arrow
profile_image
JonSnow90
od 24. 7. 2019
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Ahoj, mám velký předkus (několik centimetrů) a dost asymetrický obličej. Hodně lidí se mi v životě kvůli tomu smálo. Proto už se strašně těším na den operace, která mě čeká za pár měsíců.

Zajímalo by mě, zda Vám ortognátní operace skutečně změnila život? Nemyslím jen v otázce lepšího kousání potravy, ale i třeba ve Vašem osobním životě, zda se teď cítíte atraktivnější a je o Vás větší zájem u protějšku? Taky by mě zajímalo, jak rychle se Vám zatahovaly mezery po extrakci, mně přijde, že se zuby za cca 3 měsíce nehnuly.

Jinak kdybyste někdo chtěl, tak bych si strašně rád o tomhle popovídal jednou za čas střeba přes SZ nebo třeba na emailu. Třeba někdo, koho operace taky čeká, že bychom se navzájem podporovali

arrow
Neprodává v Bazaru

15

Reaguji na JonSnow90: Zkusenost s touhle operaci nemam, ale preji ti hodne stesti a naplnena ocekavani. Ta zmena v ostatnich oblastech klidne prijit muze, pokud zmenis pohled sam na sebe, bude jak věřím pozitivne reagovat i okoli. Kdyz je clovek spokojeny, je to pro druhe pritazlive.

arrow
Neprodává v Bazaru

7

Ahojky, ortognátka mi byla navrhnuta asi před 5 lety. Tehdy jsem ji zvažovala, ale raději jsem od toho opustila. Sem tam se mi vrací, jestli bych do ní neměla přece jen jít, ale po tom, co jsme slyšela moje dva kamarády, jak jsou nešťastný, že se jim čelisti vrací do původního stavu a navíc je permanentně bolí zuby, tak jsem ráda, že jsem na ni nešla. Každopádnně já mám těch problémů daleko více, takže by mi museli dělat plastiku rtu a brady a měla bych podporu psychologa, protože bych vypadala jinak. Nešla bych na ni ještě z dalších důvodů. Mám manžela, dceru, čekám v září druhou, navíc dělám učitelku, takže bych nemohla jen tak být off. Je to veliká změna. A já na ni nejsem ještě připravená. Možná, že budu jednou. Možná, že takhle už zůstanu do konce života.

arrow
profile_image
JonSnow90
od 24. 7. 2019
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Reaguji na PíBí:
Díky, takhle nějak to taky beru.

Reaguji na VeronikaEma:
Ty jo, na tvém místě nevím, co bych dělal. Myslím jako mít partnera a děti, chápu, že nemůžeš být třeba měsíc, dva... mimo. Fakt nevím, jak bych se v tvé situaci rozhodoval, bylo by to výrazně složitější. V tomhle já mám teď úplně jasno.

Jinak rizika to má, jenže ty máš, nebo alespoň já, i když zůstanu takhle. Už teď jsem měl problém s jedním kloubem a k tomu se mi jedlo strašně špatně, v podstatě některé věci jsem na kousání vynechával, protože vím, že by byla jen otázka času, kdy by mi nějaký zub vypadl. Mluvím třeba o tvrdém - jablka, topinky atd., na přední zuby prostě nemyslitelné.
Teď s rovnátky po téměř roce cítím, jak je to super změna a už teď se mi jí mnohem lépe, i je příjemné mít zuby v oblouku a u sebe(měl jsem mezírky). Když si představím, jaké to bude mít plný skus a k tomu pusu bez rovnátek? Sen....
Já teď naopak lituju, že jsem se pro to neodhodlal mnohem dříve, třeba před 5-10 rokama, mohl jsem to mít za sebou. Nemohu se teď dospat a strašně se těším na tu změnu, každý večer myslím na to, že jsem o den blíže.

Jinak ono se jim to vrací? To se mi moc nezdá, protože aspoň u mě tu čelist rozdělí na části, tam dají šroub a na to prázdné místo doroste kost, takže v tomhle by to mělo zůstat. Jinak samozřejmě o něco se to hnout může, stejně tak zuby, ale na to máš ještě péči, u mě bude ještě na dlouho po operaci a sejmutí rovnátek. Ono záleží jakou vadu máš no.

No a přijde mi, že dřív se tu tohle téma hodně řešilo a teď vůbec. Lidi o tom teď komunikují kde? Koukal jsem na instagram a fb a nikde nic, tak jestli někdo o něčem ví, rád se někam připojím.

arrow
Neprodává v Bazaru

7

Reaguji na JonSnow90: Máš pravdu. Taky jsem si nadávala, proč jsme na to nešla dřív, ale co už, stalo se. Oni teda mají zákus, já mám předkus. Mají vysunutou spodní čelist, tak nevím, jestli je ta operace na stejným principu. Nerada bych nějak mystifikovala. Já doufám, že za nějakou dobu se ta medicína pohne a zákrok už nebude tak moc invazivní, v tom případě bych to byla i ochotná podstoupit, ale takhle ne. Každopádně u tebe bych na to asi šla, já žádné problémy de facto nemám kromě estetického hlediska - nedovřu dobře pusu, takže ji musím mít pootevřenou. Když ji zavřu, vypadám fakt hrozně. Teda já si tak přijdu, mí zubaři mi říkali, že to není tak zlý. Jinak samozřejmě skus mám na špatných zubech, ale nepřijde mi, že by to zuby nějak ovlivňovalo. Celkem mám jen dvě plomby asi od 12 let, jeden zub mi teda prasknul, ale podle mě v tom bylo na vině dlouhé kojení, málo vitamínů, nedostatek spánku a celkově období po porodu. Vůbec nevím, kde se lidi s tímto "handicapem" schází. Já po ničem vlastně moc nepátrala.

arrow
profile_image
ilka1
od 29. 6. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

33

Neboj se toho, já nosila rovnátka celé dětství vlastně skoro zbytečně. Moc nepomáhaly, zuby mě bolely a vracely se do původního stavu. Pak mně ve 20 letech vytrhla zubařka na doporučení obě čtyřky-zuby za špičáky, kdy mně na jedné straně štípla čelist, abych měla pravidelný oblouk. Pak jsem docela krátce nosila rovnátka, mezera, kde byla čelist štípnutá, se hodně rychle stáhla, na druhé straně to trvalo o chvíli déle. Litovala jsem pouze toho, že mně to nebylo doporučené mnohem dříve. Bolest prakticky nebyla žádná (chvilku po vytrhnutí). Konečně se spokojeně můžu smát, já konkrétně už 45 roků Rozhodně do toho běž a neboj se toho, život ti to změní, ale rozhodně k lepšímu. Držím palce a přeji hodně štěstí v tom "druhém lepším životě"

arrow
profile_image
Anita.Blake11
od 3. 9. 2019
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Reaguji na JonSnow90:

Ahoj,přímo s operací zatím zkušenost nemám,ale řeším hodně podobou věc.
Mohu být zvědavá k jakému lékaři na ortognátní operaci půjdeš?
Mám léta podobný problém, (nemám sice předkus,ale asymetrii čelisti a zkřížený zkus) ,byla jsem na konzultacích u více čelistních chirurgů,
ale každý má na řešení problému trochu jiný názor a je těžké pak vybrat někoho ke komu mít důvěru,když jde o tak zásadní operaci.
Moje důvody,proč jsem se pro operaci rozhodla jsou podobné jako Tvoje,
také ani ne tolik z hlediska nepohodlí kvůli horšímu skusu,ale vnímám to jako životní změnu a nechci žít celý život s něčím s čím jsem nespokojená a kvůli čemu se necítím ve svém těle dobře.
Doufám,že Tě s otázkami neotravuji a díky za odpověd.

arrow
profile_image
JonSnow90
od 24. 7. 2019
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Reaguji na Anita.Blake11:

Promiň za pozdní odpověď. Ještě nevím, ke komu konkrétně půjdu. Ale byl jsem v ortognátní poradně v Kateřinský.
Určitě do toho jdi. Osobně bych asi šel po referencích na jednotlivé doktory. Co jsem četl, tak největší odborník bude jednoznačně Foltán. Sice ho někteří kritizují, že nemá moc přístup k pacientům, ale to je mně osobně třeba jedno. Chci co největší odbornost a ta u něj přesahuje i ČR.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené