arrow
profile_image
Eshala
od 25. 12. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Zdravím všechny
Už je to přes 6 týdnů, co jsem byla na jednostranném zmenšení prsou s modelací (měla jsem výraznou asymetrii). Všechno probíhalo v pořádku, ale asi před týdnem a něco se mi stalo to, že mi odpadl stroupek na jizvě od dvorce dolů a rána se mi povrchově otevřela (asi 1cm široká). Byla jsem včera u doktora,řekl, že to je povrchová dehiscence, jen mi oddělal vnitřní steh, dal na to ten sterilní čtvereček a řekl, ať si to potírám odvarem z řepíku.
Tak jsem se chtěla zeptat, jestli s tím máte některá také zkušenosti a jestli ten řepík vážně pomáhá? Mně se ta rána přilepuje na podprsenku i na ten sterilní čtvereček, tak mám pocit, že se to snad nikdy nezahojí A bojím se, že potom bude ta jizva větší a nebude pěkná.. Děkuju všem za radu

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Já mám zkušenost s řepíkem teda na otevřené ráně na noze. Měla jsem velmi nehezky vypadající otevřenou ránu na noze. Doporučení na chirugii,které jsem dostala - potírat odvarem z řepíku a nechat větrat. Což jsem dělala a rána se vysušila, vytvořil se na ní stroupek a zahojila se. Samozřejmě to nebylo hned po prvním použití, ale až po několika.Takže jsem v lékárně zakoupila sušený řepík, uvařila podle návodu a čistým obvazem potírala, poté nechala uschnout na vzduchu, aby se rána měla šanci zatáhnout...do doby než se vytvořil stroupek jsem si ránu poté zavázala. Poté co byl vytvořený stroupek jsem už nevázala.

arrow
profile_image
Veselka10
od 20. 12. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na Jannnie: Řepík je opravdu dobrej. Nicméně moje zkušenost je taková, že to všechno trvá moc dlouho a je to dost nepohodlné.
V takovýhle věcech nedám dopustit na Infadolan - mast/resp. vazelína za pár kaček a sterilní Cosmopor Antibacterial, což je pooperační náplast se stříbrem - to už je tedy dražší, ale stojí to za to. Namazat, zakrýt a dát dost gázy (přes náplast se vyplavují nečistoty pokud v ráně jsou) a min. den, lépe dva si toho nevšímat. Rozbalit, omýt, vydesinfikovat a znovu, nikde se nic nelepí a rána je neustále v čistotě, takže nedochází k žádnému množení nežádoucích bakterií.

Mám s tím vynikající zkušenosti, ať už u vlastní popáleniny 3tího stupně, tak i naposledy u jedné zachráněné nohy s rozsáhlou gangrénou před hrozící amputací a mnoho jiného. Zkoušela jsem i jiné varianty, ale nic nebylo lepší.

Jen musím upozornit, že už jsem tuhle radu dala zde jedné slečně, které chyběla po jiném zákroku na ruce část kůže s tkání. Slečna si chválila jak se jí tkáň krásně obnovila, ale že postižené místo je různě zbarvené. Nedala si vymluvit, že vše má svůj čas a rána se musí úplně zregenerovat a i když to bylo velmi krátce, přestala Infadolan používat, protože se domnívala, že to zbarvení má právě proto. Zdůrazňuji, že právě proto to nebylo a kdyby trpělivější a nezkoušela na sobě různé hokus-pokusy, hojila by se kůže mnohem lépe a časem by se i zbarvení (dané postižením kůže) zlepšilo.
Píšu to protože málokdo věří levným prostředkům a spousta lidí je ochotná platit mnoho peněz za nefunkční prostředky které mají "jméno a zvuk" i když nepomáhají.
Je třeba vytrvat, nic nejde přes noc, ale tohle prostě funguje.

Moje doktorka mi tvrdila, že prsty budu mít po té popálenině postižené, budu trpět bolestmi a jen holou kost a skutečně to tak první měsíc vypadalo než jsem se začala léčit po svém. Dneska ani není běžným pohledem poznat, že jsem takový úraz měla.
A zrovna tak ta paní, které jsem zachránila nohu (ne, tím se nevytahuji, jen to konstatuji) a její lékař s kolegy kteří jí neúspěšně nohu čistili a koupejte, oplachujte bylinkami, nevěřili tomu, když přišla na kontrolu a gangréna byla pryč a to co se měsíce nehojilo, bylo krásně zhojené a srostlé i tam kde už byla jenom mokvavá díra.

Vím co funguje a vím proč se to nepoužívá.. stojí to peníze navíc (ne zase tolik, ale stojí) a navíc to jsou prostředky ne placená práce lékaře. Co nechápu je proč se to pacientům alespoň nenabízí.

arrow
profile_image
voslarka
od 4. 4. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Veselka10 napsala jsem vám zprávu prosím o radu, čím dezinfikuje? Děkuji

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené