arrow
profile_image
Barboras
od 19. 4. 2017
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Ahoj holky Ráda bych znala Váš názor na osobní stylisty/ nákupčí! Jedná se o člověka, který Vám poskytne veškeré rady a tipy ohledně stylu a oblékání, probere s vámi váš styl. Může s vámi probrat skříň a vyřadit kousky, které vaší postavě buď nelichotí, nebo už nejsou nositelné. Poté s vámi jde ještě nakupovat kousky nové, které skryjí nedokonalosti a budou nositelné delší dobu.

Zajímá mě, jestli by jste si někoho takového zavolaly na pomoc, popřípadě, co by jste ještě od osobního stylisty očekávaly a na kolik peněz si tuto službu ceníte?
Mám to jako takový průzkum Budu Vám vděčná za všechny odpovědi.

arrow
profile_image
VeronikaEma
od 2. 9. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Za mě je to zbytečná práce. Sleduju, co se nosí, na zahraničních serverech, občas koupím nějakej ten časopis. Nosím kombinaci věcí, který se mi líbí, jsou dostupný v obchodech nebo na netu a na který mám. A taky ne vše, co se v tu či onu nosí, se mi líbí. Nikdo by mě nedonutil nosit třeba zvířecí vzory, veliké šperky, cokoliv s peřím, skládanou sukni, kožený kalhoty, obojek na krk, něco s asymetrickým střihem apod. byť se "to nosí". Navíc tady v Čr na to lidi nejsou zvyklí a už tak je kvalitní oblečení pro ně mnohdy tak drahý, že by nezaplatili za služby stylisty navíc. Takže já bych radila dělat nějakou užitečnější práci..

arrow
Neprodává v Bazaru

Tak tohle jsem jednou viděla na vlastní oči.Byla jsem zrovna v Orsay,když tam vlítl Hošan( btw oblečený jako blázen) a paní cca 45-50 let,která s ním byla nakupovat.
Postup byl následujícín se ke všemu přiřítil,šíleně gestikuloval a nahlas afektovaně vykřikoval něco jako hot,casual,normálka atd.Paní za ním překvapeně cupitala,vždy když jí vybral nějakou katastrofální kombinaci,tak jí vylítlo obočí až někam na zátylek,mně teda taky a myslím i všem co to sledovaly(to se jinak nedalo,protože ti dva tam byli nepřehlédnutelní).Ve finále poté co zkouknul nabídku,jí vybral obyč tričko s potiskem a nějakou šílenou sukni,ona řekla že to teda se jí vůbec nezdá. On se nafouk,a šli jinam.
Je teda fakt,že někteří lidé by měli projiít hlídkou modní policie než vylezou ven,ale kde sebrali tohodle,to nevím.Spíš mi to přišlo,že to paní vyhrála jako voucher nebo jí to daly kamarádky jako dárek,ale byla celá splavená a myslím ,že efekt to nemělo žádný.

Cituji VeronikaEma: už tak je kvalitní oblečení pro ně mnohdy tak drahý, že by nezaplatili za služby stylisty navíc.

Souhlasím a doplním, že v ČR jsou nezřídka za drahé peníze prodávany věci z loňských kolekcií, které už mají za sebou pobyt na regálech v obchodech na západ od hranic. Takže než platit stylistu, lepší by bylo zaplatit si letenku.
A já sama jsem odpůrcem "plných skříň hader", navíc mne běhání po obchodech nebaví, takže nakupuji oblečení jen tehdy, když musím - a to většinou dražší a nadčasovější univerzálnější kousky, ať mám zase na pár let klid. Takže u mne by se určitě žádný stylista s jeho šílenými kreacemi, jak čtu výše, neuživil

Já si myslím, že kvalitní stylista dokáže ženě, která se o módu nezajímá, velmi pomoci. Ovšem obrovský problém je sám výběr stylisty, protože to, co se zde nazývá stylistmi, se v zahraničí nazývá odpadem. Bohužel jejich dovednosti prostě nejsou moc valné.

Základní rada - věřte svému úsudku. Jestli se vám zdá, že v daných jeanech máte hodně velký zadek, je tomu tak. Volte outfity v max 4 barvách, oblečení a doplňky, které jsou blízko obličeje, vybírejte tak, aby se váš obličej rozzářil (ne aby jste vypadala jako smrtka apod). Pastelové odstíny zelené, modré či fialové poradím že nesluší téměř žádné. Volte barvy tělové, jemné růžové a hnědé, pokud chcete působit majetněji. Stejně tak kombinace modrá-černá-bílá působí skvěle. Pokud máte "madla" či kratší nohy, volte vyšší pas u kalhot či sukní. Vždy vybírejte oblečení tak, aby pasovalo i za pohybu. Pokud sako někdě táhne při pohybu, nebrat. Stejně tak neberte šaty, halenky či saka které se divně obýhají třeba v zádech. Mnoho lidí to přehlíží a je to ošklivé. Žehlete své oblečení. Vyžehlené trčko vypará úplně jinak než jen "dobře vyvěšené". Investujte do základních kousků, které pak doplníte o trendy "hadérky".

Dle mého, žena by si měla najít svůj styl, měla by vypadat žensky, sexy ale ne lascivně, a hlavně se cítit pohodlně. Můžete si najít stylistu který Vás mimochodem oblékne od hlavy až k patě do luxusní elegance, pokud jste ale vyznavačka sportovního stylu, nikdy v kostýmku nezazáříte, protože se nebudete cítit pohodlně.

arrow
profile_image
Annska
od 10. 5. 2017
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Mít na to peníze tak do toho jdu okamžitě. Nevím, myslím, že se oblékám celkem v pohodě, ale podle mě by mě stylista asi pěkně zprdnul

arrow
profile_image
Kája
od 13. 5. 2017
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Myslím si, že je to dobrá věc sama bych uvítala rady ohledně doplňků jaké zvolit k oblečení jelikož sama mám příšerný vkus na kombnování

www.hgm.cz/naramky/

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené