arrow
profile_image
Svenovecka
od 5. 2. 2018
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Nedávno jsem byl na operaci obou čelistí a hlavně mi dávali nový čelistní kloub na levou stranu. Mé pocity a zážitky před operací a během operace se dočtete na mém blogu. Operovali mě doktoři Machoň a Šebek. Pokud někoho čeká něco podobného, ač ne úplně stejné, tak se vám to může hodit. Kdyby se někdo chtěl na něco zeptat, klidně se ptejte.

https://svenblife.blogspot.cz/2018/02/ortognatni-o perace-kloubni-nahrada.html

arrow
Neprodává v Bazaru

16

Přečetla jsem si jen trochu, protože mě všichni na ortognátku posílají, ale díky - nechci. Vím, že ty jsi neměl na výběr. Já taky moc nemám vzhledem k apnoe, skusu apod., ale to, co by mě čekalo po operaci nechci zažít. Budu doufat, že to nikdy nebudu potřebovat a pokud ano, že bude medicína na lepší úrovni. Navíc kolega a jeho brácha mého ex na tom byli taky a odrazovali mě, že to bolí a že se to vrací zase zpátky. Ale my máme torchu jinou vadu než ty evidentně.Každopádně buď rád, že máš vše za sebou.

arrow
profile_image
Svenovecka
od 5. 2. 2018
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Reaguji na VeronikaEma: Ahoj Verčo. Já bohužel na výběr neměl, kdyby jo, tak bych tam rozhodně nešel. Ale teď vážně, není se vlastně moc čeho bát, na bolest ti budou dávat léky. A každým dnem to bude lepší a lepší. Každopádně, už jsem doma a je to o dost lepší než první dny po operaci. Kdyby ses chtěla na cokoliv zeptat, tak klidně, od toho jsem to tady dal.

arrow
Neprodává v Bazaru

16

Tak to je dobře, že jsi už OK. Bolelo to hodně? A co skus? Máš ho v pohodě? A citlivost je taky v normálu? Mě ta operace hodně děsí a mám pocit, že brzo na výběr nebudu moct mít ani já. Každopádně teď se mi to vůbec nehodí. Mám malé dítě, další plánujeme, ak možná až budu končit mateřskou. U mě by to bylo o to horší, že bych musela podstoupit plastiku rtu a nosu. A že se rovnou k tomu dává i podpora psychologa, protože najednou máš úplně jinej obličej, No nevím.

arrow
profile_image
Svenovecka
od 5. 2. 2018
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Reaguji na VeronikaEma: V rámci možnosti jsem v pořádku. Sice jsem ještě trochu oteklý, ale je to výrazný rozdíl oproti prvním dnům po operaci. Bolesti jsem skoro žádné neměl, protože do vás budou cpát anelgetika proti bolesti, takže toho se bát nemusíte. Skus je v pořádku, naštěstí. K té citlivosti...tohle je bohužel individuální. Po operaci jsem necítil skoro nic... ani pusu, ani tvář ani nos. Teď, když mám skoro tři týdny po operaci, tak cítím horní ret, část nosu. Ještě necítím vůbec dolní ret a část, kde mi dávali čelistní kloub. Ale jak říkám, je to individuální. Tohle může trvat 4-5 měsíců, v horších případech až rok. Jelikož jsem měl složitější operaci, která trvala nakonec o polovinu času více, tak tu necitlivost, neboli ,,parézku" budu mít o něco déle. Jak se pro operaci rozhodnete, je zcela na vás. Nikdo vás do ničeho nenutí. Možná bych ale zkonzultoval vaši situaci se zubařem nebo ortodontistou. Pokud je tam nějaké to riziko, že na tu operaci budete muset jít, rozhodně bych to nepodcěňoval. V Praze ve Všeobecné Fakultní nemocnici jsou na to machři, nemám slov. Co se týče financí, tak pokud to máte vrozené, tak hradit bude vše zdravotní pojišťovna (toto hradí zatím pouze VZP). Jinak vaše rozhodnutí bude opravdu těžké, když máte jedno dítě a další plánujete... Rozhodně se nemáte čeho bát. Myslím, že to bude stát za to..

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené