jsem se sama nezeptala.
Nicméně, nemyslím si, že by byl špatný dr., je velice příjemný a hlavně jsem neměla žádné pooperační komplikace apod., jen toho měl zrovna v den mé op. prý hodně

S dr. jsme se na opravě domluvili a doufám, že pak už budu taky spokojená.

arrow
profile_image
teda
od 17. 11. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji izidor: že pak už budu taky spokojená

Posílám třikrát tfuj pro štěstí, at to dobře dopadne.

Dohodli jste se ještě na dalším zmenšení, nebo už jen vyřízne jizvu v lokále a znovu sešije?

Cituji izidor: jen toho měl zrovna v den mé op. prý hodně

Ńic proti dr., ale tohle ho neomlouvá On pod nůž znovu nemusí, nemusí znovu čerpat dovolenou, klepat se, aby se někde při hojení něco nepokazilo atd atd...
Beru, pokud je zákrok opravdu komplikovaný nebo se něco zvrtne při hojení, ale tohle je opravdu s prominutím hodně blbá chyba operatéra. Ještě že jí uznal a hodlá ji napravit, za to zase palec nahoru.

Je to škoda, pokud ses jinak hojila výborně a i jizvičky byly bez problémů - fakt přeju, ať je to poslední "ladění" a hlavně i pak bezproblémovou rekonvalescenci.

arrow
Neprodává v Bazaru

Reaguji na teda: Díky, jsi hodná

Je to trošku jinak, on to sice neuznal jako pochybení, ale spíš, že mě opomenul informovat Já jsem se po prvotním šoku už uklidnila a vím, že i když si myslím něco jiného, že v tomto případě nemá cenu se přít. Na opravu půjdu tak i tak a bude to pouze oprava ve smyslu odstranění zbytků dvorce (viz.mé foto). S jizvami jsem problém měla, ale už se naštěstí umoudřily. Jinak mě právě štve, že jsem investovala (nejen peníze) do péče o jizvy a díky korekci si budu muset dát ještě jedno kolo.

arrow
Neprodává v Bazaru

Reaguji na Lenislavka: S tím Froninem, jsi mě překvapila, na mě až takový účinek neměl, jenom si pamatuji, že ze mě najednou spadl všechen strach, stres, to bylo vše Mluvili jste s dr. o tom, zda je ta korekce v ceně operace?

Co hojení, všechno vpořádku?

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené