1. . .78910111213. . .14
arrow
profile_image
CarolS
od 4. 8. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji meda_beda: Ani jsem nedočítala celý, ale ty máš hrozně negativní postoj, s tím nebudeš mít vlastní bydlení nikdy. Bydlet sama v dnešní době jde úplně bez problému, ale to bys musela hledat způsoby jak si to zařídít, a ne milion důvudů proč to nejde.

Pod to bych se podepsala, přijde mi, že dneska každá mladá holka jen fňuká, jak něco nejde. Taky jsem se chtěla osamostatnit a odejít od rodičů, tak jsem šla do podnájmu - za nájem, poplatky, jídlo a vše potřebné holt padla v podstatě celá výplata, tudíž věci jako oblečení, kafíčka, kina atd. šly na nějakou dobu stranou. Tak to prostě je. Pokud ale nejsi ochotná se uskromnit a vyžaduješ jak svoje hezké samostatné bydlení, tak chodit po nákupech, do restaurací, party a podobně, tak je to pak těžké a holt ti nezbývá než šetřit do budoucna a makat, abys měla na tohle všechno dost financí Jenže co je to "dost" že ?

Reaguji na lulamae: álle četla jsem dobře... jen mi přijde že slečny jsou tady víc než rozmazlené..a můj názor mi nikdo nevyvrátí

arrow
profile_image
noninek
od 17. 6. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Jsem mladá, ještě taky hloupá a mám taky obrovské oči. Chtěla bych barák, bazén, velký auto a kdoví co všechno...
Začínala jsem v podnájmu se studenty (tam jsme bydleli rok i jako pár). Teď 2 roky bydlíme v maličkém 1+1. Protože se nám zlepšila situace snažíme se o koupi bytu - právě čekáme na schválení hypotéky. Byt bude taky menší 2+kk, mimo centrum města (30 minut vlakem do centra Brna), jeden z nejlevnějších. Dívali jsme se i na vydané energie, které budou třeba. Jednou tento byt prodáme a půjdeme do většího... pomaloučku, polehoučku
Všechno jde, když se chce. Jen člověk musí mít sny, ale při tom otevřený oči. Taky jsem si uvědomila, že se vázat k baráku, když ani nevím, kde za 5 let budu, je docela hloupost. Takže takhle.
Samozřejmě platí, že ve dvou se to lépe táhne. Ale možností spolubydlení a zbytek šetřit jednou na vlastní je podle mě docela chytré a pomůže to.

arrow
profile_image
farahh
od 22. 7. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji noninek: Jednou tento byt prodáme a půjdeme do většího... pomaloučku, polehoučku

Tak to bylo, je a bude průchodné, bez zbytečných stresů a se spokojeností. Krásný realistický přístup

arrow
profile_image
Siiri
od 18. 6. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji panda08: Ovšem stejný plán může mít i zakladatelka a přesto se tu do ní dost lidí naváží (tedy ve smyslu, že co ty mladý holky všechno dneska nechtěj

vzdychá jak to mají mladí težke a přitom musí udělat to same co jiní před 20 lety.

Já taky začínala spolubydlením, pak menší levny pronajatý byt, pak dražší, ted uvažuji nad vlastním.

Naprosto souhlasím s tím, co nade mnou píše Panda. Tolik mravokárců, ač položila na Omlazení docela rozumný dotaz, jsem nečekala.
A nemyslím si, že je to dnes lehký. Rozhodně ne. Ale stoprocentně máš mnohem víc možností, než měli naši rodiče za komunistů.
Nedají se srovnávat výdaje za komunistů a nyní vzhledem k platům.
Dřív byla mzda více méné stejná, ať člověk dělal nebo nedělal. Každopádně výdaje za bydlení byly procentuelně pro rodinu výhodnější. Dnes, pokud dva v páru berou minimální mzdu, jejich bydlení sebere půlku, a to je skoro likvidační. Ale pokud se oba v páru pohybují v celorepublikovým průměru, za bydlení dají poměrově míň. Ty nůžky jsou otevřený bohužel čím dál víc.

arrow
profile_image
Siiri
od 18. 6. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji panda08: Ale navíc nechápu ten dvojí metr, že noninkovi za to palce nahoru a daisy za to pranýřovat jako náročné děvče, co by chtělo, aby mu vše skočilo do klína...

jaký dvojí metr, nonínek se uskrovnila, a krok za krokem si zlepšuje životní standard. Prostě nehledá duvody, ale návody. Daisy si stěžuje, že je to težke a vzdychá, jak to drive měli mladí snažší, kdyby noninek jen vzdychala, tak doted nic nema .

arrow
profile_image
farahh
od 22. 7. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji panda08: To je to, co nechápu...

tvůj názor...muj je ten, že jde o 2 dívky se zcela odlišným způsobem řešení problémů a životním postojem...jeden je mi sympatický, druhý ne.

arrow
profile_image
Johanita
od 28. 11. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na panda08: To jo, taky to tady nechápu... Diskuze se tu zvrhnou, jako třeba u týhle jsem to nepojala vůbec. Ale je hezké vědět, že je tu spousta uvědomělých lilií.

arrow
profile_image
Siiri
od 18. 6. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji panda08: Ale už sem si všimla dřív, že tady je plno dokonalých lidí, co si nikdy nestěžují a vše dokonale zvládají... Jen mě to asi neustále nepřestává udivovat... Pokud někomu vadí stěžování zakladatelky, tak ať na to nereaguje a přispěje jen k tématu, jak on se osamostatnil. A ne tady místo toho hodit přednášku, jak je neschopná, chtivá a bůhvíco ještě...

Ona se ptá, zda to vidíme stejně jako ona a jak jsme si pořídily vlastní bydlení, prostě reagujeme na její dotaz. Jmenuje se to diskuze, tak diskutujeme. Nebudu ji přitakávat, chlácholit a lhát, jen abych byla za milou a hodnou, prostě jsem napsala svou zkušnost a názor.

No a vzhledem k položenemu dotazu to chápu tak,že řeší jak se osamostatnit a bydlet sama.

arrow
profile_image
MiaMia
od 6. 4. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji panda08: Bydlím v Praze, takže nejlevnější garsonka by mě i s poplatkama stála tak těch 9, 10 tisíc (a ne, neni to o tom se trochu uskromnit. Já jsem strašně citlivá na svoje teritorium, často od lidí musím odstoupit, nebo je poprosit ať jdou dál, protože jinak mám pocit vystřelení z kůže. Spolubydlení opravdu není pro každého).

Víš, třeba tohle jsou věci, u kterých je strašně důležité jestli k tomu člověk přistupuje jako "já chci bydlet sama" (= uvědomuje si že je to "něco navíc" oproti běžnému standardu, a je proto ochoten i něco obětovat, protože je to pro něj prostě priorita) nebo má přístup "musím bydlet ve vlastním, protože přece nebudu spolubydlet" (= bere to jako samozřejmost, tudíž jako něco na co má vlastně právo, a pak se vzteká že to nejde, respektive že se kvůli tomu musí omezovat, ať už ve smyslu že nezbývají peníze na zábavu, nebo ve smyslu že kromě práce musí chodit na brigádu).

Nemám ráda ten přístup "já nemůžu" (bydlet s dalšíma lidma), stačí si uvědomit že spousta lidí, stejně citlivých na svoje teritorium, vyrůstala v malých bytech, v jednom pokoji s otravným sourozencem, a nemohli se tomu celé roky bránit, nejdříve v patnácti odchodem na internát, a i tam jsou dvoulůžáky.
Rozhodně to není "já nemůžu". Je to "já nechci, nestojí mi to (= ušetřené peníze) za to".

+ celý ten přístup "je vůbec možné se dnes osamostatnit?" je postavený na hlavu, tipovala bych že slečně se někdo posmíval že bydlí u rodičů ačkoli pracuje (nebo na ní rodiče začali tlačit) a ona jen hledá výmluvy. Samozřejmě že to jde, co asi dělá člověk který je sirotek nebo má špatné vztahy s rodiči apod.? To jsou všechny prodavačky v supermarketech vdané nebo bydlí u rodičů? Atd.

arrow
profile_image
MiaMia
od 6. 4. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji panda08: Ty sis nikdy na nic nestěžovala? Vážně? Já tedy (hlavně v poslední době, kdy řeším neustále něco s úřady, novým bydlením a zjišťuji realitu bydlení) si potřebuju postěžovat celkem často.

Já když si stěžuju, tak stížnosti stavím jako sdělení. Nikoli jako otázku.
"Vadí mi vstávat za tmy. Je mi to nepříjemné, trvá mi to než se proberu. Přála bych si, abych mohla takhle v zimě vstávat později. Těším se na jaro."
Nikoli: "Je vůbec dlouhodobě možné zvládat vstávání za tmy? Nepoškozuje to lidské zdraví? Dřív to bylo lepší, než vynalezli elektřinu, lidé žili podle slunečního světla." Otázky si totiž z podstaty věci říkají o to, aby na ně někdo odpověděl.

arrow
profile_image
daisy01
od 10. 8. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Tak nevím kdo jste tady vzaly,že bych fňukala,plakala,že pomalu nemám kde bydlet,nic takového tady nezaznělo..jen jsem se slušně ptala a chtěla vědět jak to zvládáte popřípadě ty co jste se právě teď odstěhovaly a začaly žít samy...nic víc jsem nechtěla a už vůbec ne proslovy o tom,že před 30lety to bylo takové a takové...
Opravdu jde vidět co tady kolikrát na omlázku člověk čte,že někdo chce se jen někomu vysmát a osočit ho..S negativníma reakcema jsem počítala,ale vlastně ani do teď nevím proč vznikly..nikde jsem nepsala,že chci žít v luxusu v bytě 5+1 atd..ptala jsem se pouze na normální bydlení v normálním bytě s normálním platem..Ty co to dokázaly otočit,teda fakt nechápu,proč se snaží udělat něco co není a co nechci...
ČTĚTE PROSÍM A ODPOVÍDEJTE K DANÉ OTÁZCE A NEPŘEKRUCEJTE NĚCO CO NENÍ PRAVDA..DĚKUJI A netýká se to jenom mého tématu,když se podívám kdekoliv kolikrát jinde najdou se ty,většinou i ty stejné osoby co jen ryjou a mají trapné kecy od otázky...nerada bych jmenovala

arrow
profile_image
daisy01
od 10. 8. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na MiaMia: pokud vím tak témata schvaluje omlázko a ne ty..

arrow
profile_image
MiaMia
od 6. 4. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji daisy01: ptala jsem se pouze na normální bydlení v normálním bytě s normálním platem..

A po jedenácti stranách stále ještě nevíme, co je to "normální".
To ti pak těžko může někdo odpovědět.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené