arrow
profile_image
Minette
od 4. 12. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Prosím o radu, nevíte někdo, jestli jsou jednorázové ovulační testy ovlivnetelné např. vaginálními globulemi, prodělaným zánětem močáku, kvasinkama nebo nejsou? Lékárnice mi to moc nebyla schopná zodpovědět, hledala v příbalovém létáku, ale ani ona ani já jsme nic nenašly. (Gynekolog mi dal Globulus *** natrio tetraborico 0,6 csc, ale v podstatě kvasinkovou infekci netestoval)

Zajímalo by mě konkrétně to, jestli se můžou ukázat dvě čárky, z nichž ta testovací výraznější než kontrolní, ikdyby zrovna ovulace nebyla.

Nebo případně jestli někdo nemáte už zkušenost, jak ta ovulace obvykle trvá (myslím dle těchto testů) - kolik dní max po sobě jdou vidět dvě čárky.

Díky za odpověď.

arrow
profile_image
benjaminek
od 15. 7. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Myslím, že by to na to němělo mít vliv. Vím, že holky měly test poz. ještě v případě, že byly těhotné, hCG je dost podobné LH. Mně se ukázala pozitivita vždy tak max. dva dny, den před i po už nebyly čárky stejně silné.

Stejně silné by měly být jen jeden den, den ovulace, před a po by měly být o něco slabší, ale nějaký zánět výsledek ovlivnit může, kamarádce pořád vycházela ovulace a těhotenství nikde, tak šla k doktoru a ta jí dilky tomu našla cistu a musela na operaci! Prý ji to ty hormony test ovlivňovaly.

arrow
profile_image
benjaminek
od 15. 7. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Jo cysty taky dělají falešně pozitivní testy, ale ty globule určitě ne.

arrow
profile_image
Minette
od 4. 12. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na benjaminek: Reaguji na nicoreily:

Díky

A ještě mě napadlo, jestli jsem to nemohla znepřesnit nějak tou teplotou - Píšou: ovulační test i testovaná moč musí mít pokojovou teplotu
No a já tu moč prostě odebrala a v podstatě chvíli poté tam hned dala ten test, takže zřejmě neměla teplotu pokojovou, ale spíš tělesnou

Ale teda... ani se mi nechce moc uchovávat někde dýl moč, aby měla pokojovou teplotu, už takhle je to takový, že ani nevím kam tak ten proužek položit aby to nebylo tak nějak nehygienický... Nebo jak toto děláte vy? Testujete to bezprostředně po tom odběru?

Cituji nicoreily: kamarádce pořád vycházela ovulace a těhotenství nikde

pořád - jakože celý cyklus stejné dva proužky? Mě už dnes ten druhý vyšel slabší než testovací, ale stále zřetelný... Tak ještě pár dní asi počkám, ale s těmi cystami mě to teda vyděsilo trochu, je možné, že by je gynekolog přehlédl na preventivní prohlídce?

Cituji Minette: Píšou: ovulační test i testovaná moč musí mít pokojovou teplotu

Testovací proužek jsem namáčela ihned, žádné čekání

Cituji Minette: pořád - jakože celý cyklus stejné dva proužky?

Ano

Cituji Minette: Mě už dnes ten druhý vyšel slabší než testovací, ale stále zřetelný...

V tom případě je negativní, pozitivní je tento test pouze, když jsou obě čárky stejné.

Cituji Minette: ale s těmi cystami mě to teda vyděsilo trochu, je možné, že by je gynekolog přehlédl na preventivní prohlídce?

Podle toho, jak prohlídka probíhá a jak často se chodí.Dělá ti ultrazvuk? Kontroluje vaječníky atd?

arrow
profile_image
Minette
od 4. 12. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na nicoreily:
nicoreily děkuju, tak já už to pak měla den ode dne čím dál tím slabší ten proužek, tak snad to bude normální a ne způsobené nějakými cystami apod. Dnes mi ty testy došly, a nestihla už jsem lékárnu, tak si musím zítra koupit, snad to jeden den nevadí, když se to vynechá, ne? Vím, žes psala někde, že se to musí dělat denně, ale to spíše snad pro chtěné otěhotnění, jestli chápu správně?

Cituji nicoreily: Testovací proužek jsem namáčela ihned, žádné čekání

Já poprvé taky, pak už pro jistotu jsem pár minut to nechala, aby to nemělo úplně tělesnou teplotu.

Cituji nicoreily: V tom případě je negativní, pozitivní je tento test pouze, když jsou obě čárky stejné.

Poprvé jsem měla dokonce tu testovací ještě silnější než kontrolní

Cituji nicoreily: Podle toho, jak prohlídka probíhá a jak často se chodí.Dělá ti ultrazvuk? Kontroluje vaječníky atd?

Obvykle chodím cca po půl roce, teď jsem byla asi po trochu delší době, přesně si asi nevzpomenu, jednu dobu mi taky bylo řečeno, že po roce stačí, tak jsem jednu dobu chodila jen 1x ročně, ultrazvuk vždy - vždy vidím na tom černobílém monitoru asi dělohu /zas se v tom tolik nevyznám, jsem většinou ráda, že to mám za sebou/ kontroluje i pohmatem, tentokrát mě to ale právě pohmatem na jedné straně bolelo

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené