Chtěla jsem se zeptat,jaké máte zkušenosti s přestupem na osmileté gymnázium.Byla jsem proti tomu,ale dcera přišla s tím,že by to chtěla zkusit.../zatím měla samé jedničky/,tak by mě zajímalo,jestli má cenu nějaká příprava/scio/?Díky za názory.

arrow
profile_image
Kattia
od 26. 7. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Já sama jsem chodila na 4-letý gympl. Na tom 8-letém byli takoví šprti
Teď studuju peďák pro 2. stupeň ZŠ a vidím to trošku jinak. Když jsme se bavili ve škole o praxi, některý holky učili jak na gymplu (6.-9. třída), tak na základce... děcka z gymplu z toho vychází jednoznačně líp. Ta úroveň je někde jinde. Řeklo mi to víc učitelek, že úroveň celkově šla dolu. Asi všude, ale přece jen ten gympl je pořád "výběrovější".
Pokud je dcera šikovná a chce to zkusit, nebránila bych jí v tom. Spíš bych byla ráda

Já jsem nastoupila na osmileté gymnázium z páté třídy. Nyní jsem v oktávě (8.A) a budu letos maturovat... v porovnání s pár mými přáteli bych řekla, že můj všeobecný přehled je na vyšší úrovni. Nechci, aby to znělo jako vychloubání, jen jsem zkrátka chtěla dodat, že tam je vidět rozdíl mezi SŠ se zaměřením a gymnáziem. Obzvlášť na osmiletém gymnáziu je větší tlak ze strany profesorů a přijímačky jsou jednodušší, než kdyby je dcerka dělala na 4leté gymnázium. Když jsem se chystala na gymnázium, měla jsem doučování na matematiku, češtinu jsem měla v kapse a všeobecný přehled jsem zvládla na 85%. Na ZŠ jsem měla také samé jedničky, ale po přechodu to šlo z kopce... takže mi chvilku trvalo, než jsem se opět dostala "do normálu".
Většina škol (minimálně ta naše) nabízela k prodeji ukázkové přijímací testy z minulých let, takže by nebylo na škodu optat se
Pokud budeš mít ještě nějaké otázky, sem s nimi

Super,teď jem se dívala a přímo ten gympl ,na který by šla má 10tihod.přípravný kurz na přijímačky,tak to zkusím.Ještě mi,prosím tě řekni,když bude v devítce na tom gymnáziu,dělají se znovu přijímačky,pokud pokračuje,nebo jde automaticky.Jinak moc děkuji za názor.

arrow
profile_image
Kattia
od 26. 7. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

A ještě mě napadlo...kdyby dceru začal bavit nějaký specifický obor a chtěla po 9. třídě pryč z gymplu na jinou SŠ, neměl by to být problém. Nebo se pletu?

arrow
profile_image
LTeddy
od 12. 5. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Šmoulajz: Nyní jsem v oktávě (8.A) a budu letos maturovat...

Chci se zeptat, víceletý gympl nemá devítku? Normálně na ZŠ se končí v 9. třídě.

Když se dcerka dostane na osmileté gymnázium, jediná zkouška, která jí bude čekat, je maturita V době 9. třídy nemusí skládat žádné zkoušky (proto je to osmileté gymnázium)
Přípravné kurzy určitě doporučuji!

Běžím na angličtinu, odepíšu na všechny dotazy kolem 21.hodiny

arrow
profile_image
elesse
od 12. 7. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

taky jsem chodila na osmiletý gympl a je fakt, že rozdíl je znát. Ty lidi prostě poznáš, mají všeobecně větší rozhled do víc oborů než ze střední. A na VŠ jí to asi pomůže taky víc, vidím to u sebe, teprve ve druháku se ty rozdíly mezi "gympláky" a ostatními začíná trochu stírat.
No já za sebe doporučuji, pokud to dcerka chce zkusit, tak jí určitě nebránit. Náročné to přehnaně nebývá. Možná bude bojovat zezačátku s prospěchem. Já jsem se na základce neučila na samé jedničky vůbec a na gymplu lehce "narazila"

Cituji LTeddy: Chci se zeptat, víceletý gympl nemá devítku? Normálně na ZŠ se končí v 9. třídě

Osmileté gymnázium začíná primou a končí oktávou.
Takže kvarta=deváté třídě ZŠ.

malupa
Syn šel taky na gympl z páté třídy,na ZŠ samé jedničky,u přijímaček ze 150 dětí byl dvacátý,ale obrovský propad,pro něj nezajímavé předměty,které musel umět zpaměti v kvintě ho to přestalo bavit a tak přestup na průmyslovku obor IT.
Na osmiletém gymplu je dobré,že pokud to děcko nebude zvládat,může zpět na ZŠ a nebo přijímačky na jinou střední školu z kvarty.Náš si zopakoval prvák holt.
Takže pokud tam dcerka chce,ať si to zkusí,o nic nejde.Rozhodně je to lepší základka i když osnovy mají stejné,ale úroveň dětí ve třídě je tak nějak stejná a tím nikdo nebrzdí ostatní.

arrow
profile_image
EarlGrey
od 12. 3. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Já mám taky za sebou osmiletý gympl, teď jsem v prváku na medině a můj názor je, že dát dítě na osmileté gymnázium je to nejlepší, co pro něj můžeš udělat.Řeči, že dítěti berete dětství a podobné jsou z mých zkušeností hloupost. Moje sestra je teď v kvartě a když vidím její spolužačky na základce, jsem šťastná že tam je. Mám pocit, že gympl nabízí mnohem víc možností a zároveň je vždycky cesta zpět buď na základku nebo na zaměřenou střední. Hlasuju pro gympl!

arrow
profile_image
LauraT
od 15. 10. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji Kattia: A ještě mě napadlo...kdyby dceru začal bavit nějaký specifický obor a chtěla po 9. třídě pryč z gymplu na jinou SŠ, neměl by to být problém. Nebo se pletu?

Z kvarty (9. třídy ZŠ) není problém dělat přijímačky na jinou střední SŠ, tak jako by je dělala ze základky. Má to jednu výhodu a jednu nevýhodu :
Výhoda: Když se na vysněnou specializovanou SŠ nedostane, pořád tu bude ta jistota, že zůstane na gymplu (odpadá stres "co když to neudělám, kde po prázdninách skončím?...").
Nevýhoda: Na osmiletém gymplu není žádná informovanost o nabídce specializovaných či jiných SŠ, protože se s tím primárně nepočítá, že by chtěl někdo po kvartě odcházet. Takže pokud se u dcery vyhraní nějaký konkrétní zájem v průběhu prvních 4 let, bude jen na jejím odhodlání, kolik informací si zjistí o existujících SŠ, osmiletá gymnázia v této oblasti žádné poradenství neposkytují.

arrow
profile_image
jataky
od 19. 2. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji malupa: jaké máte zkušenosti s přestupem na osmileté gymnázium

Byla jsem z úplně prvního roku, kdy se víceletá gymnázia spouštěla (tehdy nebyla devítka, takže mám sedmiletý gympl) a nemohu si víc vynachválit. Přestala jsem se ve škole nudit (na základce jsem byla unuděná jedničkářka, která od malička věděla, že chce na vysokou) a zapadla mezi sobě rovné, kteří mně táhli kupředu. Své děti bych rozhodně na víceletý gympl dala.

arrow
profile_image
EarlGrey
od 12. 3. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Mám z gymplu úplně stejné zkušenosti jako alča

Rozhodně jsem pro!! Sama jsem studovala osmiletý gympl a teď studuji UK v Praze. V čem jsem měla hlavní výhodu byl všeobecný přehled u přijímacích zkoušek oproti některým mým spolužákům ze čtyřletého gymplu. Jinak pokud bude po kvartě chtít přejít na specializovanou střední není problém, ale pokud nebude vědět, gympl je fakt nejlepší. Kolují takové řeči, že se zkrátí dětství a podobně, ale vůbec to není pravda! Takže jen do toho a pokud ještě sama fakt tak moc chce, ať to zkusí, držím palce!

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené