Ahoj holky,

zrovna jsem četla knihu o pohlav. nemocích a docela mě zarazilo, že orální sex je méně rizikový než orální stimulace konečníku.

Provádím to partnerovi (nemám podezření, že by mi byl nevěrný - ale nikdy si nemůžu být úplně jistá). Vždy ho očistím i lehce zevnitř(cca tam kam mi dosáhne jazyk, když vsunuji), neprovádím pokud partner má nějaké poranění nebo já v ústech.

Tak v čem je to tak rizikové?

Vnější stimulace jazykem bez poranění by měla být přeci bezpečná.

Vsouvání jazyku by také mělo být celkem bezpečné, sice se dotknu sliznice, ale když není porušená a je provedena hygiena, tak by to mělo být minimální.
Nevím jestli sliznice v konečníku vylučuje nějakou tekutinu - jako třeba vagina a navíc jazyk tam nemám ani pár minut, narozdíl od orálního sexu, který trvá podstatně déle a partner vylučuje třeba "kapky touhy".

Doufám, že jsem trochu detailním popisem nikoho nepohoršila, ale mám špatnou zkušenost s pohlavní nemocí, tak přece jenom mám strach.

Děkuji za příspěvky

arrow
profile_image
Hapi
od 21. 11. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

V potravě přijmeš obrovské množství bakterií, spousta bakterií žije ve střevě - první, co mě napadá je, že by se ti třeba do úst mohla dostat E.Coli, která by mohla udělat celkem paseku.
Ale pokud ti jde vyloženě o pohlavně přenášené choroby, tak pokud spolu máte sex bez kondomu, tak to riziko už tady o moc větší být nemůže.
Konečník je velmi prokrvený, snadno tu vzniknou trhlinky a malá poranění - proto se tudy tak dobře přenáší HIV
Já bych asi příteli koupila antibakteriální gel na intimní partie, provedla důkladnou hygienu a za předpokladu, že jste si věrní, se tím dále netrápila.

arrow
profile_image
LucieVip
od 19. 7. 2007
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

24

Pokud mluvíš o pohlavních chorobách, tak riziko přenosu je v tomto případě minimální. Předpokládám tedy, že jinak používáte kondom. Pokud ano, tak i s použitím kondomu je větší pravděpodobnost přenosu nemoci, než při orálně/anální stimulaci. Abych ale byla upřímná, toto je tak intimní a "důvěrná" záležitost, že chlapovi, kterému bych nevěřila, bych toto nedělala. Já bych to vlastně nedělala žádnému chlapovi

Cituji LucieVip: Pokud mluvíš o pohlavních chorobách, tak riziko přenosu je v tomto případě minimální.

Z jakého důvodu si myslíš, že riziko přenosu pohlavních chorob je minimální? Např. HIV můžeš "obdržet" jen z jedné oděrky a vůbec se to nemusí netýkat pohlavních orgánů.

Cituji LucieVip: Abych ale byla upřímná, toto je tak intimní a "důvěrná" záležitost, že chlapovi, kterému bych nevěřila, bych toto nedělala. Já bych to vlastně nedělala žádnému chlapovi

S tímhle souhlasím.

arrow
profile_image
mowiska
od 2. 12. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Myslím si, že není tak rizikový co se týká pohlavních nemocí (pokud nemá HIV), ale spíš rizikový v tom smyslu, že se kolem konečníků nachází spoustu různých bakterií.
Na internetu jsem našla toto:
Tato orálně genitální praktika je riziková zejména z hlediska přenosu patogenních střevních bakterií a prvoků. Riziko představuje zejména salmonelóza, giardiáza, amebiáza, shigellóza, salmonelóza či campylobacter. Tyto mikroorganizmy způsobují těžká průjmová onemocnění a některá mohou být životu nebezpečná.
Vedle bakterií je zde velké riziko přenosu hepatitidy A, která se přenáší zejména fekálně orální cestou. Proti infekčním žloutenkám typu A a B se můžeme chránit očkováním.

arrow
profile_image
LucieVip
od 19. 7. 2007
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

24

Cituji True: Z jakého důvodu si myslíš, že riziko přenosu pohlavních chorob je minimální?

Ano, napsala jsem minimální, nikoliv nemožné

arrow
profile_image
Brokolička
od 24. 11. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Petuliiina: Šmarja, to je zase příspěvek

K tématu: Pokud si jsi jistá, že je přítel věrný, tak bych se tolik nebála. Riziko přenosu pohlavních nemocí tu není o nic větší, než u análního nebo vaginálního styku. Nebezpečí požití střevních bakterií tu sice je, ale divily byste se, co vám třeba partner může zanést do vagíny při orálním sexu, nebo co všechno spolykáte vy při olizování varlat. Pochybuju, že si mezi orálem a líbáním vyplachujete pusu Listerinem. A líbání je teprv nechutnost, když si představím, co mají lidi za mikroflóru v mezizubním prostoru a na jazyku. A co teprv olizování prstů...fujky

Pokud přítele omýváš, a si si jistá, že je ti věrný, tak bych tu velké riziko neviděla. Samozřejmě něco se stát může...ale to u všech sexualních praktik. Pokud se vám to líbí oběma, tak se na všechno vykašli a bavte se po svém

Děkuji za příspěvky - samozřejmě vždy je riziko, ale snažím se zmírnit na minimum a nebo nedělat.

Cituji mowiska: ale spíš rizikový v tom smyslu, že se kolem konečníků nachází spoustu různých bakterií

Cituji Hapi: V potravě přijmeš obrovské množství bakterií, spousta bakterií žije ve střevě

Proti různým bakteriím ve střevě se snažím chránit dostatečnou hygienou, kterou partnerovi provádím, ale především mi jde o nákazu HIV - tu už nevyléčím.

Cituji LucieVip: že chlapovi, kterému bych nevěřila, bych toto nedělala

Není to tak, že bych příteli nevěřila, ale člověk nikdy neví ... A není ani na škodu se informovat, kdybych změnila sex. partnera.

Cituji Hapi: Konečník je velmi prokrvený, snadno tu vzniknou trhlinky a malá poranění - proto se tudy tak dobře přenáší HIV

Právě se mi myslím, že jazykem je riziko opravdu minimální, abych mu způsobila poranění.

Cituji True: jakého důvodu si myslíš, že riziko přenosu pohlavních chorob je minimální? Např. HIV můžeš "obdržet" jen z jedné oděrky a vůbec se to nemusí netýkat pohlavních orgánů.

Je mi to jasné, ale to aby člověk vyloučil veškeré rizika - je snad aby se někam na celý život sám zavřel a nevycházel.

Cituji mowiska: Vedle bakterií je zde velké riziko přenosu hepatitidy A, která se přenáší zejména fekálně orální cestou. Proti infekčním žloutenkám typu A a B se můžeme chránit očkováním.

Jojo to jsem právě taky dočetla, chystám se jít na očkování

Cituji Brokolička: ale divily byste se, co vám třeba partner může zanést do vagíny při orálním sexu, nebo co všechno spolykáte vy při olizování varlat. Pochybuju, že si mezi orálem a líbáním vyplachujete pusu Listerinem. A líbání je teprv nechutnost, když si představím, co mají lidi za mikroflóru v mezizubním prostoru a na jazyku. A co teprv olizování prstů...fujky

s tím naprosto souhlasím, nebo co zanese do vaginy prsty ... Ale co si budeme povídat, kdyby si člověk všechno na tohle dával pozor, tak místo sexu to bude vypadat jako navštěva u doktora

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené