arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji Lady Flame: Tak to tady vyšiluješ celou dobu celkem zbytečně

mě se spíš zdá že si z nás zakladatelka dělá s prominutím pr*el ... jinak si ty její komentáře kde si protiřečí nedovedu vysvětlit

arrow
profile_image
MiaMia
od 6. 4. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji bakalářka: Souhlas ale já třeba připouštím tu cca méně než % pravděpodobnost, že se prášek prostě nevstřebá aniž by tot a holka věděla (průjem, zvracení, braní ATB to není)...Tělo je mrcha a vstřebávání léků a potravy může ovlivnit elcos a bohužel při braní HA holka nikdy nemá 100% jistotu, že se prášek vstřebal tak jak měl......Ale jak říkám, tohle riziko bych viděla na méně než 1%......

Selhávání HA (pilulek) při perfektním užívání se uvádí 0,3%, takže to by měly být tři těhotné ženy z 1000. Ovšem za jeden rok, a HA se většinou bere déle, řekněme třeba 20 let celkem, takže 60 z 1000 by otěhotnělo opravdu kvůli selhání.
Na jednu stranu si myslím, že naprostá většina případů selhání je selhání na straně uživatelky, na druhou stranu zase nechápu proč má někdo hloupé řeči na ženu, která odmítá potrat protože je třeba katolička, a tak používá kondomy i když bere HA.

arrow
profile_image
MiaMia
od 6. 4. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Janča92: ted po skoro roce z ní vypadlo, že pilulky brala jako lentilky (dva dny nic třetí den tři tabletky atd.)

To je samozřejmě její hloupost, ale všimla jsem si, že mezi lidmi je docela rozšířený blud o tom, že hormony z pilulky v těle zůstávají, a že když se jich chce někdo "zbavit", tak to trvá třeba půl roku. A že když bereš HA delší dobu, tak je v těle stálá hladina hormonů a zapomenutí nevadí. Bohužel tuhle úvahu jsem vyslechla i u studenta medicíny - ten tvrdil, že žena nemůže počítat s otěhotněním brzy po vysazení HA, protože trvá několik měsíců než "se hormony vyplaví". A znám zdravotní sestru, která o sobě tvrdí že "otěhotněla přes HA"... otěhotněla dva měsíce po jejím vysazení, a je skálopevně přesvědčená, že v normálním případě by byla plná reziduálních hormonů.

Nechápu, kdo takovéhle věci vymýšlí.
Třeba na střední škole zase lidé tvrdili, že do osmnácti let se dehet (z cigaret) v plicích neusazuje.

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji MiaMia: znám zdravotní sestru, která o sobě tvrdí že "otěhotněla přes HA"

Cituji MiaMia: Třeba na střední škole zase lidé tvrdili, že do osmnácti let se dehet (z cigaret) v plicích neusazuje.

tak to jsou teda názory.. nevim jestli se smát nebo být "pohoršená" nad blbostí některých spoluobčanů :-/

Reaguji na MiaMia: možná to myslel tak, že produkce hormonů je často vlivem braní antikoncepce narušená a trvá to dlouho, než se ustálí na normální hladině a žena může otěhotnět. Souhlasím, že je trochu hloupé tomu říkat "vyplavování hormonů"

arrow
Neprodává v Bazaru

Kamarádka se mi nedávno svěřžila, že otěhotněla přes HA (je jí 30, beru HA od 18 let), přičemž brala prej pravidelně, neměla průjem ani nezvracela a nebrala antibiotika (no, nevím, jestli je to pravda, ale budiž). Šla na potrat...

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené