arrow
profile_image
Hook-Ups
od 22. 5. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ahoj
jsem čtyři měsíce po plastice předního křížového vazu (LCA). Dneska jsem byla na kontrole u ortopeda a řekl mi, že bych si měla pořídit ortézu (zejména na lyže). Nabídl mi dvě možnosti. Jedna ortéza je čtyřbodová, je prý přímo určená po plastice LCA, vydrží i třeba náraz kolenem do stromu. Jenže taková ortéza stojí 5-20,000.00 Kč A že třeba při ceně 18,000.00 Kč přispívá pojišťovna 3,000.00 Kč. Druhá ortéza stojí do tisícovky, je taky na koleno po plastice LCA, ale už neni tak superodolná. Máte s tím prosím někdo zkušenosti? Upřímně se mi nechce dávat třeba patnáct litrů za něco, co je de facto stejné jako něco za tisícovku.

Díky

arrow
Neprodává v Bazaru

Můj bratr měl také něco podobného s kolenem a mohl si vybrat ze dvou ortéz. Protože je aktivní sportovec, tak mu naši zaplatili tu za 20.000, je to ortéza navržená odborníkem na míru, nebrání mu v žádném pohybu a je s ní spokojený. Ovšem pokud jsi příležitostný sportovec, tak ti asi bude stačit ta levná. Ale

Cituji Hook-Ups: co je de facto stejné jako něco za tisícovku.

tohle není ani trošku pravda, ta drahá ortéza se s tou modrou obyčejnou nedá ani trošku srovnávat.

arrow
profile_image
Tears
od 19. 7. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Sama mám po plastice LCA a doktor mi říkal, že cílem této operace je nahradit chybějící vaz tak, aby nemusela být použita ortéza.. A že tu superdrahou by doporučoval v případech, kdy někdo zvažuje plastiku a chce vyzkoušet, jestli mu "nezabere" něco míň invazivního.. Já dostala poukaz na ortézu Donjoy a bohatě mi stačila, po roce sportuji už úplně bez ní.. (kontaktní sport)

arrow
profile_image
Issabell28
od 29. 10. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na Hook-Ups: Reaguji na Hook-Ups:

Tak většinou tu drahou ortézu jsme předepisovali sportovcům, jestliže si jednou za rok vyjedeš na lyže, tak taková ortéza nemá smysl. Ona by ji i pojišťovna zaplatila celou, ale to by doktor musel napsat žádost, že tato ortéza je jediná možnost.....To se pak musí jít na pojišťovnu za revizním lékařem a nestalo se nám, aby to neschválili, ale je otázka, jak moc je hodný doktor.

arrow
profile_image
Hook-Ups
od 22. 5. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Gab123:

Cituji Gab123: ta drahá ortéza se s tou modrou obyčejnou nedá ani trošku srovnávat

Já nemyslím takovou tu modrou. V ortopedických pomůckách mají taky ortézy po plastice LCA, ale není to ta drahá bytelná čtyřbodová.

Ortoped mi řekl že ta drahá mi zachání koleno pokud třeba na těch lyžích narazim do stromu (upřímně když narazim do stromu "zdravou" nohou, tak mi to taky nepomůže - nebo narazim něčím jiným a můžu být mrtvá).

Upřímně si myslím že na to že si vyjedu na týden lyžovat mi asi bude bohatě stačit ta "obyčejnější"

arrow
Neprodává v Bazaru

Cituji Hook-Ups: vyjedu na týden lyžovat

Jasně tak pokud neděláš aktivní sport, který je hodně kontaktní tak ti určitě bude stačit obyčejná

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené