arrow
profile_image
Michal K
od 7. 10. 2019
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Dobrý den, už celkem dlouho přemýšlím nad operací předkusu. Mám předkus a jde to celkem dost vidět, a dost mi to vadí. Už jsem si o operaci přečetl hodně článků, ale nikde jsem nedohledal jak dlouho budu mimo provoz. Je mi 16 let takže operace by mě mohla čekat někdy za 2 roky a chodím do školy, tak bych nechtěl být třeba měsíc mimo. Nejlepší by bylo kdyby operace byla někdy o prázdninách, ale vím že jsou velké čekačky a moje přání by bylo asi nereálné. Jak jsem četl různé články, tak jsem zjistil, že v nemocnici strávím týden a pak další měsíc budu na mixované stravě. Ale zajímalo by mě, jestli třeba ten týden po operaci budu schopný jít do školy, nebo to bude pár týdnů trvat. A ještě jak je to s trháním osmiček? To bude jenom vytrhnutí zubu a hurá domů, nebo taky nějaké to spaní v nemocnici? Budu velmi rád za každou odpověď.

arrow
profile_image
VeronikaEma
od 2. 9. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

36

Já jsem měla jít taky na operaci, ale odmítla jsem to právě taky kvůli tomu, že bych musela být dlouho úplně off. což by mi hodně znesnadnilo život. Mi bylo řečeno, že týden v nemocnici a měsíc doma. Ty čelisti musí být pak zafixovaný k sobě gumičkama, takže po týdnu do školy bys opravdu asi jít neměl. Ale podle mě to má každej jinak, záleží na konkrétní vadě. Jinak s osmičkama se v nemocnici neleží, jen pokud by to bylo nějak extra komplikovaný. Manželovi vytrhli horní osmičky hned a spodní zvlášť, protože spodní čelist se hejbe a je tam delší doba hojení.

arrow
profile_image
Michal K
od 7. 10. 2019
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Veroniko, děkuji moc za odpověď. Jestli je to opravdu, tak jak píšete, tak bych na to asi nešel, protože měsíc mimo bych fakt asi nedal. Jedině jestli by bylo možné operaci provést o prázdninách, ale to si nemyslím.

arrow
profile_image
JonSnow90
od 24. 7. 2019
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Reaguji na Michal K:
Ahoj, v tvém věku bych neřešil tu rekonvalescenci. Je ti 16 let, čeká tě celá střední a určitě to zvládneš. Navíc se dá operace naplánovat i na určitý termín, takže by sis podle toho mohl zařídit i školu.
Musíš si uvědomit, že je to změna na celý život... Já osobně jdu na operaci až pozdě a teď lituju, že jsem do toho nešel třeba v tvém věku. Takže jestli tě to štve, tak do toho jdi, nebo můžeš litovat. Jestli ti to nepřijde jako zásadní problém, pak to nechej.
Jinak k tvým dalším dotazům.
1) Osmičky - v nemocnici nestrávíš ani den, trhání pod injekcí nebolí a pokud nasadíš hned třeba ibalgin, tak bys to měl zvládnout bez problémů. Samozřejmě to může bolet, když uděláš rychlý pohyb, nebo když jíš, ale dá se to přežít. Ve škole nemusíš chybět ani den, ale třeba druhej den bych asi vynechal.
2) Rekonvalescence po operaci - četl jsem dost blogů, týden v nemocnici a pak domů. Budeš mít několik týdnů fixaci, takže nebudeš moct mluvit, ale pokud budeš chtít sedět ve škole a nebude ti vadit, že tam budeš s otokem, tak ti asi nikdo bránit nebude.
3) Termín operace - to si fakt můžeš vybrat. Já byl v poradně někdy na konci minulého roku a termín má na jaro, ale šlo i dřív. Takže momentálně čekačka není nikterak hrozná a zároveň máš možnost si fakt říct, které datum ti vyhovuje. Navíc to lze i posunout.

arrow
profile_image
ilka1
od 29. 6. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Asi 3 měsíce zpátky mám trhanou spodní osmičku. Celá procedura trvala max. 10 minut, po bolesti žádné, pouze jsem celý den nejedla, kvůli dobrému hojení. Poradila dr. nevyplachovat ústa, aby se rána rychleji zacelila, šetřit se. Druhý den už normální režim

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené