arrow
profile_image
Zanetty
od 18. 6. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Dobry den,
chci Vás poprosit o rady ohledně otevření vinárny. Dlouho jsem s maminkou přemýšlela co jsi otevřeme a napadla nás právě vinárna. Plán je takový : prodávat jak stáčené tak i lahvové víno, nějaké dobrůtky k vínu jako: sýry,tyčinky,mandle atd... dárkové balení no prostě vše co k vínu patří. Chceme ve vinárně i menší posezení a to cca 3- 5 stolů. To se uvidí až podle velikosti prodejny. Jsme na úplném začátku a tak Vás chci poprosit o rady do začátku. Doklady, normy no prostě vše od podlahy až nahoru (vše co se o kolo motá). Prolezla jsem plno stránek ale lidi moc nereagují. Tak snad mi (nám) poradíte

arrow
profile_image
farahh
od 22. 7. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Klasické podnikání, dle zákonů, všude je hafo článků. ŽL, povolení provozovny, nahlásit na hygienu, zkolaudované prostoty na daný provoz, přihlášení na ZP, SP, také mít zdravotní průkaz do prodejny potravin...

Nicméně ten nápad se mi ale vůbec nelíbí - NIKDY bych si nešla koupit kvalitní víno do vinotéky kde prodávají i stáčené víno
To se dost vylučuje...

arrow
profile_image
laurynka1
od 2. 4. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na farahh: Já teda myslím, že stáčené víno není rozhodně nic špatného, právě naopak.. Už jsem v životě nějaké to víno vypila, tak můžu posoudit. V našem městě mají ve vinotéce mimo jiné taky stáčené a dveře se tam netrhnou..

Podnikání příliš nerozumím, ale vinotéka je určitě dobrý nápad

tak hlavně záleží kde by ta vinotéka měla být aby vydělávala chce to mít dopředu všechno promyšlené

arrow
profile_image
mau-mau
od 14. 3. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Tohle by mě taky zajímalo. Je potřeba mít vzdělání v nějakém souvisejícím oboru, jako např. potravinářském, hotelovku apod., příp. praxi v oboru?

arrow
profile_image
Alysrazor
od 19. 3. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

A máte nějaký kapitál do začátku? Než začnete opravdu vydělávat do plusu, taky to může chvilku trvat.

arrow
profile_image
farahh
od 22. 7. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na laurynka1: nikde nepíšu, že by stáčené víno bylo špatné!! Jen a pouze si myslím, že by spoustu zákazníků odradila ta kombinace obojího. Snob nepůjde koupit drahou lahev vína tam kde se prodává i stáčené. Bude očekávat kvalitní produkt a vcelku luxusnější prostory a ne lidi co kupují stáčené do lahve.
Ten co si jde koupit 1 l vína do plastové lahve - nepůjde tam, kde je zas ta první skupina. Z obdobných důvodů.

Prostě si myslím, že tato kombinace vhodná prostě není. Dle mě by bylo lepší skombinovat víno s kvalitními sýry a čokoládou.

Ty co měly o nás oboje zkombinované (ne že by to už někoho nenapadlo, 2 takové vinotéky tu byly) zkrachovaly. Jeden se změnil spíš na velkoobchod levnějšího alkoholu a také prodává stáčené víno.

Druhý změnil prostor na lepší, prodává jen dražší kvalitní lahve, k tomu ty čokolády, sýry a kvalitní sklo.

Už nemají problémy s uživením ani jeden. Dnešní doba prostě specializaci

Reaguji na farahh: Pochybuji, že tam budou prodávat drahé láhve. A pokud tam budou stáčet kvalitní víno do skleněných lahví, tak to imo nebude vadit ani snobům, na které ale imo Zanetty necílí. Jinak souhlas se specializací.

Reaguji na Zanetty: V poslední době je vinoték všude docela dost. A nemyslím, že by zrovna dobře prosperovaly.

arrow
Neprodává v Bazaru

Reaguji na farahh: no tak to pozor já bych šla koupit radeji kvalitni sudové do plastové flašky i jako milionář. pijeme doma pouze kvalitni z jizni moravy protoze to máme kousek, máme tam známé a rodinu a víno z lahve uz bych pomalu nevypila. samozrejmě nějaké lepší dokážu vypít, když někdo nalije na návštěve a tak ale to čerstvé je prostě něco uplně jiného, vuně apod. a i v dobrych vinárkách jsou lahvové a stačené..mužou stáčet i do skleněnych

arrow
profile_image
Moon20
od 19. 1. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji farahh: Jen a pouze si myslím, že by spoustu zákazníků odradila ta kombinace obojího. Snob nepůjde koupit drahou lahev vína tam kde se prodává i stáčené. Bude očekávat kvalitní produkt a vcelku luxusnější prostory a ne lidi co kupují stáčené do lahve.

Já si právě myslím opak
Snob si klidně koupí drahou lahev tam, kde se prodává i stáčené. Kolikrát ten snob neodolá a to stáčené si vezme taky
Takových případů jsme u nás měli. A to se pak takový snob rád vracel pro stáčené

arrow
profile_image
Malawiww
od 8. 11. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Prolezla jsi mnoho stránek ale lidí ti moc neradi a divíš se? Představuješ si to podle mě trošku jako Hurvínek válku. ,,Hle mám nápad, hodím ho na internet a dvacet lidí mi přesně řekne co kde podat a jaké papíry vyplnit". Holka podnikání je z velké části o tom, zajistit si veškeré informace a podklady sama a nečekat až Ti někdo napíše ,,musíš jít na úřad pro podnikání, vzít si papír se žlutými kolečky a tam na čtvrtém řádku zaškrtnout ten sloupeček u kterého je namalovaný Santa Klaus". Jinak by to bylo trošku moc jednoduché a podnikal by leckterý Jarda z horní dolní, nemyslíš?

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené